WYBRANE FILTRY

   Zegarki GROVANA

   Początki marki Grovana sięgają lat 30. XX wieku, gdy dwaj bracia Hans oraz Walter Gröflin założyli fabrykę, mającą na celu produkowanie mechanizmów zegarkowych. Po prawie 50 latach nieustannej działalności, na nowy szlak wprowadził ją Werner Bitteri, który za cel postawił sobie nie produkcję mechanizmów, ale oryginalnych, wysokiej klasy czasomierzy. Szybko okazało się, że wykorzystanie doświadczeń uznanej fabryki, było prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

   Już w 1971 znacznie zmniejszono produkcję samych mechanizmów, na rzecz nowej, własnej kolekcji czasomierzy - tak właśnie narodziły się szwajcarskie zegarki Grovana. Sprzedaż wzrastała, a firma coraz bardziej przekształcała się w kompleksową manufakturę zegarków i właśnie w tym newralgicznym okresie, nad całym szwajcarskim zegarmistrzostwem rozpostarły się czarne chmury. Rok 1980 upłynął pod znakiem kryzysu, kiedy to azjatyckie, kwarcowe mechanizmy, równały z ziemią rozliczne, nawet bardzo dobrze rozwinięte przedsiębiorstwa. Pomimo tego Werner Bitteri nie poddał się i wykorzystał przewagę niewielkiej manufaktury nad ogromnymi, zegarkowymi korporacjami, sprawnie aranżując nową kolekcję z kwarcowym mechanizmem. Kwarcowe zegarki Grovana okazały się olbrzymim sukcesem i tak oto nadchodząca klęska przekuta została w spektakularne zwycięstwo. Szwajcarskie zegarki Grovana sprzedawały się tak dobrze, że już po 5 latach, w 1985, po raz pierwszy w historii firmy trzeba było wydłużyć czas realizacji zamówień i podjąć się rozbudowy zakładu. Ta decyzja po raz kolejny okazała się trafiona, bo kolejne 5 lat później, zegarki Grovana sprzedawane były już w Europie wschodniej i Rosji. Nikt nie spodziewał się, że prywatna firma może odnieść tak znaczący sukces, który w 1999 znów wymusił rozbudowę fabryki i wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań. Co ciekawe w roku 2002, właściciel firmy podjął decyzję o powrocie do korzeni i ponownym rozszerzeniu produkcji o wysokiej klasy mechanizmy. Oryginalne zegarki szwajcarskie nieustannie zyskiwały na popularności, a w 2007 otwarto pierwszy, firmowy sklep w mieście Liestal. Dziś marka nadal kontynuuje swoje pasmo sukcesów, nadal pozostając w rękach prywatnych właścicieli.

   Zegarki Grovana - przez pasję do piękna

   W przeciwieństwie do globalnych, międzynarodowych korporacji, zegarki Grovana pozostają w rękach prywatnych właścicieli, którzy na przestrzeni lat udowodnili, że czasomierze do dla nich znacznie więcej niż biznes. Głównym atutem marki jest więc niezależność i to samo reprezentują oferowane przez nią produkty. Wśród licznych propozycji znajdziemy przede wszystkim klasyczne zegarki dla niej i dla niego, wykonane zgodnie ze szwajcarską tradycją zegarmistrzostwa, ale z bardzo specyficznym, typowym jedynie dla tej marki designem. Prywatna manufaktura nie stroni jednak od eksperymentów i sukcesywnie projektuje nowe aranżacje, łączące klasyczne piękno z nowoczesnymi potrzebami. Miłośnicy sportu z pewnością przyjrzą się dokładnie ciekawym chronografom, a nowoczesne zegarki męskie na bransolecie oraz ozdobne zegarki damskie sprostają wysokim oczekiwaniom użytkowników, poszukujących dla siebie czasomierza czerpiącego prestiż ze swojej wyjątkowej i niepowtarzalnej historii.