WYBRANE FILTRY

   Zegarki Nautica

   zegarki nautica

   Zegarki amerykańskiej marki powstały z myślą o pasjonatach nurkowania, żeglarstwa i innych sportów wodnych. Dynamiczny design, wytrzymała konstrukcja to nie jedyne zalety Nautica. Sprawdź bogatą ofertę zegarków sportowych i diverów Nautica i wybierz model dla siebie.

   Historia zegarków Nautica

   Nautica to marka lifestylowa, która projektuje odzież sportową i akcesoria zainspirowane m.in. światem żeglarstwa. Założona została w 1983 roku przez amerykańskiego projektanta mody Davida Chu pod nazwą Vanity Fair Corporation. W 1994 roku zmieniła swoją nazwę i logo na obecne. Nazwa Nautica została zaczerpnięta z łacińskiego słowa "nauticus", które kojarzy się z nawigacją i marynarką wojenną. Pierwsza kolekcja zegarków powstałych przy współpracy z Timex Group Luxury Watches ujrzała światło dzienne w 2008 roku.

   David Chu założyciel marki NauticaŹródło: https://wwd.com/fashion-news/ready-to-wear/gallery/founder-david-chu-reflects-on-nauticas-roots/

   Marynistyczny design zegarków Nautica

   Zegarki Nautica inspirowane sportami wodnymi

   Wzornictwo w zegarków Nautica, podobnie jak cała marka odzieżowa inspirowany jest sportami wodnymi - światem jachtów i sportowej rywalizacji.


   Na zegarkach zwraca uwagę charakterystyczne logo, które zostało zainspirowane kształtem jachtów regatowych produkowanych w latach 30. XX wieku - szczytowego osiągnięcia tamtego okresu. W logo znajduje się żagiel jachtu J-Class w dynamicznej pozie — pchany siłą wiatru.

   Logo marki Nautica na deklu zegarka


   Zegarek Nautica z chronografem na niebieskim silikonowym pasku

   We wzornictwie zegarków Nautica bardzo mocno zauważalne są inspiracje żeglarstwem i marynistycznym stylem. Nie bez powodu dominującymi kolorami jest biel, granaty, błękity, zieleń odwzorowujące  różne odcienie morza, a także czerwone i pomarańczowe barwy. Te ostatnie związane są głównie z modelami nurkowymi, które również znajdują się w portfolio amerykańskiego brandu. W zegarkach pojawiają się charakterystyczne elementy kojarzone z żeglarstwem i regatami jak flagi marynarskie, kotwice czy marynarskie koła. Zwracają uwagę wskazówki, które zakończone są wystylizowanym trójkątem przewodzącym myśl napięte żagle regatowe.


   Projekty zegarków uzupełniają zróżnicowane i wszechstronne paski: od klasycznych skórzanych, bransolet ze stali stosowanych w nurkach i modelach sportowych po wielokolorowe gumowe. To za ich sprawą zegarki Nautica możemy dopasować do każdej okazji, okoliczności i stroju.

   Zegarki Nautica można dopasować do każdej okazji


   Zegarki Nautica do nurkowania

   Zegarki Nautica - parametry i funkcjonalność 

   Nautica to nie tylko interesujące i przyciągające wzrok wzornictwo, ale przede wszystkim wysokie parametry techniczne, których gwarantem jest znany na całym świecie amerykański producent zegarków Timex Watches. Firma ta odpowiada za stronę wizualną i techniczną zegarków, wykorzystując najnowocześniejsze technologie zegarmistrzowskie. Dzięki temu zegarki Nautica cechują się nie tylko wysokimi parametrami technicznymi, ale także wodoszczelnością oraz zwartą, solidną konstrukcją, pozwalającą bez obaw korzystać z nich w czasie atrakcji wodnych i nurkowania w morskich głębinach.


   Czasomierze wyposażone są w wytrzymałą kopertę ze stali szlachetnej, cechującą się wysoką odpornością na urazy mechaniczne i korozję. Tarcze zegarków przykrywane są twardymi i wytrzymałymi szkłami mineralnymi.

