WYBRANE FILTRY

   Zegarki solarne

   Poszukiwanie alternatywnych, przyjaznych środowisku źródeł energii zaowocowało tym, że prawie każda branża może pochwalić się sukcesami technologicznymi z wykorzystaniem energii słonecznej. W branży zegarmistrzowskiej prekursorami w zastosowaniu promieni słonecznych jako napędu mechanizmu zegarka są Citizen Eco Drive, Casio Taugh Solar i Seiko Solar.

   Zegarki solarne – zasilanie słońcem

   Proekologiczne zegarki nie potrzebują nakręcania ani wymiany baterii. Zegarki solarne przy tarczy rozlokowane mają mikropanele solarne, które pobierają energię wprost z promieni słonecznych, konwertują ją na energię elektryczną i magazynują w akumulatorze. Energia następnie trafia do mechanizmu kwarcowego zegarka (zasila kryształ kwarcu, który generuje drgania zliczane przez układy kwarcowe). W ten sposób na wyświetlaczu zegarka pojawia się aktualna godzina. Nowoczesne technologie umożliwiają ładowanie napędu nawet w mniej słoneczne dni czy sztucznym światłem. Raz naładowany zegarek może działać bez ponownej ekspozycji na słońcu do pół roku.

   Zalety posiadania zegarka solarnego

   • ekologiczny sposób czerpania energii
   • bezobsługowość (nie potrzebuje nakręcania i wymiany baterii)

   Zegarki solarne są niezwykle trwałe i niezawodne. Wyposażone w dodatkowe funkcje np. GPS, chronograf, radio controlled stają się urządzeniami wielofunkcyjnymi, przydatnymi w różnych sytuacjach (codzienność, turystyka, aktywność fizyczna).

   Zegarki solarne klasyczne, sportowe i zaawansowane technologicznie

   Jeśli decydujemy się na kupno zegarka zasilanego słońcem, to mamy wiele możliwości wyboru (od producenta, poprzez styl, dodatkowe funkcje i cenę). Damskie i męskie zegarki solarne dostępne w naszym sklepie spełniają wymagania nawet najbardziej “kapryśnych” klientów.

   Zegarki zasilane słońcem to nowoczesne rozwiązanie na miarę współczesnych czasów. Zakupione w naszym sklepie to gwarancja jakości i niezawodności na długie lata. Znajdź model dla siebie.