WYBRANE FILTRY

   Zegarki Vostok Europe

   Zegarki marki Vostok Europe

   Vostok Europe to litewska marka zegarków, która z roku na rok zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Zegarki Vostok Europe są marzeniem każdego, kto lubi ekstremalne aktywności. Słyną z wytrzymałości i trwałości, a przede wszystkim funkcjonalności. Jeżeli szukasz towarzysza do wypraw trekkingowych, hikingowych i aktywności sportowej, zegarek litewskiej firmy będzie na pewno doskonałym wyborem. Przejrzyj zróżnicowaną kolekcję zegarków Vostok Europe i wybierz model dla siebie.

   czytaj więcej

   Gdzie produkowane są zegarki Vostok Europe? Krótka historia.

   Vostok Europe powołana została do życia w połowie 2003 roku w wyniku umowy między Vilnius Koliz i Czystopol Watch Factory «Vostok». Głównym celem było stworzenie nowej marki zegarkowej, która łączyłaby nowoczesny design z wysoką jakością, technologią i autorskimi mechanizmami. Pierwsza kolekcja zegarków zaprezentowana została podczas targów w Bazylei w 2004 roku. W kolekcji znajdowało się pięć modeli nawiązujących do osiągnięć technologicznych radzieckiej nauki, w tym jeden wyjątkowy zegarek nurkowy „K3 Submarine”, który wkrótce stał się bestsellerem marki.

   Pierwsze zegarki Vostok zostały entuzjastycznie przyjęte na rynku. Marka sukcesywnie rozpoczęła swoją ekspansję na rynek europejski. Już w 2007 roku była obecna w 30 krajach Europy i świata. Nowym rozdziałem w rozwoju marki było podjęcie w 2009 roku kooperacji ze szwajcarską firmą mb microtech - jedynym na świecie producentem samowystarczalnego źródła światła na bazie trytu (GTLS). Efektem współpracy był model Ekranoplan, pierwszy zegarek Vostok Europe, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązanie - indeksy z rurkami trytowymi. Od tego momentu litewska firma na stałe wprowadziła podświetlenie trytowe do większości swoich modeli. W 2010 roku indeksy z trytem pojawiły się po raz pierwszy na tarczach nurkowych zegarków z linii Anchar o wodoodporności do 300 metrów. W 2012 roku wytrzymałe i uzbrojone w trytowe światło zegarki N1 Rocket Tritium zostały przetestowane podczas litewsko-ukraińskiej wyprawy do najgłębszej jaskini świata – Krubera-Voronia.

   Zegarek męski marki Vostok na skórzanym pasku
   Zegarek marki Vostok Europe na czarnym skórzanym pasku

   Zegarki Vostok Europe - ekstremalne testy

   Vostok Europe to marka, która od wielu lat słynie z wytrzymałych zegarków. Nie dziwi więc fakt, że zamówienia na modele tej marki składają chętnie przedstawiciele jednostek specjalnych, marynarki wojennej, nurkowie czy piloci myśliwców F-16.

   Vostok Europe od samego początku kładła duży nacisk nie tylko na precyzję chodu, ale także na techniczne aspekty swoich zegarków. Od 2014 roku sukcesywnie wprowadza innowacje, a także udoskonala konstrukcję zegarków tak, aby wykazywały niezwykłą wytrzymałość nawet w ekstremalnych warunkach.

   Nie bez powodu główny slogan marki od 2011 roku brzmi "For Going to Extremes", co możemy przetłumaczyć jako "Dążenie do ekstremum". Potwierdzeniem tych słów są ekstremalne testy i sprawdziany, jakim poddawane są zegarki. Obok wyprawy do najgłębszej jaskini, zegarki tej marki brały udział między innymi w Rajdzie Paryż-Dakar na nadgarstku litewskiego kierowcy wyścigowego Gintautasa Igarisa, a rok później zostały wystrzelone poza granicę stratosfery na wysokość 16680 metrów. Na tę kosmiczną wyprawę zostały zaproszone zegarki Lunokhod, które przetrwały w ekstremalnej temperaturze (-44 °C), próżni 88 mB i poziomie promieniowania 1200 mkR/h.

   Parametry techniczne zegarków Vostok Europe

   O tym, że litewska marka w kwestii technologii i innowacyjnych rozwiązań nie bierze jeńców świadczą parametry poszczególnych modeli Vostok Europe. Klasa wodoszczelności wszystkich linii sportowych i multifunkcyjnych nie schodzi poniżej 20 atmosfer, co oznacza, że praktycznie z każdym zegarkiem tej marki można bez obaw nurkować, pływać, nurkować z rurką czy w pełnym akwalungu. Wyjątek stanowią zegarki klasyczne garniturowe Limousine, z klasą wodoszczelności "tylko" na poziomie 5 atm.

   Tarcze większości modeli sportowych chronione są przez utwardzane mineralne szkło K1, które zapewnia wysoki stopień zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

   Mechanizmy szwajcarskie i japońskie w zegarkach Vostok

   Priorytetem jest nie tylko wytrzymałość techniczna, ale również precyzja chodu. W celu zapewnienia tej ostatniej, marka od 2014 roku podjęła współpracę ze szwajcarskimi i japońskimi producentami. Mechaniczne modele napędzane są kalibrami renomowanych marek, takich jak MIYOTA czy SEIKO, oferujące wysoką jakość i dokładność odmierzenia czasu. Wspomniana technologia trytowa, a także powłoka Superluminova, która pokrywa wskazówki wybranych modeli zegarków, zapewniają, że można odczytać godzinę nawet w przypadku ograniczonego źródła światła.
   Zegarek marki Vostok Europe na skórzanym pasku

   Kolekcja zegarków Vostok Europe – jakie zegarki wybrać?

