WYBRANE FILTRY

   Zegarki Oris

   Zegarki Oris

   Oris to jeden z nielicznych firm zegarkowych, która tworzy i produkuje tylko zegarki mechaniczne. Marka w perfekcyjny sposób łączy tradycyjne podejście do zegarmistrzostwa z technologią i najnowszymi trendami. Zegarki Oris zwracają uwagę prostym, nienagannym designem, niezwykłą funkcjonalnością i doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Jeżeli szukasz zegarka nurkowego, zegarka typu pilot lub jesteś fanem sportów motorowych, w ofercie tej szwajcarskiej znajdziesz z pewnością zegarek, który spełni twoje oczekiwania.

   Oris - producent zegarków z bogatą historią 

   Oris, jak na standardy i uwarunkowania branży szwajcarskiej, jest firmą wyjątkową. Po pierwsze, w odróżnieniu od większości tamtejszych producentów, jego siedziba nie znajduje się we francuskojęzycznej, ale niemieckojęzycznej części kraju. Centrala Orisa mieści się w szwajcarskim Hölstein zlokalizowanym tuż przy granicy z Niemcami. Po drugie - to jeden z niewielu producentów, który pomimo wielu zawirowań i skomplikowanej historii, nie został przyjęty przez dużą korporację.

   Paul Cattin i Georges Christian


   Druga fabryka Oris w Holderbank

   Początki firmy sięgają 1904 roku kiedy Paul Cattin i Georges Christian przejęli zamkniętą niedawno fabrykę zegarków w szwajcarskim Hölstein. Fabryka, a później sama marka, nazwę wzięła od strumyka, który przepływał nieopodal. Od pierwszych lat firma rozwijała się bardzo dynamicznie. Już po dwóch latach otworzyła nową montażownię i fabrykę w pobliskim Holderbank, a do 1929 roku produkcja zegarków Oris odbywała się już w sześciu nowych lokalizacjach.


   pierwszy zegarek oris dla pilotów

   Przełomowym dla marki był rok 1938, kiedy zaprezentowała swój pierwszy zegarek dla pilotów z charakterystyczną dużą koronką Oris Big Crown. Specjalna konstrukcja pozwalała pilotom na obsługę czasomierza nawet w grubych rękawicach. 

   Lata 60. XX wieku są okresem największego rozwoju i rozpoznawalności marki, która staje się jedną z największym firm zegarkowych na świecie. Sama fabryka zatrudnia 800 osób a roczna produkcja wynosi 1,2 miliona zegarków i zegarów rocznie. W tym czasie powstają również najbardziej znane projekty zegarków. W 1965 roku Oris wprowadza pierwszy zegarek dla nurków z jednokierunkowym bezelem i skalą czasomierza. Zegarek z pogrubionymi cyframi o wodoszczelności do 100 m jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli marki. Dwa lata później firma prezentuje Oris Calibre 652. Kaliber, który po raz pierwszy uzyskał status chronometru.

   Oris wprowadza pierwszy zegarek dla nurków z jednokierunkowym bezelem i skalą czasomierza


   zegarek oris Chronoris na czarnym pasku

   W 1970 Oris wprowadza na rynek Chronoris, pierwszy (i obecnie kultowy) model zegarka z chronografem, a jednocześnie premierowy zegarek z kolekcji Motorsport. Marka po 35 latach powróciła do tego wzoru prezentując go w kolekcji w 2005 roku.


   Oris przetrwał trudne czasy i kryzys kwarcowy lat 70. i 80. XX wieku, a ostatnie 20 lat sukcesywnie i konsekwentnie rozwija technologię produkcji zegarków mechanicznych, a także zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami. Zgodnie ze swoją filozofią nie podąża ścieżką, jaką idą inni, ale stara się wytyczać własne szlaki. Od momentu powstania firma specjalizuje się w produkcji zegarków mechanicznych, a w 2014 roku wznowiła również produkcję własnych kalibrów. Obecnie wszystkie zegarki znajdujące się w portfolio Orisa oparte są na autorskich mechanizmach in house.


   Zegarek Oris z zieloną tarczą


   Oris - funkcjonalność i dbałość o każdy detal 

   Oznaczenie Swiss Made na zegarkach Oris

   Oris od lat kieruje się zasadą: „Wszystko musi mieć sens”. Priorytetem jest funkcjonalność i wysoka jakość, co widoczne jest w każdym aspekcie powstawania zegarka. Zegarki Oris tworzone są z myślą o trwałości i przyjemności korzystania zegarka przez długi czas. Jednym z namacalnych wyznaczników jakości jest oznaczenie Swiss made, który znajduje się na tarczy każdego egzemplarza Oris. Oznacza ono, że zegarek jest produktem szwajcarskim wytwarzanym zgodnie z najlepszymi standardami branży.


   Zegarki Oris - jaki model wybrać?

   Marka, która znana jest ze swoich powiązań ze światem sportu, ceniona jest są również za profesjonalne zegarki dla nurków, a także kultowe modele typu pilot. W jej portfolio znajdują się również klasyczne zegarki przeznaczone do noszenia na co dzień i na oficjalne okazje.

