Chmura tagów

Wywiad ze zwycięzcą konkursu 0
Wywiad ze zwycięzcą konkursu

Spośród olbrzymiej liczby fotografii konkursowych zespół LuxTime wybrał najciekawszą. Zwycięzcą konkursu „Pokaż LuxTime w ciekawym miejscu” został Pan Marcin Banasiak, z którym rozmawiamy o zegarkach, emocjach towarzyszących podczas trwania konkursu i życiowej pasji.

 • Interesuje się Pan zegarkami?

Uważam, że zegarek to jedyna biżuteria, z jaką powinien mieć do czynienia każdy mężczyzna. Zainteresowaniem nie mogę tego nazwać, natomiast lubię mieć „coś ładnego” na lewym nadgarstku ;)

 • Jak dowiedział się Pan o konkursie organizowanym przez LuxTime?

Od znajomego. Dziękuje Norbertowi za to, że pomyślał o mnie i podzielił się informacją o konkursie, gdyby nie on, nie miałbym szansy się wykazać.

 • Ile czasu zajęły Panu przygotowania do konkursu?

Niemalże natychmiast po otrzymaniu informacji o konkursie organizowanym przez LuxTime zabrałem się do zrobienia zdjęcia. Już następnego dnia wysyłałem email z gotową fotką.

 • Pomagał Panu ktoś w przygotowaniach?

Najbardziej pomocny okazał się mój brat Grzegorz, który wcielił się w rolę modela i spisał się przy tym doskonale.

 • Długo zastanawiał się Pan nad miejscem, w którym została wykonana fotografia konkursowa?

Moją pasją jest nurkowanie. Pracuję w szczecińskim centrum nurkowym „OSN Water Planet” jako Divemaster. Hobbystycznie zajmuję się też fotografią podwodną, dlatego pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, to wykonanie zdjęcia w swoim żywiole. Podwodne filmy i zdjęcia mojego autorstwa można śledzić na stronie: facebook.com/NuREC.HD, do czego gorąco zachęcam.

 • Co skłoniło Pana do wykonania zdjęcia w basenie pod wodą?

Do wykonania zdjęcia przedstawiającego biznesmana zanurzonego w wodzie zainspirowało mnie połączenie, które oferują państwa produkty: z jednej strony luksus w postaci wyszukanej stylizacji, natomiast z drugiej, funkcjonalność jaką jest wysoka wodoodporność.

 • Przeszło Panu przez myśl, że wykonanie takiego zdjęcia może okazać się trudne do zrealizowania?

Fotografia podwodna różni się trochę od tej „lądowej”. Wraz z głębokością i światłem, pod wodą zanikają kolory, a poprzez efekt refrakcji występują pewne załamania, jeśli chodzi o kąty, stąd też ciężko o dobry kadr pod wodą. Natomiast, tak jak wspominałem, interesuję się tym, więc byłem na to wszystko przygotowany.

 • Za którą próbą uznał Pan, że zdjęcie spełnia Pana wymagania?

Podczas nurkowania wykonałem około 30 zdjęć. W domu, na komputerze wybrałem najlepsze z nich.

 • Nagrodą był prestiżowy zegarek SEIKO SPORTURA FC BARCELONA SPC089P1. Lubi Pan japońskie zegarki?

Nigdy nie miałem okazji użytkować japońskiego zegarka, więc ciężko mi powiedzieć. Natomiast przeglądałem katalogi i sądzę, że mogą się podobać.

 • Na tarczy zegarka widnieje herb FC Barcelony będącej jedną z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Jest Pan fanem piłki nożnej?

Jestem wielkim fanem piłki nożnej, natomiast drużyna, której kibicuję to POGOŃ SZCZECIN i nie opuszczam żadnego meczu tej drużyny.

 • Jaka była Pana reakcja, kiedy dowiedział się Pan, że wygrał nagrodę główną?

Bardzo się ucieszyłem, że spośród tak dużej ilości zdjęć, Jury wybrało właśnie moje, jako najlepsze. Jeszcze więcej radości sprawiły mi wypowiedzi ludzi, którzy w komentarzach pod ogłoszonymi wynikami wypowiadali się w samych superlatywach na temat mojego zdjęcia oraz przebiegu konkursu.

 • Gdyby LuxTime zorganizował kolejny konkurs wziąłby Pan w nim udział?

Oczywiście : )

 • Kilka słów do wszystkich miłośników zegarków.

Gorąco zachęcam wszystkich do odnalezienia i pielęgnowania swojej życiowej pasji. Moją okazało się nurkowanie i fotografia podwodna. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, do zobaczenia! może… pod wodą? ;)

Z Marcinem Banasiakiem rozmawiał Norbert Oruba

Komentarze do wpisu (0)

Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Jesienna kampania Fossil

Nowe damskie zegarki Fossil są pełne dopracowanych detali w najbardziej zachwycających wzorach, charakterystycznych dla marki . Szukasz stylu bogatego w zdobienia czy też wolisz delikatne, nieduże dodatki? Wśród tych nowych zegarków na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz. Ciekawi świata, czerpaliśmy z niego pozytywną inspirację projektując nowe wzory. Głównym celem było stworzenie zegarków, które będą idealną kompozycją funkcjonalności, jakości, ponadczasowego stylu i piękna.

Vostok Europe – kolekcja Energia 3 Automatic

Vostok Europe to litewska marka zegarków, która powstała w 2003 roku, a zadebiutowała oferując pierwsze modele zegarków w 2004 roku. Zegarki produkuje spółka KoLIZ-Vostok w Wilnie. Należy je odróżnić od zegarków marki Vostok. W moim odczuciu Vostok Europe to zdecydowanie lepsza jakość wykonania, szeroka oferta, jak i dużo lepsze mechanizmy. Pierwsze zegarki Vostok Europe miały jednak rosyjskie mechanizmy. Później firma zaczęła używać mechanizmów japońskich firmy TMI, czyli spółki Seiko. W ofercie były także czasomierze wyposażone w szwajcarskie mechanizmy Soprod.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl