WYBRANE FILTRY

   Zegarki Mockberg

   Firma Mockberg, produkująca zegarki klasyczne przeznaczone dla kobiet, od początku szuka inspiracji w tradycji szwedzkiego rzemiosła, kojarzonego z niezwykłą solidnością. Nazwa marki pochodzi od Mockberget, małej góry położonej niedaleko jeziora Siljan. Zarówno szczyt górski, jak i jezioro mieszczą się w Dalaranie, w środkowym regionie Szwecji.

   Jest to o tyle istotne, że Dalarna oznaczająca w miejscowym dialekcie "doliny", od niepamiętnych czasów kojarzona była ze szwedzkimi jubilerami. Nie można się dziwić, dlaczego akurat to miejsce upodobali sobie biżuteryjni rzemieślnicy. Wszechogarniający spokój, opadająca z zielonych pagórków cisza i poranna mgła unosząca się nad jeziorem, tworzą klimat idealnej harmonii. Niewątpliwie jest ona niezbędna do tworzenia subtelnych kolekcji damskich zegarków. 

   Zegarki Mockberg znane są z klasycznego designu oraz ekskluzywnych materiałów produkcyjnych, za którymi stoi wysokiej jakości wykonanie. Wszystkie czasomierze są zaprojektowane w taki sposób, aby wygodnie układały się na kobiecym nadgarstku. Firma specjalizuje się w trzech rodzajach kolekcji: Petite, Mesh i Original, a każda z nich wyróżnia się na tle pozostałych. Kolekcja Petite, jak sama nazwa wskazuje, to zegarki eleganckie o minimalistycznej kopercie, nie większej niż 28 mm. Są one zamontowane na pasku lub bransolecie. Dzięki drobnej budowie, będą się gustownie prezentować na kobiecym nadgarstku. Mesh z kolei to doskonała propozycja dla Pań pragnących wyróżnić się podczas wieczornego wyjścia. Swój unikatowy design zawdzięcza siatkowej bransolecie. Poza walorami estetycznymi, zegarki z tej serii są niezwykle trwałe i komfortowe w noszeniu. Ostatnia wyróżniona kolekcja to Original, która kolorystyką nawiązuje do bardziej stonowanych odcieni brązu, beżu czy czerni. Koperty oraz tarcze występują w kolorach srebra i złota. Zegarki z tej kolekcji stanowią doskonałą propozycję dla kobiet, które preferują eleganckie i ponadczasowe dodatki. 

   Głównym projektantem firmy Mockberg, jest Elvira Eriksson. Twierdzi ona, że dorastając w Sztokholmie człowiek uczy się projektowania wraz z pierwszymi krokami, jakie stawia na tym świecie. Wszystko, co otacza mieszkańców tego miasta w życiu codziennym, można być źródłem inspiracji. Od budynków, które zachwycają swą prostotą, po ich wyposażenie wewnętrzne. Razem tworzy to niepowtarzalną harmonię skandynawskiego minimalizmu. Ma to przełożenie na kolekcję zegarków, których dumnym producentem i eksporterem jest właśnie Mockberg. Wyznaczają one standardy nie tylko europejskiego, ale i światowego wzornictwa. Marka Mockberg powstała z myślą o projektowaniu akcesoriów łączących tradycyjny szwedzki design biżuterii ze współczesnym skandynawskim minimalizmem i funkcjonalnością.