WYBRANE FILTRY

   Zegarki Kwarcowe

   Wybór zegarka na rękę teoretycznie nie powinien nastręczać trudności, jeśli wiemy czego od takiego urządzenia oczekujemy. Jednak bogata oferta zegarków naręcznych na rynku zamiast ułatwiać zakupy, zdecydowanie je utrudnia, szczególnie jeśli nie jesteśmy specami w dziedzinie zegarków. O ile kwestie estetyczne, to rzecz gustu, tak już wybór mechanizmu (również sprawa indywidualna) bywa kłopotliwy.

   Osoby ceniące wyroby tradycyjne, wybierają zegarki mechaniczne, skłaniający się ku nowoczesności stawiają na zegarki kwarcowe, które praktycznie są zegarkami bezobsługowymi i są bardziej przystępne cenowo.

   Jak działa zegarek kwarcowy?

   Mechanizm oparty jest na kryształach kwarcu. Bateria wywołuje drgania kryształu z częstotliwością do 32 tysięcy drgań na sekundę. Są one przeliczane przez rezonator kwarcowy i pojawiają się na tarczy bądź wyświetlaczu zegarka. Kwarcowe zegarki z wyświetlaczem LCD nazywa się popularnie elektronicznymi.

   Zalety zegarka kwarcowego

   Dokładność. Rezonator kwarcowy emituje precyzyjny sygnał przez co zegarki kwarcowe są bardziej precyzyjne od mechanicznych, a jeśli są jeszcze wyposażone w funkcję sterowania falami radiowymi (czyli automatyczne korygowanie czasu zgodnie ze wzorcem - zegarem atomowym), otrzymujemy czas z dokładnością jednej sekundy na milion lat. Zegarki kwarcowe nie wymagają nakręcania, są więc praktycznie bezobsługowe, jedynie przeważnie raz do roku wymagają wymiany baterii. Ten typ zegarków jest także cenowo atrakcyjniejszy od zegarków mechanicznych.

   Zegarki kwarcowe w naszym sklepie

   Na rynku znajdziemy całą gamę zegarków kwarcowych (niektóre bardzo tanie), tylko czy ich jakość jest dobra? Jeśli chcemy się cieszyć zegarkiem dłuższy czas, wybierajmy sprawdzone i cenione marki, a takie znajdują się w naszym sklepie. U nas kupisz zegarki kwarcowe damskie, męskie i dla dzieci, w wersji sportowej i klasycznej elegancji, tradycyjne, a także z mnóstwem nowoczesnych funkcji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w razie wątpliwości zawsze służymy fachowym poradnictwem.