WYBRANE FILTRY

   Zegarki DELBANA

   W wieku XX szwajcarskie zegarmistrzostwo kwitło w najlepsze, a rozliczne manufaktury rozsławiały alpejską krainę prawdziwymi dziełami sztuki. Nikt nie spodziewał się, że młody przybysz z niewielkiej zagranicznej enklawy, będzie w stanie wybić spośród wielu uznanych już producentów i stworzyć esencjonalną, szwajcarską markę. W 1920 roku Goliardo Della Bala przeniósł się wraz z rodziną z San Marino właśnie do Szwajcarii.

   Kiedy przybył na miejsce, klasyczne zegarki szwajcarskie spodobały mu się tak bardzo, że w młodym wówczas człowieku rozgorzała chęć stworzenia czegoś równie pięknego. Żeby poznać kunszt zegarmistrzostwa, Goliardo rozpoczął pracę w branży. Po 11 latach nabrał potrzebnego doświadczenia i zgromadził wystarczające środki, aby w 1931 stworzyć własne, oryginalne zegarki Delbana. Początki bywają trudne, ale prawdziwi pasjonaci zawsze znajdą sposób, aby zrealizować swoje marzenia. Pierwsze zegarki Delbana składane były w domu, ale ich styl oraz jakość szybko pozwoliły na zebranie odpowiedniego kapitału. Wkrótce Goliardo Della Bala zatrudniał ponad 100 pracowników i współpracował z szeroką siatką lokalnych przedsiębiorców. Szczególnie ciekawe okazał się lata 50 i 60, kiedy na rynek wypuszczono 100 000 sztuk napędzanych mechanizmem AS1130, znanym ze swojej jakości i wytrzymałości. Nadchodzący kryzys szwajcarskiego zegarmistrzostwa wywołany kwarcową rewolucją, na pewno nie należał do łatwych okresów, ale klasyczne zegarki Delbana poradziły sobie również w tej sytuacji. Marka połączyła swe siły z zegarmistrzowską kompanią WEGA, co otworzyło nowy rozdział w historii marki. Szwajcarskie zegarki Delbana dumnie zajęły należną im pozycję świetnie wykonanych i pięknych czasomierzy, które szybko rozeszły się po całym świecie. W roku 2001 marka postanowiła mocno wejść w nowe tysiąclecie i ponownie połączyła siły, tym razem ze szwajcarskim przedsiębiorstwem Delma Watch Ltd. Od tej chwili klasyczne zegarki Delbana charakteryzują się smukłym i nowoczesnym stylem, zaaranżowanym na podstawie fundamentów położonych przez założyciela marki Goliardo Della Balla. 

   Zegarki Delbana - z miłości do szwajcarskiego zegarmistrzostwa

   Eleganckie zegarki klasyczne wywodzące się ze Szwajcarii połączone z duchem i temperamentem włoskiej enklawy to znak rozpoznawczy czasomierzy tej marki. Takie połączenie sprawiło, że choć już na pierwszy rzut oka widać, że są to typowe, klasyczne zegarki szwajcarskie, zegarki Delbana wyróżniają się swoim własnym stylem. Bardzo gładkie i łagodne kształty są obrazem pasji i zachwytu, którą niegdyś założyciel marki, obdarzył współczesne mu czasomierze. Modele oferowane przez niezwykłą markę to idealne zegarki do garnituru, a modele na bransolecie nacechowane są niezwykłą nonszalancją i oszałamiającą prezencją. Szwajcarskie zegarki Delbana to prawdziwa podróż po kanonach piękna, dlatego z w ofercie znajdziemy liczne, biżuteryjne zegarki damskie w stylu godnym prawdziwej damy, a nacechowane dynamizmem, męskie chronografy, przyozdobią nadgarstek każdego, dbającego o dobry wygląd mężczyzny.