WYBRANE FILTRY

   Zegarki z alarmem

   Czy zdarzyło Ci się zaspać do pracy, zapomnieć o umówionym spotkaniu w ciągu dnia, albo zwyczajnie stracić poczucie czasu w czasie spotkania ze znajomymi? Jak znamy życie, problem ten dotknął nie tylko Ciebie, ale znasz jeszcze kilka innych takich osób. A czy wiesz, że zwyczajny naręczny zegarek może zapobiec takim sytuacjom? Wystarczy, że będzie wyposażony w funkcję “alarm”.

   1 - 60 z 13937 produktów

   Zegarki z alarmem

   Alarm - dodatkowy mechanizm w zegarku, który dźwiękiem lub za pomocą wibracji sygnalizuje wcześniej ustawioną godzinę. Jest to jedna z najpopularniejszych funkcji w jakie wyposażone są zegarki elektroniczne, ale także często spotykana w mechanicznych.

   Zegarki na rękę z budzikiem - wynalazek z ponad stuletnią tradycją

   Pierwszy zegarek naręczny z alarmem przedstawiła firma Eterna w 1908 roku. Masową produkcję rozpoczęła w 1914 r., jednak zegarki nie zdobyły popularności, ponieważ wtedy prym wiodły modele kieszonkowe. Prawdopodobnie boom na zegarki z budzikiem rozpoczął się wraz z pojawieniem się szwajcarskiego Circket Vulcain w 1947 r., a to dzięki wyjątkowemu mechanizmowi i głośności alarmu, który podbił serca Europejczyków i dotarł do Stanów Zjednoczonych, gdzie zachwycił się nim sam prezydent Harry S. Truman.

   Zegarki z alarmem zaczęły produkować inne firmy, tworząc własne rozwiązania techniczne bądź korzystając z rozwiązań Vulcain. Dzisiaj każdy producent zegarków posiada modele wyposażone w alarm.

   Dlaczego warto kupić zegarek z alarmem?

   Zwykle nie rozstajemy się z zegarkiem nawet w czasie snu. Ustawiając alarm dźwiękowy mamy większe szanse nie zaspać do pracy, tym bardziej, jeśli ustawimy powtórzenie. Zegarek z alarmem może pełnić także rolę “przypominacza” np. o godzinie spotkania czy do dyskretnego kontrolowania i monitorowania czasu (alarm wibracyjny).

   W naszym sklepie kupicie zegarki z alarmem damskie i męskie renomowanych producentów, zarówno w wersji sportowej jak i eleganckiej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.