   Zegarki Vostok Europe są przede wszystkim projektowane dla wszystkich poszukujących wytrzymałych i funkcjonalnych modeli dedykowanych do konkretnych aktywności sportowych. W zróżnicowanej kolekcji litewskiej marki nie brakuje więc multifunkcyjnych zegarków z chronografem czy tych, z którymi można nurkować z pełnym wyposażeniem. Właśnie dla tych ostatnich zaprojektowano Vostok Europe Anchar i Vostok Europe Energia. Mocna i wytrzymała konstrukcja zegarków wyposażonych w dociskany dekiel, zakręcaną koronkę, a z tarczą chronioną szkłem mineralnym K2 o grubości 3 mm, oferuje wodoszczelność na poziomie od 20 do 30 atmosfer.
   Zegarek Vostok Europe Energia

   Vostok Europe Energia

   Vostok Europe Energia jest przeznaczony dla nurków profesjonalnych. Zegarek został dodatkowo wyposażony w zintegrowany z kopertą zawór helu, który otwiera się w momencie, gdy różnica między ciśnieniem wewnętrznym i zewnętrznym dochodzi do krytycznego poziomu. W ten sposób mamy pewność, że nawet w trudnych warunkach, podczas nurkowania w głębinach, do wnętrza zegarka nie dostanie się woda i nie zostanie zniszczony pod wpływem wysokiego ciśnienia.

   Vostok Europe Expedition

   Amatorzy aktywności na świeżym powietrzu, poszukujący zegarka, który sprawdzi się w każdych warunkach, powinni zwrócić uwagę na kolekcję Vostok Europe Expedition. Nie bez powodu linia zegarków nawiązuje do North Pole 1, pierwszej stacji badawczej, która pojawiła się na biegunie w latach 30. XX wieku. Konstrukcja zegarków została zaprojektowana tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki.Masywne koperty z zakręconymi koronkami, wodoszczelność na poziomie 20 atm oraz grube szkło mineralne z powłoką antyrefleksyjną sprawiają, że jest to zegarek, który nie boi się żadnych wyzwań.
   Zegarek Vostok Europe Expedition North Pole na czarnym pasku
   Zegarek Vostok Europe Rocket N-1 Chrono na skórzanym pasku

   Rocket N-1

   Seria Rocket N-1, nawiązująca do serii rakiet nośnych mających wynieść kosmonautów na Księżyc, to z kolei kolekcja dla wszystkich, którzy oprócz technicznych aspektów zwracają również uwagę na efektowny design. Atrakcyjne wizualnie tarcze i zestawienia kolorystyczne sprawiają, że są to zegarki, które wyróżnią się w tłumie.

   Linia Limousine

   Litewska marka ma w zanadrzu również zegarki dla osób ceniących ponadczasową elegancję i szykowne zestawienia. Linia Limousine to zegarki projektowane z myślą o wizytowych kreacjach i biznesowych spotkaniach.Obok klasycznych minimalistycznych projektów znajdą się również tutaj zegarki mechaniczne z chronografem czy funkcją rezerwy. Efekt na nadgarstku zapewnią szykowne modele typu open heart, w których widoczne jest poruszające się okienko balansu.
   Zegarek Vostok Limousine Automatic Power na skórzanym pasku
   Zegarek Vostok Europe Rocket N-1 Chrono Marcin Tybura "Tybur"

   Ambasadorzy ze stali Vostok Europe

   Twarzami marki Vostok Europe są osoby związane z wytrzymałością, precyzją i przede wszystkim zaawansowaniem technologicznym. Są to specjaliści i zawodnicy, którzy uosabiają te cechy, a jednocześnie reprezentują sporty wytrzymałościowe i ekstremalne. Najlepsi w swojej dziedzinie. W gronie ambasadorów znajdują się między innymi: litewski zawodowy strongman Žydrūnas Savickas, którego sukcesy upamiętniono grawerem na deklu modelu BIG-Z; litewski pilot akrobacyjny i inżynier lotnictwa Jurgis Kairys; jeden z najbardziej cenionych nurków i popularyzatorów freedivingu, dr Giorgos Sakkas; a także kierowca wyścigowy i zwycięzca rajdu Dakar - Benediktas Vanagas. Od 2021 roku do tego szacownego grona dołączył również Polak – Marcin Tybura, zawodnik MMA w kategorii walk mieszanych, dla którego zaprojektowano limitowany model VOSTOK Tybura.

   Autoryzowany sklep marki Vostok Europe – oryginalne produkty – oficjalna sprzedaż

   Sklep Luxtime.pl to autoryzowany sprzedawca zegarków marki Vostok Europe. Każdy zegarek pochodzi od oficjalnego dystrybutora, a w zestawie z nim znajduje się instrukcja oraz gwarancja realizowana w oficjalnych punktach serwisowych.