WYBRANE FILTRY

   Zegarki z krokomierzem

   “Nie ma nic gorszego dla organizmu człowieka niż długotrwała fizyczna bezczynność” przekonywał Arystoteles już w IV w p.n.e. Współczesne badania naukowe potwierdzają jego tezę, wykazując, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Co jednak zrobić, kiedy bieganie czy zatłoczone siłownie wręcz zniechęcają nas do podjęcia wysiłku?

   1 - 60 z 264 produktów

   Kupić zegarek z krokomierzem. Oczywiście samo kupno zegarka nie załatwi za nas codziennej dawki ruchu, ale dzięki mierzeniu liczby naszych kroków w ciągu dnia, skutecznie zmobilizuje do działania.

   Zegarki z krokomierzem – zadbaj o siebie i bądź aktywny

   Badania pokazują, że spacer jest najbardziej uniwersalną formą ruchu. Słynna teoria 10 000 kroków (5 km) nie jest bezpodstawna. Godzina intensywnego marszu, to spalenie około 600 kcal., a godzinny spacer około 200 kcal. Co mają do tego zegarki z krokomierzem? Zliczają naszą całodzienną liczbę kroków, niektóre modele mierzą długość przebytej trasy, informują o liczbie spalanych kalorii, a nic bardziej nie mobilizuje do wysiłku niż widoczne efekty na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, niektóre modele zegarków łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth i dzięki temu mamy możliwość gromadzenia i porównywania danych, dzielenia się osiągnięciami ze znajomymi.

   Jak działają zegarki mierzące liczbę kroków?

   Mechanizm, to wahadło na sprężynie, wykonane z materiału, który przewodzi impulsy elektryczne. Wahadło się przemieszcza pod wpływem naszych ruchów, przybierając skrajne pozycje i zwierając styki układu wyjściowego mikroprocesora, w ten sposób liczy kroki. W pedometr wyposażonych jest coraz więcej nowoczesnych zegarków już nie tylko cyfrowych, ale także analogowych.

   Zegarki z krokomierzem w naszym sklepie

   W sprzedaży posiadamy zegarki z krokomierzem o charakterze sportowym (Casio,Suunto, Timex), ale także stylowe (Fossil). Modele dla kobiet i mężczyzn wyposażone w dodatkowe funkcje, w wielu wariantach kolorystycznych. Z naszą ofertą każdy znajdzie zegarek jakiego potrzebuje.