WYBRANE FILTRY

   Zegarki GROVANA

   Zegarki Grovana baner

   Grovana to jedna z wyróżniających się marek szwajcarskich, która tworzy i projektuje zegarki zgodnie z wielowiekową zegarmistrzowską tradycją. Zegarki łączą klasyczne piękno z nowoczesnymi trendami i technologią. 

   Historia zegarków Grovana 

   Początki marki Grovana sięgają pierwszej połowy lat 20. XX wieku. W 1924 roku w niewielkim Tenniken w Szwajcarii kilkanaście kilometrów od Bazylei dwaj bracia Hans i Walter Gröflin wybudowali fabrykę specjalizującą się w seryjnej produkcji mechanizmów zegarkowych. W. Gröflin Uhrenfabrik AG aż do końca lat 60.XX produkowała mechanizmy typu Roskopf, które stosowane były w tańszych zegarkach kieszonkowych a później w zegarkach naręcznych. Na inną ścieżkę rozwoju wprowadził firmę Werner Bitterli - dynamiczny biznesmenem, który przejął Gröflin w 1970 roku.Nowy właściciel miał zupełnie odmienną wizję rozwoju firmy. Fabryka przestała być tylko producentem tanich mechanizmów, ale rozpoczęła wytwarzanie wysokiej jakości szwajcarskich zegarków naręcznych. W ten sposób powołana została do życia marka globalna, a sam zakład zmienił nazwę na Grovana Uhrenfabrik AG. Już od początku w 1975 roku stopniowo zmniejszała produkcję mechanizmów na rzecz nowej kolekcji zegarków naręcznych.

   Zegarek męski Grovana na brązowym pasku


   Tarcza zegarka Grovana

   Grovana sukcesywnie budowała swoją zegarmistrzowską reputację i zdobywała rynki szczególnie Europy Wschodniej i Rosji. Doświadczenie, fachowość, a przede wszystkim elastyczność pozwoliły marce stosunkowo “suchą stopą” przejść przez najcięższe lata kryzysu. Grovana była jednym z pierwszych szwajcarskich producentów zegarków, który rozpoczął produkcję modeli analogowych z mechanizmem kwarcowym. Od tego czasu marka sukcesywnie pozyskiwała nowe rynki zbytu i budowała rozpoznawalność wśród szwajcarskich brandów.


   Obecnie zegarki Grovana cenione są szczególnie za wysoką jakość wykonania i klasyczny ponadczasowy design. Te elementy sprawiają, że goszczą na nadgarstkach coraz większej liczby zadowolonych użytkowników.

   Zegarek Grovana męski ze srebną tarczą

   Zegarek Grovana - dlaczego warto go kupić?

   Mechanizm w zegarku Grovana

   W przeciwieństwie do globalnych, międzynarodowych korporacji, marka Grovana znajduje się od lat w rękach prywatnych i zarządzana jest przez rodzinę Bitteri. Atutem marki jest spora niezależność i samowystarczalność. Marka wytwarza swoje zegarki w oparciu o wysokie standardy produkcji a priorytetem jest trwałość wytrzymałość i precyzja chodu. Grovana jest jednym z nielicznych producentów zegarków z kantonu Bazylea, którzy nie tylko opracowują, ale również wytwarzają własne zegarki na rękę. Zegarki spełniają wszystkie standardy jakości, które wymagane są przez szwajcarski przemysł zegarmistrzowski. Marka dba o wysoką jakość produktów, co przekłada się bezpośrednio na jakość materiałów stosowanych do ich wykończenia. Wykonane z tytanu i stali szlachetnej 316L koperty wykazują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, a odporne na zarysowanie szkło szafirowe zabezpiecza tarcze zegarków przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby zagwarantować precyzję chodu Grovana podjęła współpracę z renomowanymi szwajcarskimi producentami mechanizmów. W zegarkach Grovana pracują m.in kaliby Sellita SW200 i Ronda.

    

   Sztab doświadczonych i wyszkolonych zegarmistrzów w warsztatach w Tenniken zajmuje się montażem, a także przeprowadza testy jakości zegarków. Marka nieustannie udoskonala swoje know-how, projekty i rozwija się technologicznie, czego efektem są innowacje, których coraz więcej pojawia się zarówno w zegarkach automatycznych jak i kwarcowych.

