WYBRANE FILTRY

   Zegarki Orient

   Japońskie zegarki Orient sięgają korzeniami do samego początku XX wieku, kiedy to japoński przedsiębiorca Shogoro Yoshida otworzył firmę trudniącą się importem oraz sprzedażą modeli kieszonkowych. We wnętrzu skrywał on jednak szczególne marzenie, o perfekcyjnym czasomierzu kultywującym zegarmistrzowskie tradycje Kraju Kwitnącej Wiśni. Zmysł handlarza pozwolił na zgromadzenie środków, niezbędnych do stworzenia własnej manufaktury.

   W 1912 roku wybudowano zakład Toyo Tokei Manufacturing, produkujący koperty zegarków, w tym najwyższej jakości, ekskluzywne koperty ze złota. Przełomem okazał się rok 1934, w którym to podjęto decyzję o przejściu na wytwarzanie własnych czasomierzy. Niemniej ważny okazał się rok 1951, kiedy zdecydowano się na zmianę nazwy, pod którą marka występuje do dziś, czemu towarzyszyło powstanie legendarnego modelu Orient Star. Szybko okazało się, że japońskie zegarki Orient reprezentują najwyższe standardy jakości, co zachęciło do ekspansji poza japońskie wyspy. Niewątpliwym sukcesem było wejście na niezwykle trudny rynek chiński, co stanowiło mocny fundament pod wbicie się w międzynarodowe rynki. Zegarki Orient zawdzięczają to wszystko nie tylko dobrej jakości, ale również innowacyjności. W 1965 zaprojektowano niezwykłą komplikację mechanizmu, dzięki czemu japońskie zegarki jako pierwsze wyposażone były w wieczny kalendarz. W tym samym roku wprowadzono też na rynek zegarek Orient King Diver 1000, który stawiał czoła ciśnieniu wody nawet powyżej 1000m głębokości. Gdy nadeszły czasy cyfrowej rewolucji, marka Orient należała już do prawdziwych gigantów i śmiało wkroczyła w nieznany wcześniej teren. W 1974 wypuszczono na rynek pierwszy czasomierz z wyświetlaczem LCD, a w 1976 na rynku pojawił się Orient Touchtron z nietypowym wyświetlaczem LED. Przełom XX i XXI wieku był dla marki okresem ustatkowania się. Zgodnie z ideą przyświecającą założycielowi marki, niezwykle popularne zegarki Orient skoncentrowane były zawsze na tradycyjnym i ponadczasowym zegarmistrzostwie, opartym o wszystkie niezwykłe osiągnięcia. 

   Zegarki Orient - symbol japońskiego designu 

   Współczesne zegarki Orient przyjmują całkowicie inną pozycję, stanowiąc klasę samą dla siebie. Oferta marki to przede wszystkim klasyczne zegarki japońskie ze wszystkim pozytywnymi konsekwencjami. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na elegancki zegarek do garnituru czy automatyczny zegarek na bransolecie, zawsze otrzymujemy czasomierz nie tylko wykonany, ale również w całości zaprojektowany przez markę Orient. Japońskie czasomierze przechodzą obecnie prawdziwy renesans, a wśród nich szczególnie cenione są właśnie zegarki Orient, głównie za doskonały stosunek jakości do ceny. Co więcej, wszystkie modele tego producenta, charakteryzują się esencjonalnym designem, który jest typowy jedynie dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdy kto poszukuje wybornego, japońskiego zegarmistrzostwa powinien zapoznać się z propozycjami legendarnej marki, której chwała i styl są po prostu ponadczasowe.