WYBRANE FILTRY

   Zegarki tytanowe

   Tytan jest pierwiastkiem chemicznym odkrytym w Wielkiej Brytanii w 1791 roku przez Williama Gregora. Jego nazwa nawiązuje do bóstw wywodzących się z olbrzymów, którzy istnieli jeszcze przed bóstwami olimpijskimi w mitologii greckiej. Tytan jest metalem, którego szczególną cechą jest lekkość oraz szary kolor. Innymi bardzo ważnymi cechami, które wpłynęły na sposoby zastosowania go, to wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na korozję.

   1 - 60 z 123 produktów

   Co ważne, tytan nie ulega zniszczeniu przez wodę morską oraz chlor. Szerokie zastosowanie tego pierwiastka i metalu objawia się między innymi w przemyśle lotniczym, militarnym, medycznym, motoryzacyjnym, a także w jubilerstwie. Z tytanu wykonuje się silniki odrzutowe, protezy dentystyczne, promy kosmiczne, ale także obrączki i zegarki tytanowe. Do niedawna był uznawany za zbyt trudny w obróbce, dlatego jego zastosowanie w jubilerstwie było dosyć nikłe. W tym przemyśle istotne właściwości tytanu to fakt, że nie wywołuje reakcji alergicznych i nie ulega zniszczeniu w środowiskach wodnych, czyli na przykład w basenach.

   Zegarki tytanowe dla wymagających

   Zegarki tytanowe w sklepie Lux Time występują zarówno w wersjach eleganckich i minimalistycznych jak i tych nieco bardziej rozbudowanych w typowo sportowej odsłonie. Pośród nich dostępne modele są na paskach lub bransoletach w zależności od producenta i linii, z której pochodzą. Dużą zaletą, którą mają zegarki tytanowe i która stanowi ich przewagę nad zegarkami stalowymi jest ich znacznie mniejsza waga oraz całkowita antyalergiczność. Cechy szczególnie istotne dla tych, którzy w ciągu dnia wykonują wiele czynności i dla których zegarek powinien być uzupełnieniem i pomocą, a nie uciążliwym i obciążającym nadgarstek gadżetem.

   Sprawdź również zegarki automatyczne oraz zegarki mechaniczne dostępne w naszej ofercie.