WYBRANE FILTRY

   Zegarki z fazami ksiezyca

   Współczesne zegarki to już nie tylko urządzenia odmierzające czas, ale czasomierze wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Dla jednych bardziej użyteczne będą zegarki z GPS, dla innych najważniejsze jest, by zegarek wskazywał fazy księżyca, dla kolejnych – liczyć się będzie precyzja pokazywanego czasu, a jeszcze innym wystarczy, by zegarek dobrze się prezentował.

   1 - 50 z 50 produktów

   Zegarki z fazami księżyca - przydatna funkcja czy bardziej ozdoba

   I jedno i drugie. Przesuwający się na tarczy zegarka, pod specjalnym wycięciem wizerunek księżyca to ciekawa ozdoba, ale dla wędkarzy, grzybiarzy, żeglarzy i ogrodników zegarek z fazami księżyca pełni praktyczną rolę. Jeszcze w czasach przed wynalezieniem zegarka, kiedy ludzie żyli w symbiozie z naturą obserwacja faz księżyca pełniła istotna rolę w pracach na roli, zajęciach gospodarskich, a nawet w podejmowaniu ważnych decyzji. Dziś większość z nas nie zastanawia się nad wpływem księżyca na naszą codzienność, ale nawet współczesne badania pokazują, że w pewnych dziedzinach życia fazy księżyca odgrywają istotną rolę.

   Odczytywanie faz księżyca na tarczy zegarka

   Pełny cykl wynosi 29 dni, 12 h, 44 minuty i 2,8 s. Pierwszy dzień to nów. 8 kolejnych dni księżyc jest niewidoczny (na tarczy zegarka granatowe pole), następnie księżyc wykonuje obrót o ¼ i na tarczy pojawia się rogalik, który rośnie, kształtem przypominając literę “D”. W 15 dniu cyklu następuje pełnia (na tarczy zegarka żółte pole lub pełen księżyc). Po pełni księżyc maleje, rogalik kształtem przypomina ”C”. Po przejściu całego cyklu – zaczyna się kolejny.

   Bez względu na to, czy fazy księżyca służyć będą ozdobie czy zostaną wykorzystane w praktyce, zegarki z fazami księżyca zarówno damskie jak i męskie oferowane w naszym sklepie to precyzja, jakość i estetyka w jednym.