   Zegarki Nautica z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej


   Wodoszczelny zegarek Nautica na niebieskim pasku 

   W zależności od modelu, zegarki Nautica oferują od 10 do 20 atmosfer wodoszczelności. Zegarki nurkowe wyposażone są we wszystkie atrybuty, które oczekujemy od klasycznego nurka. Wysokie parametry wodoszczelności gwarantuje zakręcana koronka i dekiel. W modelach nurkowych, obracany jednokierunkowy bezel pozwala na mierzenie czasu spędzonego pod wodą. Przejrzyste i wyraźne indeksy oraz cyfry znajdujące się na tarczach, a także powłoka luminescencyjna, zapewniają niezwykłą czytelność nawet w ograniczonej widoczności podczas nurkowania.

   Sercem zegarków są solidne japońskie mechanizmy kwarcowe. W wielu z nich zastosowano również mechanizmy solarne, pozwalające na magazynowanie i czerpanie energii ze światła słonecznego.

   zegarek nautica NAPBHS903 na szarym pasku z mechanizmem kwarcowym

   Jaki zegarek Nautica wybrać? 

   Zegarek Nautica dopasowane do każdego stylu 

   Charakterystyczny, wyróżniający się marynistyczny styl połączony z niezwykłymi parametrami technicznymi sprawiają, że zegarki Nautica są funkcjonalnym i atrakcyjnym dodatkiem do każdego stroju. Zróżnicowana i szeroka kolekcja modeli ułatwia wybór odpowiedniego zegarka, w której znajdziemy zarówno klasyczne modele sportowe, jak i bardziej eleganckie zegarki dedykowane do stylu casual.

   W portfolio Nautica zwracają uwagę szczególnie zegarki multifunkcyjne i modele z chronografem. Przykuwają wzrok dynamicznym wzornictwem i odważą paletą barw. Oprócz wyjątkowego efektu wizualnego oferują, również dostęp do różnego rodzaju funkcji, które najczęściej przydają nam się w trakcie uprawiania sportu jak stoper, timer czy mierzenie czasu przebywania pod wodą.

   Zegarek Nautica NAPN30001 z chronografem na srebrnej bransolecie


   Sportowe zegarki Nautica na silikonowych paskach

   W kolekcji zegarków Nautica znajdziemy również klasyczne modele trójwskazówkowe utrzymane w sportowej stylistyce. Stanowią one doskonałe uzupełnienie sportowego stylu i idealnie nadają się na co dzień, do pracy i na nieformalne okazje. Czasomierze sportowe o stylistyce nawiązującej do klasycznych diverów z ruchomym bezelem to kolejny rodzaj zegarków, które warto mieć w swojej kolekcji.


   Zegarki Nautica w trosce o środowisko

   Marka Nautica, inspirowana przyrodą i ekosystemem morskim, przywiązuje ogromną wagę do ekologii. Produkcja czasomierzy odbywa się w sposób zrównoważony i z troską o środowisko. W procesie produkcji zegarków ograniczono negatywny wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu m.in. energooszczędnych rozwiązań. Materiały większości kopert i pasków amerykańskiej firmy tworzone są w całości lub części z tworzyw uzyskanych z odzysku, takich jak materiały gumowe czy stal szlachetna.

   Zegarki Nautica tworzone z troską o środowisko 
   nautica x oceana

   Wiele modeli zegarków Nautica napędzanych jest przez przyjazne dla środowiska mechanizmy solarne, które ograniczają ilość odpadów, między innymi baterii, a energię pozyskują ze światła słonecznego. Marka inwestuje również w edukację swoich pracowników, a także współpracuje z organizacjami ekologicznymi, takimi jak Oceana, zajmującą się ochroną ekosystemu oceanów. Nautica przeznacza część swoich dochodów z sprzedaży, m.in. zegarków, na wsparcie swoich statutowych działań.


   Autoryzowany sklep marki Nautica - Oryginalne produkty - Oficjalna sprzedaż 

   Wszystkie produkty dostępne na Luxtime.pl są oryginalne i pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji, tj. od Timex Polska Sp. z o.o. W pudełku wraz z modelem zegarka otrzymują Państwo instrukcję w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Jako autoryzowany sklep, pomagamy w ewentualnym serwisowaniu zegarka, które odbywa się tylko w zatwierdzonych przez markę serwisach naprawczych. Specjaliści tam pracujący są wyposażeni w sprzęt i oryginalne części dostarczane przez Nautica, co gwarantuje najwyższą jakość usług.