WYBRANE FILTRY

   Zegarki Roamer

   Początki marki Roamer sięgają roku 1888, symbolicznego dla rozwoju kolebki zegarmistrzostwa. Wysokiej jakości zegarki szwajcarskie są następstwem ideałów wyznaczonych przez jej założyciela, Fritza Meyera. Pragnął on stworzyć nowe, elegancie zegarki, charakteryzujące się jednak krzepkim wyglądem. Pierwszym krokiem do produkcji własnych czasomierzy, był mały warsztat w malowniczej miejscowości Solothum, gdzie Meyer produkował części dla branży zegarkowej.

   Jego wyroby były tak doskonałe, że w zaledwie siedem lat liczba jego pracowników wzrosła dziesięciokrotnie z 6 do 60. Jasne stało się, że dalsze kroki pozostaną tylko kwestią czasu. W roku 1905 Meyer nawiązał współpracę z Johannem Studeli, który doskonale znał kulisy produkcji czasomierzy i wspólnie stworzyli pierwszy zegarek MST, którego potomkami są wszystkie, szwajcarskie zegarki Roamer. Ostateczna nazwa marki wykształciła się bowiem rok później, kiedy linia produkcyjna składała się już z 300 rzemieślników, a mechanizmy MST cenione były w całej Europie. Najbardziej popularna linia modeli MST nosiła właśnie nazwę Roamer i ku uczczeniu jej niebywałego sukcesu podjęto się później zmiany nazwy. Przez cały ten czas zegarki Roamer nieustannie podbijały nowy rynek, a w 1923 roku produkowano ich aż milion rocznie. Sprzedaż rosła z roku na rok, dzięki czemu firma stawała się coraz bardziej autonomiczna i coraz rzadziej korzystała z wsparcia podwykonawców. Od 1952 wszystkie produkty marki, sygnowano logiem Roamer, choć stare logo MST, mozna spotkać jeszcze na mechanizmach z tamtego okresu. W 1955 powstał pierwszy, wodoszczelny zegarek Roamer Anfibio, który rozsławił się nieskazitelną jakością. 1972 to rok, w którym firma stawiła czoło kwarcowej rewolucji, rozpoczynając produkcję własnych, kwarcowych mechanizmów. Mimo to, za sprawą wysokiej jakości, nadal tworzono tradycyjne zegarki szwajcarskie, które w 2003 roku odświeżono w kolekcji Roamer Competence. Dziś po ponad 130 latach zegarki Roamer nadal nie schodzą z głównego nurtu branży, zapewniając stały dostęp do przepięknych i bogatych czasomierzy. 

   Zegarki Roamer - wierne ideałom 

   O współczesnych modelach szwajcarskiej marki, można mówić w samych superlatywach, gdyż stojące za nimi ideały, dziś są jeszcze wzbogacone o przepiękną historię. Zgodnie z pierwotnym planem twórcy marki, eleganckie zegarki Roamer zapewniają doskonałą prezencję, ale w niepowtarzalnym, charyzmatycznym stylu. Męskie zegarki Roamer perfekcyjnie podkreślają twardy, męski charakter, a zegarki damskie są stałym wyborem silnych i pewnych siebie kobiet. W ofercie marki dominują klasyczne zegarki szwajcarskie, wykonane nie tylko w nieskazitelnej jakości, ale przede wszystkim w zgodzie z najlepszymi, zegarmistrzowskimi tradycjami. Dbałość o szczegóły zapewnia im wspaniały wygląd, a starannie wyselekcjonowane materiały wykorzystywane do produkcji, wieloletnie i bezawaryjne działanie. Szwajcarskie zegarki Roamer to także stonowana kolorystyka i ciekawe komplikacje mechanizmów, z jednej strony zachęcające do eksperymentów, ale zawsze utrzymane w nienagannym i prestiżowym stylu.