   Klasyczny zegarek Oris z białą tarczą

   Zegarki dla pilotów Oris - zdobywcy podniebnych przestrzeni 

   Zegarek Oris na brązowym pasku

   Oris to jedna z tych marek, która może wykazać się długą tradycją projektowania zegarków na potrzeby lotnictwa. Pierwsze zegarki lotnicze powstawały już w 1910 roku, ale dopiero Big Crown z 1938 roku dał marce rozpoznawalność i uznanie w branży. Zegarek, którego wyróżniającą cechą była duża koronka pozwalająca na operowanie funkcjami zegarka nawet w grubych skórzanych rękawicach, dał początek popularnej linii zegarków lotniczych Oris. Charakterystyczna budowa i wygląd zegarka do dnia dzisiejszego stanowi inspirację dla pozostałych modeli lotniczych nie tylko w ofercie Oris, ale również u konkurencji. Marka po latach wróciła do kultowego modelu oferując rozbudowaną linię Oris Big Crown, w której znajdują się zegarki inspirowane modelem z lat 30. XX wieku.


   Zegarki dla pilotów z kolekcji Propilot, Propilot X i Big Crown oferują klasyczną konstrukcję lotniczych zegarków połączoną z zegarmistrzowską precyzją i niezwykłą funkcjonalnością. Oprócz charakterystycznej koronki wyróżniają się dużymi, wyraźnymi cyframi, świecącymi wskazówkami, które dają zegarkowi niezwykłą czytelność nawet w trudnych warunkach. Nie brakuje w nich również niezbędnych funkcji takich jak czas GMT czy mechaniczny zintegrowany wysokościomierz (ze skalą metrową, czasem światowym, małą sekundą, dniem/datą).

   Zegarek Oris BIG CROWN PROPILOT BIG DAY DATE

   Zegarki dla nurków Oris - dla profesjonalisty i amatora 

   Zegarek Oris DIVERS SIXTY-FIVE na niebieskim pasku

   Jeżeli jesteś fanem schodzenia w podmorskie głębiny, na twoim nadgarstku nie może zabraknąć jednego z modeli Orisa. Tradycja produkcji zegarków nurkowych sięga 1965 roku, kiedy na rynku pojawił się pierwszy diver z jednokierunkowym bezelem i wodoszczelnością 100 m. Do tego kultowego modelu nawiązuje linia Divers Sixty-Five, w której połączono estetykę z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologią. Wyposażone w szkło szafirowe, wodoszczelność 10 atmosfer i niezwykłą funkcjonalność zegarki z tej linii stanowią niezwykłą gratkę dla wszystkich wielbicieli podmorskich przygód.


   W zróżnicowanej kolekcji znajdują się modele męskie utrzymane w klasycznej nurkowej stylistyce, jak wersje projektowane na damski nadgarstek. Kolekcja Oris Aquis to z kolei propozycja dla profesjonalistów. Zegarki wyposażone są w kopertę z wytrzymałej stali szlachetnej o wodoszczelności 30 atm i obracający się w jednym kierunku ceramiczny bezel. To akcesoria, z którymi z powodzeniem możemy schodzić pod wodę w pełnym akwalungu. Czytelność zapewniają indeksy pokryte Superluminową, dlatego bez problemu możemy odczytać czas nawet w warunkach ograniczonego światła. Panie mogą wybierać spośród atrakcyjnej wizualnie Aquis Date z efektowną dwukolorową tarczą wykonaną z masy perłowej odbijające refleksy światła jak tafla wody. W zegarkach kolekcji Oris ProDiver zastosowano opatentowany przez Oris Rotation Safety System (RSS) czyli system blokowania pierścienia.

   Zegarek Oris Aquis z niebieską tarczą

   Klasyczne zegarki garniturowe dla eleganckiego gentlemana 

   Zegarek Oris ARTELIER GRANDE LUNE DATE DIAMONDS srebrny

   Oris to nie tylko zegarki pilotów czy zegarki nurkowe, ale również klasyczne modele, które z powodzeniem możemy ubrać do garnituru czy nosić na co dzień. W linii Oris Artelier znajdują się zatem ponadczasowe modele, które utożsamiają dziedzictwo i zegarmistrzowski kunszt szwajcarskiej marki. W kolekcji tej znajdziemy eleganckie zegarki doskonale wpisujące się w oficjalne okazje, jak i sportowe chronografy. Proste i eleganckie czasomierze świetnie prezentują się w towarzystwie białej koszuli i marynarki. Zegarki z tej linii w większości pracują na autorskich, nakręcanych ręcznie kalibrach in house 111, 112 i 113. To kalibry z 10-dniową rezerwą chodu, bazujące na autorskim mechanizmie z 2014 roku.


   Autoryzowany sklep marki Oris – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

   Każdy zegarek Oris sprzedawany w sklepie Luxtime.pl w 100% oryginalny i pochodzi od oficjalnego polskiego dystrybutora. Wraz z zegarkiem klient otrzymuje instrukcję w języku polskim i kartę gwarancyjną. Serwis zegarków Oris odbywa się tylko i wyłącznie w autoryzowanych serwisach, gdzie wykwalifikowani pracownicy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt dostarczany im przez markę.