WYBRANE FILTRY

   Zegarki Aerowatch

   Firmę Aerowatch, produkującą słynne zegarki szwajcarskie, założył dyrektor przedsiębiorstwa Gutmann & Cie - Federal Watch & Co- Jacob Gutmann. W styczniu 1910 roku biznesmen ten zarejestrował znak towarowy “Montres Areo” (po angielsku Aero Watch), rozpoczynając dystrybucję kieszonkowych czasomierzy w trzecim pod względem wielkości szwajcarskim mieście La Chaux-de-Fonds.

   czytak dalej

   Nazwa marki nawiązuje do fascynacji Jacoba Gutmanna rozwijającą się branżą lotniczą i spektakularnymi jak na tamte czasy osiągnięciami pierwszych pilotów. Nawiązanie do lotnictwa miało związek z planami i ambicjami biznesmena odnośnie rozszerzenia produkcji zegarków Aerowatch na skalę międzynarodową. Podobnie jak konstruktorzy i lotnicy bili kolejne rekordy wysokości swoich maszyn, tak Gutmann pragnął postawić na rozwój i udoskonalanie produkowanych przez firmę mechanizmów szwajcarskich zegarków.

   Początki firmy, ze względu na narastające kryzysy gospodarcze i polityczne przed I Wojną Światową, nie sprzyjały sprzedaży luksusowych dóbr, jakimi były ekskluzywne zegarki Aerowatch. Mimo to mała rodzinna firma przetrwała kryzys popytu i wojenną zawieruchę, produkując nowatorskie, płaskie czasomierze kieszonkowe. Ugruntowanie pozycji firmy jako eksperta w produkcji zegarków kieszonkowych nastąpiło w roku 1942, kiedy to manufakturę przejął na własność Maxime Crevoisier. Jednak zanim to nastąpiło, zgodnie z marzeniem założyciela, firma eksportowała swoje produkty już do 15 krajów na świecie.

   Po śmierci Maxima w 1959 roku interes przejął jego syn Georges Crevoisier. Nowy właściciel postawił na produkcję zegarków o oryginalnym, niespotykanym u konkurencji wzornictwie, a także innowacyjne rozwiązania w budowie mechanizmów. W tamtym czasie zegarki Aerowatch znalazły swoich nabywców w 30 krajach na całym świecie. Wyjątkowy sukces odniósł wtedy legendarny model “Harlequin” o niepowtarzalnym wzornictwie i teksturze cyferblatu, nawiązującej do kostiumu postaci z włoskiej komedii, szytego z kolorowych rombów.

   W roku 2001 Georges Crevoiser odszedł na emeryturę, przekazując prowadzenie firmy Denisowi Bolzli, który do dziś zachowuje wierność tradycji, jednocześnie kreując nowy wizerunek marki, dostosowując mechanizmy i design poszczególnych modeli do obowiązujących trendów. Do dziś damskie zegarki Aerowatch charakteryzują się bogatymi zdobieniami cyferblatów i subtelną estetyką. Męskie zegarki Aerowatch to modele o uniwersalnej, ponadczasowej stylistyce. Z okazji stulecia swojej nieprzerwanej działalności firma Aerowatch wprowadziła kolekcję "Hommage 1910", nawiązującą stylem i kształtem koperty do kolekcji z 1942 roku, odznaczającą się przy tym śmiałym sportowym charakterem.