WYBRANE FILTRY

   Zegarki Obaku Denmark

   Zegarek Obaku - banner

   Zegarki Obaku łączą w sobie to, co najlepsze z klasycznego duńskiego wzornictwa i azjatyckiej filozofii Zen. Zaprojektowane w duchu minimalizmu, wykorzystujące najlepszej jakości materiały i zachwycające poziomem wykończenia, zawsze stanowią gustowny dodatek do stroju. Niezależnie czy szukasz prostego i eleganckiego dodatku na co dzień, czy stylowego akcesorium do wykwintnej stylizacji, w kolekcji Obaku znajdziesz zegarek, który z pewnością wpisze się w twoje oczekiwania.

   czytaj więcej

   Niezwykłe DNA zegarków Obaku

   Zegarki Obaku to niezwykła marka, która powstała w wyniku fascynacji sztuką i kulturą skandynawską i chińską filozofią Zen. Nazwa marki Ōbak nawiązuje do jednego z odłamów japońskiej szkoły Zen założonej w XVI wieku przez chińskich Mistrzów Chan z klasztoru Wanfu na górze Huangbo. Zen można tłumaczyć jako „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Koncepcja wywodząca się ze starożytnej kultury buddyzmu na pierwszym miejscu stawia sztukę medytacji, która uczy jak żyć w harmonii ze sobą i światem. Wg Zen praktykowanie siedzącej medytacji pozwala osiągnąć spokój, szczęście i poznanie naszej prawdziwej natury. Estetyka Zen, podobnie jak filozofia, bazuje na tym, co naturalne i wymaga tego samego — czystości i przejrzystości. Wszystkie barwy, linie i słowa powinny być proste, oszczędne, by odzwierciedlać piękno. Filozoficzne założenia Zen są bardzo zbliżone do duńskiego wzornictwa, które rozwija się od połowy lat 50. XX wieku. Skandynawski design oprócz funkcjonalności kładzie nacisk na prostotę, której wyrazem są np. proste i minimalistyczne formy oraz harmonijne linie. Te dwie zbliżone estetyki, choć pochodzące z odległych od siebie zakątków świata, połączyły się w projektach zegarków za sprawą dwóch projektantów — Christiana Mikkelsna i Lau Liengard Ruge.

   Design zegarków Obaku — natura i minimalizm

   Design zegarków Ōbaku stanowi idealne połączenie dwóch kultur — z jednej strony klasycznej, minimalistycznej estetyki duńskiej, z drugiej — prostoty i czystości łączącej się z chińską filozofią Zen. Ważna jest uniwersalna i ponadczasowa forma. Zdaniem Lau Liengård Ruge najważniejsze jest to, aby “stworzyć projekt, który przetrwa próbę czasu”. Męskie i damskie zegarki Obaku zachwycają prostotą i naturalnością. Projekty oparte są na czystych i harmonijnych liniach. Okrągłe koperty, przejrzyste i pozbawione zbędnych detali cyferblaty stanowią kwintesencję stylistyki tej marki. Projektanci pozostawili na to, co najważniejsze zgodnie z zasadą, że piękno tkwi w prostocie - less is more.
   Zegarek Obaku, na brązowym, skórzanym pasku
   Zegarek Obaku OKTANT, na stalowej bransolecie, typu MESH
   Pomimo tej oszczędności i surowości, zegarki Obaku uderzają różnorodnością form i stylów. Projektanci osiągnęli to poprzez zastosowanie różnego rodzaju subtelnych zdobień, faktur czy zróżnicowanej kolorystyki. Zgodnie z DNA zegarki w dużej mierze inspirują się barwami natury. Zarówno w liniach damskich, jak i męskich dominują stonowane odcienie beżu, brązy, błękity i granaty, a także kolory czystej stali czy złota. Projektanci sprawnie grają geometryczną formą oferując nam zróżnicowane faktury: od prostych gładkich cyferblatów po zjawiskowe projekty wykończone szlifem słonecznym i efektowne dwutonowe kompozycje nadające tarczom interesującego efektu głębi.
   Okrągłe, smukłe koperty męskich zegarków Obaku gładko wsuwają się pod mankiet koszuli, przez co świetnie będą pasować do oficjalnych i wizytowych strojów. Panie poszukujące czegoś więcej i dodatkowego efektu na nadgarstku nie będą narzekać. Obok klasycznych i ponadczasowych prostych form znajdują się również zegarki z wykończeniem w stylu biżuteryjnym. Indeksy z błyszczących cyrkonii i tarcza z masy perłowej nadają zegarkowi ekskluzywnego charakteru. Finezyjnie zaprojektowane modele dodadzą blasku co dzień, ale mogą być noszone również do wieczorowej kreacji.
   Zegarek-Obaku-bizuteryjny

   Jakość wykonania zegarków Obaku

   Jednym z kluczowych założeń wzornictwa duńskiego jest nie tylko prostota i surowość form, ale przede wszystkim perfekcja i jakość wykończenia materiałów. Twórcy zegarków Obaku zwracają uwagę nie tylko, w jaki sposób coś jest zaprojektowane, ale również z czego jest wykonane. Ważnym elementem projektowania jest również wybór odpowiednich materiałów. “ Jestem bardzo świadomy różnych efektów, jakie daje praca z różnymi materiałami. Celem stojącym za moimi projektami jest tworzenie produktów, które ludzie uznają za warte zachowania dla siebie” - podkreśla Lau Liengård Ruge.
   Damski zegarek Obaku, ze stalą szlachetną 316L
   Przy produkcji zegarków Obaku wykorzystuje się najwyższej jakości materiały jak stal szlachetna 316L czy cielęca skóra. Stal szlachetna zapewnia odpowiednią trwałość koperty i bransolety dając jednocześnie wysoką odporność na korozję, otarcia i urazy mechaniczne. Skórzane paski zapewniają wygodę i dodają oficjalnego biznesowego charakteru. Minimalistyczne tarcze zegarków pokryte są w wielu modelach odpornym i wytrzymałym szafirowym szkłem o skali twardości 9H.
   Zegarki Obaku to przede wszystkim precyzja i dokładność wykończenia. Kunsztowne wykonanie jest widoczne nawet w najdrobniejszych szczegółach. Wszystkie elementy konstrukcji są ze sobą idealnie zespolone, a doskonale wypolerowane koperty efektownie prezentują się na nadgarstku. Projektanci nie zapominają również o funkcjonalności Wyposażają zegarki z praktyczne zapięcia G-link - łatwe ściągania i zakładania zegarka.
   Zegarek marki Obaku, na stalowej bransolecie typu mesh, z systemem G-Link

   Dla kogo zegarki Obaku?

   Zegarki Obaku to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią funkcjonalność i prostotę. Uniwersalny i ponadczasowy design duńskich projektów sprawia, że można je nosić do każdego stroju, bez względu na okazję.

   Autoryzowany sklep marki Obaku – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

   Luxtime.pl to autoryzowany sklep marki Obaku oferujący oryginalne produkty, dostępne tylko w oficjalnej sprzedaży. Wszystkie zakupione w naszym sklepie produkty pochodzą od polskiego dystrybutora POLJOT EURO, są wyposażone w instrukcję w języku polskim i kartę gwarancyjną. W przypadku konieczności serwisowania zapewniamy profesjonalną i autoryzowaną naprawę, wykonaną przy użyciu oryginalnych części zgodnych z wymaganiami marki Obaku.