WYBRANE FILTRY

   Zegarki zlote

   Zegarki złote - krótka historia

   Niegdyś zegarek spełniał wyłącznie funkcję praktyczną - miał wskazywać czas. Kwestię jego wyglądu była z pewnością mniej istotna nić dziś, ponieważ zegarki noszone były na łańcuszku w kieszeni spodni czy marynarki. Za rok wynalezienia zegarka uważa się 1504. Jego wynalazcą był Peter Henlein, który wówczas stworzył pierwszy zegarek kieszonkowy.

   Prestiżowe zegarki złote

   W XX wieku zegarek noszony na przegubie dłoni stanowił biżuteryjny dodatek dla kobiet. Mężczyźni odnosili się do niego z rezerwą. Jednak w czasie II wojny światowej oraz po niej zegarek naręczny został doceniony jako praktyczny i funkcjonalny dodatek. Dziś zegarek pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także jest symbolem prestiżu, szczególnie zegarki złote wpasowują się w ten model. O prestiżu zegarka świadczy nie tylko ekskluzywna marka, ale także, a może nawet przede wszystkim, materiał, z którego został wykonany. Nie ulega wątpliwości, że złoto kojarzy się z bogactwem. Dlatego też zegarki złote z pewnością wiele powiedzą o jego posiadaczu. Sprawdzą się doskonale u osób, które na co dzień przebywają w kręgach biznesowych oraz lubią otaczać się drogimi i dobrze wykonanymi przedmiotami. Złoto cechuje się długoletnią trwałością oraz ugruntowaną pozycją symbolu bogactwa i powodzenia. Ponadto zegarki ze złota dzięki temu, że pierwiastek ten utrzymuje się na stałej pozycji w kwestii ceny rynkowej, nie stracą na wartości przez lata używania. Może się stać wręcz przeciwnie.

   Zegarki złote dla kobiet i mężczyzn

   W sklepie Lux Time oferujemy złote zegarki zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zegarki zostały wykonane przez takich producentów jak Tissot, Atlantic czy Certina. Pośród nich znajdują się modele o klasycznym i eleganckim wyglądzie, ale także propozycje bardziej ozdobne z dodatkowo stylizowaną kopertą lub minimalistyczne, które jeszcze skuteczniej podkreślają piękno złota.