WYBRANE FILTRY

   Zegarki Balticus

   Zegarki Balticus

   Balticus to wyjątkowe zegarki premium tworzone na rodzimym rynku. Marka oferuje nietuzinkowe, oryginalne projekty zegarków i ponadprzeciętną jakość. Poznaj polskie zegarki Balticus i wybierz model dla siebie.

   Balticus - polskie zegarki z półki premium 

   Nie byłoby firmy Balticus, gdyby nie Bartosz Knop, który na pomysł na stworzenia polskiej marki zegarkowej wpadł w trakcie pobytu na Islandii i poznaniu JS Watch Reykjavik Co. To właśnie tam po raz pierwszy zrodziła się myśl o wykorzystaniu w konstrukcji kopert i tarcz zegarków nietypowych materiałów jak meteoryt czy stal damasceńska.

   Bartosz Knop


   Balticus nazwa inspirowana Morzem Bałtyckim

   Po powrocie do kraju postanowił diametralnie zmienić swoje życie i z przemysłu przetwórczego przekwalifikować się na zegarmistrzowski. Dla pochodzącego z Władysławowa Bartosza Knopa wymyślenie nazwy marki zegarków było dość proste. Od początku był przekonany, że czasomierze, które miały być projektowane nad Wisłą muszą mieć nazwę kojarzoną z Polską. Tak powstał Balticus, którego nazwa nawiązywała Morza Bałtyckiego.


   Firma powstała w 2014 roku, ale dopiero w 2015 światło dzienne ujrzał premierowy zegarek Balticus Grey Seal z charakterystycznym motywem fal na tarczy i wizerunkiem foki na deklu. “Szara foka” została niezwykle entuzjastycznie przyjęta na rynku, a sukces premierowego modelu dodał założycielowi marki przysłowiowego “wiatru w żagle”.

   Pierwszy zegarek Balticus Grey Seal


   Zegarki premium Balticus na bransolecie

   Balticus w ciągu ostatnich lat ugruntował swoją pozycję polskiego producenta zegarków z segmentu premium. Czasomierze wyróżniają się oryginalnym i nietuzinkowym designem, a znakiem rozpoznawczym są nieoczywiste, atrakcyjne materiały i efektowny sposób wykończenia np. tarcze zegarków z fragmentami meteorytu.


   Produkcja i wykonanie zegarków Balticus

   Ekskluzywność marki wyraża się również w tym, że poszczególne modele nie są tworzone masowo. Wiele z linii zegarowych Balticus produkowanych jest w ograniczonych edycjach po 200 czy po 500 ze sztuk. W założeniu nie są zatem to produkty skierowane dla każdego. Każda partia zegarków stanowi sama w sobie limitowany projekt. Wygląd i design każdego nowego modelu tworzony jest nad Wisłą, a elementy zegarków jak koperta, tarcza bransoleta, produkowane są według ścisły wytycznych strony polskiej w fabrykach w Chinach i Hongkongu.

   Modny design w zegarku Balticus na czarnym pasku


   Grawer na deklu w zegarkach Balticus

   Zegarki Balticus zachwycają poziomem wykończenia poszczególnych elementów. Każdy element jest idealnie dopasowany, a szlify i polerowanie wykonywane są z niezwykłą starannością. Efektownie też prezentują się dekle z kunsztownymi grawerunkami, które są największą rekomendacją jakości wykonania zegarków Balticus.


   Limitowane edycje bazują na wysokiej klasy materiałach. Koperty i bransolety wykonane są w wytrzymałej stali szlachetnej a efektownie zdobione tarcze przykrywane są szkłem szafirowym z antyrefleksem.

   Zegarek Balticus ze stali szlachetnej


   Koronka w zegarku Balticus

   Zegarki Balticus to nie tylko charakterystyczne wzornictwo, ale również precyzja chodu. W tym zakresie polska marka nie ma się czego wstydzić. O odpowiednie odmierzanie czasu dbają renomowane i rozpoznawane japońskie i szwajcarskie marki jak Miyota czy ETA. Prestiżu zegarkom daje fakt, że większość modeli montowana jest ręcznie w renomowanym gdyńskim zakładzie zegarmistrzowskim „Ogrodowicz i Syn”.


   Zegarki Balticus - unikalny design i marynistyczne inspiracje 

   Balticus to nazwa, która nierozerwalnie związana jest z wodami Morza Bałtyckiego. Stąd też w projektach zegarków bardzo silne są marynistyczne inspiracje. Nawiązania do morza dotykają wielu aspektów - począwszy od ekosystemu morskiego, świata flory i fauny, poprzez elementy związane ze światem żeglugi i nawigacji. Szczególnie wyraźny jest motyw fal morskich, który przybiera zróżnicowane i zaskakujące formy (szlifowanie, grawer czy młotkowana tarcza). Wyjątkowy pod tym względem jest zegarek Balticus Wave, na którego tarczy umieszczono fragment drzeworytu z 1831 roku ilustrującego motyw wielkiej fali w Kanagawie. Czasami woda pojawia się na tarczy bezpośrednio, jak ma to miejsce w modelu. BLT-BALSDHDGRE Gwiezdny Pył z charakterystycznym pływającym pęcherzykiem, którego tarcza wypełniona została przezroczystym olejem.

