WYBRANE FILTRY

   Zegarki Anne Klein

   Założycielka cenionej w świecie mody marki Anne Klein, produkującej między innymi eleganckie zegarki damskie, urodziła się jako Hannah Golofski na nowojorskim Brooklynie. Stało się to 3 sierpnia 1923 roku, czyli w kalendarzu astronomicznym jako zodiakalny lew. Jest to bardzo istotne, dlatego że właśnie to zwierzę znajduje się  na znaku firmowym Anne Klein.

   Już od momentu powstania był on na tyle charakterystyczny, że momentalnie stał się rozpoznawalny nie tylko w USA lecz także w Europie, a później na całym świecie. Stylowe ubrania i dodatki modowe, takie jak zegarki damskie sygnowane tą marką, od dekad podążają za światowymi trendami, jednocześnie wyznaczając własne.

   Anne Klein była wizjonerską projektantką, która stworzyła własną koncepcję damskiej mody, rzucając amerykański punkt widzenia na światowy przemysł. Wierzyła ona, że dobór kreacji kobiecej powinien zaczynać się od rozsądnie zaplanowanego stroju i  równie pięknych  dodatków do niego. Wszystko to miało  sprawić, że kobieta będzie czuła się dobrze i swobodnie. W 1968 roku Anne Klein zadebiutowała ze swoją nowoczesną kolekcją w Nowym Jorku. Począwszy od 1969 roku momentalnie zdobyła kilka prestiżowych nagród w świecie mody, co doprowadziło do tego, iż w 1971 roku trafiła do galerii sław Coty Hall of Fame. Z kolei jako członek zarządu została wybrana do Rady Projektantów Mody w Ameryce (CFDA). Ugruntowało to pozycję  zarówno jej, jak i firmy w ścisłej czołówce światowych projektantów mody. Od 1972 roku rozszerzyła kategorie oferowanych produktów i stworzyła kompletną markę lifestylową, która poza odzieżą produkowała także zegarki fashion, okulary i wiele innych.

   W jej słynnych słowach można odnaleźć coś, co zdecydowanie wskazuje myśl przewodnią, jaka obowiązuje w firmie od momentu założenia. “Ubrania nie zmienią świata, ale kobiety, które będą je nosić - tak.“. Ten cytat doskonale podkreśla, co liczy się dla obecnych projektantów, którzy wciąż pracują zgodnie z linią nakreśloną przez zmarłą w 1974 roku założycielkę. Dlatego zegarki Anne Klein po dziś dzień zachwycają swoją elegancją oraz zadziwiającą wszechstronnością. Współcześnie widać, że to właśnie wszechstronność  jest elementem napędzającym ewolucję marki. Każda kolekcja ma na celu zaspokojenie potrzeb kobiet w zakresie mody, dostarczając im eleganckie dodatki, które mogą być eksponowane przy każdej okazji. Idealnie nadadzą się do tego między innymi zegarki biżuteryjne, których bogata kolekcja znana jest na całym świecie. Od 1968 roku Anne Klein jest synonimem nowoczesnego, klasycznego stylu amerykańskiego.