Chmura tagów

Historia zegarków Jacob Jensen

1
Historia zegarków Jacob Jensen

Jacob Jensen urodził się w 1926 roku w Kopenhadze. Początkowo Duńczyk chciał pójść w ślady swojego ojca i zostać tapicerem, ale w wieku 13 lat porzucił szkołę. Zamiłowanie do rysunku oraz brak gwarancji stabilnej przyszłości sprawiły, że postanowił wznowić edukację. W 1948 roku wraz z takimi osobistościami jak Kaare Klint, Hans Wegner i Jorn Utzon rozpoczął studia w Szkole Sztuki i Rzemiosła na eksperymentalnym kierunku wzornictwo przemysłowe. Następnie w 1952 roku będąc w trakcie nauki znalazł zatrudnienie w firmie Bernadotte i Bjorn, która była jednym z pierwszych i najważniejszych biur rysunku przemysłowego w Skandynawii. 

czytaj całość »

Ice Watch – Historia

0
Ice Watch – Historia

Markę Ice Watch śmiało można nazwać noworodkiem w branży zegarmistrzowskiej. Firma powstała w 2007 roku z inicjatywy Jean-Pierre Lutgena brata charyzmatycznego polityka Benoita Lutgena. Przedsiębiorstwo jest własnością spółki TKS S.A. od której w razie potrzeby otrzymuje silne wsparcie. Firma w bardzo krótkim czasie stała się najpopularniejszą belgijską marką produkującą zegarki. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w małej miejscowości Bastogne położonej w południowej części kraju nieopodal granicy z Luksemburgiem.

czytaj całość »

Historia zegarków Ulysse Nardin

3
Historia zegarków Ulysse Nardin

Każdy pasjonat zegarmistrzostwa wymieniając najznamienitsze manufaktury świata nie powinien pominąć marki Ulysse Nardin. Przedsiębiorstwo powstało w 1846 roku w szwajcarskim mieście Le Locle. Niektóre źródła błędnie podają, że przedsiębiorstwo powstało z inicjatywy szwajcarskiego kowala. Jednak nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od nazwiska założyciela, który był człowiekiem marzącym o światowym sukcesie i z kowalstwem nie miał praktycznie nic wspólnego. Niezwykła determinacja i ciężka praca szybko zaowocowały. Przedsiębiorstwo Ulyssea Nardina zaczęło cieszyć się poważaniem, ponieważ produkowało bardzo precyzyjne zegarki kieszonkowe i reptiery.

czytaj całość »

Historia zegarków Breitling

0
Historia zegarków Breitling

Breitling to szwajcarska manufaktura założona w 1884 roku z inicjatywy Leona Breitlinga. Początkowo firma miała swoją siedzibę w małej miejscowości Saint-Imier położonej w północno-zachodniej części Szwajcarii. Założyciel w 1892 roku widząc nieustannie rosnące zapotrzebowanie na wytwarzane czasomierze postanowił przenieść przedsiębiorstwo do La Chaux-de-Fonds.

czytaj całość »
Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Jaki zegarek do biegania?

Monitorowanie osiągów podczas biegania to istotna kwestia dla każdego miłośnika joggingu. Żeby robić to skutecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - zegarek lub smartwatch, który będzie mierzył wyniki. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru czasomierza do biegania.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl