WYBRANE FILTRY

   Zegarki Citizen


   Zegarki Citizen - technologiczne japońskie zegarki - kolekcja Blue Angels

   CITIZEN to japońska marka ceniona za innowacyjną technologię, perfekcję wykonania, a także rozwiązania promujące filozofię zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko. Zróżnicowana kolekcja zegarków CITIZEN dopasowuje się do preferencji i gustów użytkowników. Bez względu na to, czy szukasz ponadczasowego klasyka, nowoczesnego zegarka high-tech czy też modeli w sportowym stylu, w ofercie japońskiej marki znajdziesz model, który spełni twoje oczekiwania.


   Dlaczego warto wybrać zegarki CITIZEN?

   Rozważasz zakup zegarka tej japońskiej marki? Poznaj opinie o zegarkach CITIZEN, najpopularniejsze modele i auty marki. 

   Bogata historia i tradycja zegarmistrzowska. 

   Historia i tradycje zegarmistrzowskie japońskiego CITIZEN, a nie ustępują w żaden sposób szwajcarskim odpowiednikom. Marka ta może poszczycić się ponad stuletnią tradycją. Firma powstała w 1918 roku, a nazwa CITIZEN (obywatel) pojawiła się już w 1920 roku i wyrażała marzenie o odtworzeniu wysokiej jakości zegarków, na które może pozwolić sobie każdy obywatel. Pierwszy zegarek kieszonkowy został wykonany dla cesarza Taishō około 1924 roku.

   Pierwszy zegarek marki CITIZEN   Zegarek marki Citizen

   Japońska manufaktura

   W branży zegarmistrzowskiej marka CITIZEN jest wyjątkowa nie tylko z uwagi na technologiczne zaplecze. CITIZEN jest zegarmistrzowską manufakturą. To oznacza, że całą swoją produkcję wykonuje in-house. Od poszczególnych komponentów zegarka po ostateczny montaż i kontrolę jakości - wszystko wykonywane jest w fabrykach CITIZEN w Japonii. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są mechanizmy używane w niektórych zegarkach Citizen Campanola, które powstają w Szwajcarii w firmie La Joux Perret, której właścicielem notabene jest również CITIZEN.


   Perfekcyjne, manufakturowe mechanizmy 

   CITIZEN korzysta tylko i wyłącznie z mechanizmów produkowanych we własnym koncernie. Wszystkie zegarki napędzane są manufakturowymi mechanizmami marki Miyota. Miyota to znany producent mechanizmów zegarkowych, który jest jedną ze składowych koncernu CITIZEN. Marka znana jest przede wszystkim ze swoich modeli zasilanych energią słoneczną i niezwykle precyzyjnych zegarków z kolekcji Accutron czy Atomic Timekeeping.

   Mechanizm Miyota


   ECO DRIVE w zegarkach Citizen 

   Energia solarna i ECO DRIVE 

   Tym, co wyróżnia CITIZEN spośród innych marek jest innowacyjna technologia Eco-Drive zegarków zasilanych energią słoneczną. Ogniwa słoneczne znajdujące się pod tarczami zegarka przekształcają energię świetlną w energię elektryczną. W ten sposób w zegarkach japońskiej marki nie trzeba wymieniać baterii. Obecnie zdecydowana większość zegarków CITIZEN wyposażona jest w technologię Eco Drive, co jest zgodne z filozofią marki, troską o środowisko i ideą zrównoważonego rozwoju.

   Niezrównana dokładność

   Dla CITIZEN precyzja chodu jest jednym z priorytetów. W tym dążeniu do oferowania zegarków o niezwykłej dokładności pomagają zaawansowanie technologie opracowane przez inżynierów marki jak: Satellite Wave GPS czy Radio Controlled.  Zegarki CITIZEN Satellite Wave GPS odbierają dane o pozycji i sygnał czasu z satelitów i dokonują automatycznej aktualizacji i daty i godziny zegarka na podstawie współrzędnych. W ten sposób w każdym miejscu na świecie użytkownik ma maksymalnie precyzyjny czas na przestrzeni otwartej. Aktualizacja zegarków dokonuje się błyskawicznie, bo już po 3 sekundach. Zegarki z funkcją Radio Controlled z kolei przechwytują sygnał z jednego z pięciu nadajników zlokalizowanych na całym świecie. Sterowane radiowo automatycznie korygują godzinę i datę w zegarku.