   Zegarek Balticus Wave z falą w Kanagawie na tarczy


   Zegarek Balticus z masą perłową na tarczy

   Balticus chętnie wykorzystuje również materiały kojarzone z morzami i oceanami. Tarcze pokrywane są mieniącą się w świetle masą perłową w kolorach błękitu lub głębokiego granatu, przywołująca na myśl toń morza czy ciemne głębiny. Bogaty i zróżnicowany świat morza ożywa na pieczołowicie i starannie wykonanych dekielach zegarków Blaticusa. Czy jest to morska fala w Kanagawie, szara foka czy głębinowa żabnica — każdy z nich stanowi efektowny i wyróżniający się element zdobienia, który czyni z zegarków wyjątkową gratkę dla kolekcjonerów.


   Marka nie boi się również stosować na swoich tarczach nietuzinkowych, czasami dość egzotycznych i kosztownych, ale dających spektakularne dla oka efekty, materiałów. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi bestsellerowa linia Balticus Gwiezdny Pył, w której efekt gwieździstego nieba osiągnięto przy wykorzystywaniu precyzyjnie nałożonych na tarczę awanturynowych kryształów. Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów jest inny zegarek z linii Gwiezdny Pył, w którego konstrukcji wykorzystano kawałki stali damasceńskiej i meteorytu. Połączenie tych niezwykle prestiżowych materiałów nadaje zegarkowi wyjątkowy wygląd.

   Zegarek Balticus Gwiezdny pył na srebrnej bransolecie

   Zegarek Balticus w sportowym wydaniu 

   Zegarek Balticus Deep Water na srebrnej bransolecie

   Portfolio Balticusa jest bardzo zróżnicowane, ale większość stanowią modele sportowe przeznaczone do aktywności wodnych. W przypadku polskiej marki wielbiciele zegarków nurkowych mogą zatem wybierać z bardzo zróżnicowanej, a jednocześnie elitarnej oferty diverów, które doskonale łączą klasyczną formę zegarka sportowego z unikalnym wzornictwem. Na uwagę zasługuje szczególnie seria Balticus Deep Water. Zegarki o charakterystycznym, nieco kwadratowym kształcie koperty, wyposażono w ceramiczny bezel i wodoszczelność 30 atm, dzięki czemu doskonale sprawdzą się również przy zastosowaniach profesjonalnych. Czytelność w każdych warunkach zapewniają szerokie wskazówki pokryte luminescencyjną farbą, a także szkło antyrefleksyjne niwelujące ewentualne odblaski. W linii tej zastosowano japoński mechanizm Citizen Miyota gwarantujący precyzyjny pomiar czasu w każdych warunkach.


   Sportowe portfolio marki dopełniają również zegarki ze znanej linii Balticus Grey Seal stanowiące kolejną odsłonę debiutanckiego modelu z 2015 roku. Zegarki o wodoszczelności 30 atm w stylu nurków kompresorów ze schowanym pod szkłem obrotowym i dwiema koronkami oraz kopertą o nieco kanciastych uszach. Wizualną formą nawiązują do diverów, ale mogą być noszone na co dzień jako dodatek do stroju w sportowym stylu.

   Zegarek Balticus Grey Seal na czarnym pasku

   Damskie zegarki Balticus: inspirowane pięknem nieba 

   Zegarek damski Balticus Sky na srebrnej bransolecie

   Polska marka nie zapomniała o kobietach dedykując im wyjątkową kolekcję Balticus Sky. Inspiracją dla projektów tarczy było piękno nieba wielu jego wariantach i odsłonach. Tarcze zegarków wykonane z masy perłowej dostępnej w wielu odcieniach od bieli po delikatne błękity i głębokie granaty mają odwzorowywać obraz z nieba o każdej porze dnia — malownicze światła w czasie wschodu słońca wschodu i zachodu słońca, ulotność chmur czy piękno gwiaździstego nieba. 


   Mieniąca się refleksami światła różnokolorowa tarcza z masy perłowej zapewnia spektakularny efekt na nadgarstku. Wrażenie dopełnia oszczędny, minimalistyczny styl zegarków i stylowa bransoleta mediolańska, która dodaje nadgarstkowi szyku. Damskie zegarki Balticus z tej serii są eleganckim dodatkiem na każdą sytuację, również na wieczorne wyjścia.

   Damski zegarek Balticus Sky z niebieską tarczą

   Autoryzowany sklep marki Balticus – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż 

   Sklep Luxtime.pl jest oficjalnym punktem sprzedaży polskich zegarków Balticus. Kupując w naszym sklepie klient może być pewny oryginalności zakupionego czasomierza, a także jego legalnego pochodzenia. Do każdego egzemplarza dołączona jest instrukcja w języku polskim, a także karta gwarancyjna.