WYBRANE FILTRY

   Zegarki Orient Star

   Prestiżowe zegarki Orient Star nie bez przyczyny współdzielą pierwszą część nazwy z legendarnym japońskim producentem. Modele sygnowane logiem Orient Star należą do elitarnych przedstawicieli marki Orient, która swój sukces zbudowała na solidnych fundamentach. XX wiek, który zapoczątkował nieprzerwane pasmo rozwoju, był zdecydowanie kluczowy dla tych wspaniałych czasomierzy.

   To właśnie w tym okresie aspiracje Shogoro Yoshidy, przekute zostały w rzeczywistą formę, poczynając od wybudowanego w 1912 zakładu produkującego kopert czasomierzy. Japońskie zegarki Orient Star nie miały by jednak racji bytu, gdyby ich historyczny przodek o tej właśnie nazwie. Wypuszczony w roku 1951 roku zegarek Orient Star okazał się ogromnym sukcesem i stał się dla firmy przepustką do świata branżowych gigantów. Późniejsze sukcesy były już tylko formalnością, a niepodważalne osiągnięcie po dziś dzień napawają japońskich rzemieślników dumą. Wystarczy wspomnieć choćby o zaprojektowaniu przełomowej komplikacji mechanizmu z wiecznym kalendarzem, czy modelach Orient King Diver czy Orient Touchtron. Koncentracja na tradycyjnym, japońskim zegarmistrzostwie doprowadziła zegarki Orient na sam szczyt, który uczczono w 1993 roku. Wtedy to właśnie przypomniano o pierwszym i jakże istotnym modelu, który przyniósł marce nieprzejednaną chwałę i pozwolił rozwinąć żagle. Po ponad 50 latach odświeżono zegarki Orient Star, współcześnie będące synonimem japońskiego designu i dążenia do perfekcji. 

   Zegarki Orient Star - kwintesencja jakości 

   Japońskie marki przyzwyczaiły nas do doskonałego stosunku jakości do ceny. Istotnie zegarki Orient oferują dobrą jakość wykonania w bardzo przystępnej cenie, co nie oznacza, że nie pozostawiają one pola do innowacji. Modele spod znaku Orient Star to prestiżowe zegarki japońskie stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników. Ich kwintesencją jest kultywowanie zegarmistrzowskiej tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni oraz wykonanie w zgodzie ze stylistycznymi walorami, wykształconymi na dalekim wchodzie. Zegarki Orient Star to gwarancja nieskazitelnego wzornictwa, jasno informującego o kraju swojego pochodzenia. Tradycyjne zegarki japońskie wykonuje się z najwyższą dokładnością, przy użyciu jedynie najwyższej klasy materiałów, co pozwala cieszyć się ich pięknem na dłużej. Wspaniałe zegarki mechaniczne oraz zegarki automatyczne, wyróżnia ponadto autorska technologia, jeszcze bardziej podnosząca prestiż uznanego producenta. Zegarki Orient Star są w całości wykonywane w Japonii, co uwydatnia ich niezwykłą rolę oraz jakość. Żaden pasjonat zegarmistrzostwa i miłośnik japońskiego designu nie może przejść obojętnie obok śmietanki najwspanialszych modeli Orient Star, wśród których znajdują się jedynie najdoskonalsze, klasyczne zegarki japońskie.