   Zegarek Citizen Satellite Wave GPS


   Zegarki Citizen przyjazne środowisku  

   Ekologia i zrównoważony rozwój

   Idea zrównoważonego rozwoju jest jedną ze składowych filozofii marki. Wiele rozwiązań tworzonych przez projektantów i inżynierów, w tym innowacyjne zegarki solarne, powstały z myślą o ochronie środowiska. Marka postrzega siebie, a także swoich konsumentów jako opiekunów planety. Nic dziwnego, że znajduje się w czołówce firm, które promują i wdrażają w życie ekologiczne rozwiązania dla branży zegarmistrzowskiej.


   Męskie zegarki CITIZEN: od klasyki po sportowy profesjonalizm 

   Japońska marki oferuje bogatą kolekcję zegarków męskich kwarcowych i automatycznych dedykowanych do zróżnicowanej grupy odbiorców. Każdy mężczyzna znajdzie tu zegarek, który będzie dopasowany do charakteru, modowych trendów czy osobowości. 

   Cenisz klasyczne formy i ponadczasowy design? Sprawdź modele z CITIZEN Classic. Wyróżniają się oszczędną, japońską stylistyką, czystymi przejrzystymi tarczami. Smukłe koperty zegarków zaprojektowane są tak, aby są idealnie chować się pod mankietem koszuli. Do noszenia na co dzień doskonale sprawdzą się modele z chronografem. Większość z nich wyposażona jest w innowacyjną technologię solarną Eco Drive, która pozwala na pracę zegarka pod wpływem światła słonecznego.

   Zegarek CITIZEN Classic


   Zegarek CITIZEN Promaster 

   Osoby, które preferują aktywny styl życia i uprawiają różne dyscypliny sportowe, z pewnością sięgną po linie innowacyjną linię zegarków CITIZEN Promaster. To linia, która została stworzona dla tych, którzy nie boją się wyzwań i ekstremalnych sportów. W kolekcji znajdują się zegarki przeznaczone do określonych aktywności na lądzie, w morzu i w powietrzu.

   Zegarki nurkowe (CITIZEN Dive) zaprojektowano tak, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom panującym pod wodą. W kolekcji znajdują się zarówno modele mechaniczne, jak i solarne wyposażone w wytrzymałą kopertę, obrotowy bezel i wodoszczelność na poziomie minimum 20 ATM. Zegarki zgodne z normą ISO wyposażono w zaawansowane funkcje z myślą o zapuszczaniu się w głębiny oceanu.

   Zegarki Diver marki Citizen 
   Zegarek Citizen Blue Angels

   W grupie zegarków lotniczych na uwagę zasługuje między innymi kolekcja Blue Angels dedykowana elitarnemu zespołowi akrobacyjnemu Marynarki Stanów Zjednoczonych. Zegarki wyposażono między innymi w skalę tachometryczną, GMT i wiele innych funkcji, które przydają się bezpośrednio w trakcie lotu. Dzięki technologii sterowanej radiowo odbierać sygnał,  aby automatycznie aktualizować czas.


   Damskie zegarki CITIZEN: prestiż i innowacyjna technologia  

   Zegarki damskie CITIZEN stanowią harmonijne połączenie innowacyjnej technologii ze stylem i eleganckim wzornictwem. W propozycji japońskiej marki każda z pań znajdzie zegarek, który będzie stanowił atrakcyjną i funkcjonalną ozdobę nadgarstka: od typowo klasycznych ponadczasowych wzorów po eleganckie, biżuteryjne modele.  Każdy z zegarków zachwyca niezwykłą precyzją wykonania i wykończenia, a takie materiały jak masa perłowa czy diamenty na kopercie, wskazówkach czy indeksach dodają im ekskluzywności i luksusowego charakteru.

   Damski zegarek marki Citizen


   Zegarek damski Citizen z prostokątną kopertą 

   Zegarki dla pani oferowane są w wielu atrakcyjnych wariantach. W kolekcji znajdują się zarówno modele z okrągłymi, a także prostokątnymi kopertami zawieszone na skórzanych paskach, a także klasycznych lub mediolańskich bransoletach. Wiele z nich nawiązuje do najlepszych wzorów jak styl art déco. W kolekcji znajdują się również zegarki wyposażone w efektowne komplikacje m.in. funkcję faz księżyca.

   Wszystko to sprawia, że zegarki CITIZEN pełnią funkcję praktycznej biżuterii i stanowią doskonale uzupełnienie i dopełnienie codziennej jak i wieczorowej stylizacji. Każdy z nich zasilany jest mechanizmem solarnym z technologią Eco-Drive. Dzięki temu w zegarku nigdy nie będzie potrzebna wymiana baterii.

   Damski Zegarek Citizen ECO-DRIVE