WYBRANE FILTRY

   Zegarki do garnituru

   Garnitur to niewątpliwie strój elegancki, jednak warto uzupełnić go o kilka szczegółów, które dodadzą mu jeszcze więcej klasy i szyku. Jednym z podstawowych elementów, które warto wybrać, jest zegarek. Elegancki zegarek męski do garnituru to dodatek do garderoby, który pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku. To akcesorium, który podkreśla wagę okazji, a jednocześnie dodaje niezwykłej elegancji. Zegarek garniturowy, dzięki klasycznemu wzornictwu, nigdy nie wychodzi z mody i zawsze zwraca uwagę. Decydując się na zakup, warto przeanalizować kilka parametrów, które ułatwią podjęcie decyzji, ponieważ wbrew pozorom nie jest ona łatwa, a wybór modeli jest naprawdę ogromny. Męski zegarek do garnituru powinien być odpowiednio dobrany. Tylko wtedy spełni swoją rolę.  

   Jaki zegarek do garnituru wybrać?  

   Każdy mężczyzna, niezależnie od wieku, powinien posiadać co najmniej jeden zegarek garniturowy. Jeśli posiada się wiele zegarków, co najmniej jeden powinien być elegancki, pasujący na wyjątkowe okazje do garnituru. Zegarki do garnituru sprawdzą się podczas spotkań biznesowych, ale też innych ważnych okazji, jak wesela albo randki. Zastanawiasz się, jak dobrać zegarek do garnituru? Wbrew pozorom nie każdy model będzie pasował to tak uroczystego stroju. Przed dopasowaniem zegarka do marynarki i koszuli wato zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, żeby nie popełnić faux-pas. Wedle kanonu etykiety najważniejszymi kryteriami, którymi powinni się kierować mężczyźni podczas doboru odpowiedniego zegarka do stroju, są: 

   Zegarek Adriatica A1230.5263QXL Classic
   • prostota – mniej, znaczy więcej. Im bardziej minimalistyczny jest zegarek, tym lepiej, 

   • materiał – zegarki, które pasują do garnituru to te na skórzanych paskach, modele z tworzyw sztucznych powinieneś pozostawić na inne okazje, 

   • kolorystyka – tutaj warto brać pod uwagę zegarek do garnituru w stonowanych kolorach: klasyczna czerń, brąz, biel czy granat sprawdzą się idealnie, 

   • koperta – powinna być okrągła, o rozmiarze od 35 do 40 mm. 

   Jeżeli chcesz mieć zegarek do garnituru i na co dzień, to klasyczna opcja na skórzanym czarnym pasku sprawdzi się idealnie.     Zegarek na pasku czy bransolecie?  

   Zegarek męski do garnituru powinien posiadać skórzany pasek. Decydując się na tak elegancki strój, jakim jest garnitur, warto dobrać odpowiednie do okazji dodatki. To samo dotyczy zegarka. W tym przypadku rozwiązaniem, które sprawdzi się idealnie, jest właśnie skóra. To opcja, która zgodna będzie zarówno z zasadami savoir-vivre, jak i modą. Nawet niedrogi model, który będzie na takim pasku – doda szyku i elegancji, a przecież o to właśnie chodzi. Wybierając takie rozwiązanie należy zwrócić uwagę na kilka elementów: 

   • faktura paska – idealnie będą wersje gładkie lub z motywem wężowej skóry, 

   • rodzaj zapięcia – klasyczne i proste rozwiązanie, czyli klamerka w kolorze koperty sprawdzi się idealnie, 

   • kolor skóry paska – powinien być dopasowany do spodni, butów oraz innych dodatków stroju. 

   Zegarek Adriatica A2804.1217Q Sapphire


   Zegarki męskie do garnituru to niezwykle rozbudowana kategoria. To, czy wybierzesz zegarek na pasku, czy bransolecie zależy głównie od tego, na jakie okazje i do jakiego stroju ma być noszony. Podstawową zasadą jest to, że zegarek do garnituru męski powinien być klasyczny i minimalistyczny. Wydawać by się mogło, że zegarek na bransolecie do garnituru będzie elegancki, jednak to wersja na skórzanym pasku jest dedykowana takiemu strojowi.    Zegarek do granatowego garnituru  

   Zegarek Adriatica A8282.R214CH Moonphase Chronograph

   Jeśli zastanawiasz się, jaki zegarek do granatowego garnituru wybrać, to weź pod uwagę kolorystykę pozostałych dodatków. Kolor garnituru niewiele zmienia, ponieważ pasek powinien być dobrany do koloru butów oraz paska. Jeśli masz brązowe buty oraz pasek, to w tym samym kolorze powinien być pasek Twojego zegarka. Jeżeli natomiast te dodatki są czarne, to pasek w Twoim zegarku również powinien być czarny. Drugim niemniej ważnym elementem jest kolor koperty. Zegarek do garnituru granatowego powinien mieć odpowiednio dobraną kolorystycznie kopertę. Elegancki zegarek do garnituru w kolorze granatu powinien mieć srebrną kopertę – ze względu na dopasowanie z innymi dodatkami, czyli spinkami do mankietów czy klamrą paska. Ostatnim elementem jest kolor tarczy. Zegarek męski garniturowy powinien posiadać białą, kremową albo granatową tarczę – będzie to wtedy spójne z kolorem garnituru.    Zegarek do garnituru ślubnego  

   Zegarek do garnituru powinien mieć pasek czy bransoletę? Odpowiedź jest prosta! Zegarek do garnituru ślubnego powinien być przede wszystkim klasyczny. Wybór powinien paść na model ze skórzanym paskiem dobranym do koloru butów oraz paska do spodni. W tym przypadku nie ma półśrodków, oczy będą zwrócone ku Tobie, więc nie ma mowy o faux-pas. Model, który kupisz, powinien mieć cienką i płaską kopertę, skórzany pasek i minimalistyczny design. Warto rozważyć modele cenionych od lat producentów, na przykład Atlantic, Adriatica czy Orient. Podczas poszukiwań odrzuć modele z dużą kopertą o niestandardowym kształcie albo kolorze. W tym przypadku postaw na minimalizm i klasykę! 

   Zegarek Orient FAC08003A0 Bambino Version 4 Classic Automatic   Zegarek do garnituru i na co dzień 

   Zegarek Atlantic 57750.41.65B WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY

   Zegarki klasyczne, których design oraz styl jest minimalistyczny sprawdzą się idealnie zarówno do garnituru, jak i na co dzień do stylu smart casual. Jeśli kupisz zegarek prosty i klasyczny, założysz go zarówno do garnituru, jak i na mniej formalne okazje. Jeśli szukasz zegarka, który ma być wielozadaniowy, klasyka sprawdzi się idealnie.    Zegarki męskie do garnituru znajdziesz w LuxTime! 

   Zegarki męskie garniturowe to bardzo obszerna kategoria. Jednak niezależnie od budżetu na LuxTime znajdziesz model, który będzie dla Ciebie idealny. Niezależnie od tego, czy kupisz klasyczny zegarek do garnituru czy zdecydujesz się na bardziej nowoczesne rozwiązanie, modele dostępne w naszym sklepie na pewno sprostają oczekiwaniom. 

   Zegarek Atlantic 52752.41.25R Worldmaster Special Edition