   Zegarek Grovana

   Jaki wybrać zegarek Grovana?

   Męski Chronograf Grovana

   Szukając modelu zegarka Grovana dla siebie możemy wybierać ze zróżnicowanego i bardzo bogatego portfolio szwajcarskiej marki, w którym znajdziemy szeroki wybór czasomierzy przeznaczonych na damski i męski nadgarstek. Na kolekcję składają się klasyczne czasomierze, stanowiące doskonałe uzupełnienie oficjalnego stroju, ale także modele sportowe, w tym chronografy czy zegarki nurkowe. Nie brakuje też zegarków wyposażonych w zaawansowane komplikacje (np. zegarki Grovana z fazami księżyca, retrograde) obrazujące zegarmistrzowski kunszt marki. Zachwycają piękne zegarki biżuteryjne urzekające estetyką i specyficznym, typowym jedynie dla tej marki designem.


   Zegarek męski Grovana: klasyka i sportowy duch 

   Kolekcja zegarków Grovana zaprojektowana została w taki sposób, aby spełniać różne gusta i preferencje użytkowników. W związku z tym każdy mężczyzna bez względu na to, czy jest miłośnikiem klasyki czy sportowej elegancji znajdzie tu zegarek, który z przyjemnością włoży na nadgarstek. Wierna tradycji i zegarmistrzowskiej sztuce marka zdecydowanie największy nacisk kładzie na modele klasyczne. Stylowe zegarki o prostych i harmonijnych liniach, pięknych detalach wydają się wręcz stworzone jako dodatek do oficjalnych czy biznesowych stylizacji.

   Zegarek męski Grovana na bransolecie


   Grovana Belleville

   Mężczyźni ceniący zegarki w starym dobrym stylu z nutą retro z pewnością zwrócą uwagę na eleganckie modele z Grovana Belleville nawiązujące do tętniącej życiem dzielnicy Paryża czy niepozbawione uroku zegarki z Klein Kensington Classic z giloszowanymi dwutonowym tarczami lub linię Kensington Moonphase. W tej ostatniej zachwycają efektowne wizualnie tarcze z komplikacją wskazującą ruch faz księżyca. Dla osób preferujących nowoczesne projekty dedykowane są zegarki z linii Kensington Bramham oferujące stylistykę, która z pewnością przypadnie do gustu współczesnemu mężczyźnie. Zegarki o czytelnych, smukłych indeksach i cienkiej, wyprofilowanej kopercie zapewniają wygodę noszenia na nawet przy oficjalnych okazjach.


   Marka nie zapomniała również o osobach preferujących aktywny styl życia. Dla nich powstały zegarki sportowe, w tym popularne divery z imponującą wodoszczelnością 300 atm czy zegarki typu pilot z charakterystyczna cebulkową koronką i dużymi wyrazistymi indeksami.

   Wodoszczelność w zegarkach Grovana

   Damskie zegarki Grovana: elegancja i luksus 

    Luksusowy zegarek damski Grovana

   Damskie zegarki Grovana stanowią atrakcyjną i urozmaiconą mieszankę elegancji stylu i nowoczesnych trendów. Panie, obok klasycznych i eleganckich projektów, mogą wybierać spośród nietuzinkowych i zaskakujących zegarków biżuteryjnych. Nie brakuje zatem modeli o stonowanej i harmonijnej stylistyce, przejrzystych czytelnych indeksach, które stanowią doskonałe uzupełnienie każdej codziennej stylizacji jak: linie Grovana Kensington Lady, Traditional, Classic czy Florence. 


   Panie, które traktują zegarek nie tylko jako funkcjonalny dodatek, ale przede wszystkim ozdobę nadgarstka powinny wybierać spośród eleganckich zegarków biżuteryjnych. Szykowne modele zachwycające pięknymi zdobieniami z cyrkonii i tarczami z masy perłowej dodadzą stylizacji blasku i luksusowego wyrazu.

   Biżuteryjny zegarek Grovana
    Zegarek Damski Grovana na bransolecie mediolańskiej

   Zegarki dostępne są w wielu wariantach na paskach oraz klasycznej i mediolańskiej bransolecie. Dzięki temu każda kobieta będzie mogła wybrać zegarek, który w pełni dostosuje do okoliczności lub indywidualnej wrażliwości estetycznej.