WYBRANE FILTRY

   Zegarki elektroniczne

   Odkąd człowiekowi przestały wystarczać wschody i zachody słońca jako organizacja rytmu pracy i odpoczynku, nieustannie poszukiwał rozwiązań, które ów czas ujęłyby w ryzach. Nim jednak zegarki stały się ogólnodostępne, a ich rozmiary pozwoliły na noszenie ich na nadgarstku przeszły długą drogę. Dziś tak wiele urządzeń służy do odmierzania czasu, że zegarek po prostu nosimy, rzadko zastanawiając się nad jego historią i trudno uwierzyć, że pierwszy zegarek elektroniczny kosztował tyle, co średniej klasy samochód.

   Zegarki elektroniczne – wyświetlanie czasu za pomocą cyfr

   Mimo, że zegarki elektroniczne raczej traktowane są jako modele sportowe, to wiele z nich z powodzeniem można założyć do formalnych stylizacji. Jednak to, co jest istotą zegarków elektronicznych to wyświetlacz. Niewielka jego grubość, technologia LSD pozwala na prezentowanie obrazu czasu w wysokim kontraście i polu widzenia w 180° w poziomie i pionie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane we współczesnych zegarkach elektronicznych zdecydowanie ograniczyły ich energochłonność i pozwoliły na prezentację czasu (wyświetlanie) non stop. Odczytywanie czasu w zegarkach elektronicznych wiele osób uznaje za prostsze. Jest to także dobre rozwiązanie dla dzieci, które chcą już mieć zegarek, ale jeszcze mają problem z odczytem na zegarku wskazówkowym.

   Zegarek elektroniczny trochę historii

   Pierwszy zegarek elektroniczny wyprodukowała firma Hamilton Watch Company w 1972 roku, stosując wyświetlacz LED. Od tej pory można mówić o rewolucji w prezentacji czasu, bo zwykłe piętnaście po pierwszej zamieniło się w pierwszą piętnaście. 

   Timex, Casio, Fossil, QQ, Seiko... zegarki elektroniczne damskie oraz męskie dostępne w naszym sklepie to klasa sama w sobie.

   Sprawdź, który zegarek odpowiada Twoim potrzebom i zaufaj sprawdzonemu sprzedawcy. Zapraszamy