WYBRANE FILTRY

   Zegarki skandynawskie

   Od dobrych kilku lat panuje moda na Skandynawię. Czerpiemy inspiracje i przejmujemy tradycje, wzornictwo, a nawet sposoby podejścia do życia. Styl skandynawski cechuje się minimalizmem i wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, lecz takich, które jednak nie stanowią pierwszych skojarzeń związanych z bogactwem. Takie są też zegarki skandynawskie, które cechuje minimalizm i dbałość o detale, które są jednak ograniczone do niezbędnego minimum.

   Jakie jeszcze mają cechy? Przede wszystkim harmonijne wzornictwo, w którym każdy element jest uzasadniony oraz stosowana elegancja. Na próżno szukać tu przepychu charakterystycznego dla złotych zegarków, które spełniają głównie funkcję biżuteryjną, a dopiero później tradycyjną dla czasomierzy. Subtelny design zegarków skandynawskich ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę - pasują one niemal do wszystkich stylizacji, zarówno tych formalnych jak i codziennych. Nie oznacza to jednak, że zegarki te są zupełnie surowe i nie są ani trochę ozdobne. Są, jak najbardziej, tylko ich estetyka nie jest narzucająca się i rzucająca od razu w oczy.

   Zegarki skandynawskie - funkcjonalność i harmonia

   Jeszcze do niedawno Szwajcaria i Japonia były uważane za dwie światowe potęgi w dziedzinie tworzenia zegarków. Nie bez powodu mówi się, że coś działa jak w szwajcarskim zegarku. Do tych dwóch potęg dołączyła także Skandynawia ze swoimi markami Skagen, Danish Design czy Bering, a także zegarki elektroniczne Suunto. Pierwsze trzy marki zegarków skandynawskich łączą w sobie takie cechy jak funkcjonalność i estetyka. Modele w dużej mierze są także zaprojektowane w taki sposób, że bez wątpienia można je zaliczyć do grona zegarków unisex.