WYBRANE FILTRY

   Zegarki Sekonda

   Sekonda zaczęła stawiać pierwsze kroki w branży w 1966 roku. Działalność firmy skupiała się na początku na produkcji zegarków mechanicznych. Wprawdzie były ręcznie wykonywane w Rosji, lecz trafiały głównie na rynek brytyjski. Dynamiczny rozwój marka zawdzięcza przede wszystkim prowadzeniu intensywnych kampanii marketingowych oraz przywiązywaniu szczególnej uwagi do bezpośredniej obsługi klienta. Oba czynniki pozwoliły firmie zyskać rozpoznawalność i stopniowo powiększać zasięg dystrybucji.

   Kolejne usprawnienia umożliwiły geograficzną ekspansję. I to od początku w obrębie innych kontynentów, bowiem pierwszym kierunkiem był daleki Hong Kong. Sekonda zaczęła od tej pory stawiać na tworzenie modnych, stylowych zegarków. Przyjęte założenia zaowocowały sukcesami. Po dwunastu latach od uruchomienia produkcji, w 1978 roku firma sprzedała milionowy egzemplarz. To osiągnięcie tym większe, że przedtem tylko jednej marce udało się tego dokonać.

   Na fali popularności Sekonda zaczęła wdrażać coraz to nowsze rozwiązania. Podjęła zdecydowaną kampanię przeciwko drogim podróbkom niskiej jakości, którymi nieuczciwi producenci mamili klientów. Mogła to być walka z wiatrakami, lecz w krótkim czasie okazało się, że komunikaty trafiły do odbiorców, a zegarki Sekonda sprzedawały się najlepiej w całej Wielkiej Brytanii.

   Jak na lidera przystało, firma podjęła odpowiedzialność za sytuację w branży. Inicjatywy dążące do ustanowienia norm postępowania stały się znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstwa. W 1991 roku Sekonda wystosowała postulaty, których realizacja gwarantowała klientom jakość produktu i świadczonych usług. Wśród nich znalazły się zobowiązania dotyczące prowadzenia szeregu testów, weryfikacji produktu na każdym etapie czy sporządzanie rzetelnych specyfikacji.

   Po latach Sekonda cieszy się niesłabnącą popularnością. Oferta jest niezwykle zróżnicowana, lecz w głównej mierze producent tworzy zegarki fashion. Oryginalnym projektom zawsze towarzyszy wysmakowany design. Prestiżowy wygląd nie wynika jednak z migotliwego przepychu, lecz przemyślanego doboru poszczególnych elementów kompozycji. Producent w swoim asortymencie posiada także zegarki klasyczne, zarówno damskie, jak i męskie.

   Konsekwentna realizacja rozważnej strategii rozwoju pozwoliła brytyjskiemu przedsiębiorstwu zdobyć serca klientów i zostać w nich na dłużej. Dbanie o wartości nie okazało się  być tylko sprytnym zabiegiem marketingowym, lecz pełnym szczerych intencji środkiem do celu. Tradycyjne podejście do wzornictwa i pomysłowość przekłada się na unikalny styl, jaki Sekonda zdążyła sobie wyrobić w czasie 30 lat swojej obecności na rynku.