Limitowane wersje Apple Watch dla Rosjan

Rosjanie od dawna pasjonują się czasomierzami. Aktywnie przyczyniają się także do rozwoju sztuki zegarmistrzostwa. Rosyjskie manufaktury są bardzo cenione i uchodzą za symbol solidności i precyzji, którą uzupełnia unikatowy design. Ostatnio Rosjanie postanowili w dość nietypowy sposób powiększyć swój wkład, ponieważ skonstruowali limitowane wersje „inteligentnych” zegarków produkowanych przez Apple leżące w kalifornijskim Cupertino.

Apple Watch był jednym z najbardziej oczekiwanych urządzeń elektronicznych ostatnich lat. Wielu uważa, że jest symbolem przełomu w dziedzinie elektroniki ubieralnej. Internauci przez długie miesiące prowadzili dyskusje w sieci, poświęcone czasomierzowi a każdą informację pochodzącą od producenta poddawali dokładnej analizie. Kiedy urządzenie trafiło w końcu na sklepowe półki, pasjonaci nowych technologii podzielili się na dwie grupy. Zwolennicy byli zachwyceni zegarkiem skonstruowanym w pracowniach Apple. Natomiast przeciwnicy dopatrzyli się wielu mankamentów. Ostatecznie urządzenie powoli wdaje się w łaski społeczeństw i istnieje szansa, że za kilka lat może stać się przedmiotem codziennego użytku. Wszystko zależy od poziomu udoskonalenia kolejnych wersji urządzenia oraz od działań promocyjnych, które obecnie są zakrojone na szeroką skalę.

Nowa limitowana kolekcja czasomierzy Apple Watch dedykowana Rosjanom została zaprojektowana w pracowniach niezwykle ekskluzywnej firmy jubilerskiej Caviar. Przedsiębiorstwo produkuje między innymi obudowy do iPhone'ów, które cieszą się w Rosji dużą popularnością. Ceny są niebotycznie wysokie, ale chętnych wśród Rosjan nie brakuje. Wielu mieszkańców największych miast jest w stanie wiele poświęcić, aby wejść w posiadanie luksusowego gadżetu odwołującego się do patriotyzmu i symboli narodowych. Caviar zaproponował Apple Watcha w trzech wersjach. Każda z nich nawiązuje do jednej osobistości, która miała znaczący wpływ na dzieje i rozwój kraju w danym okresie historycznym. Władze jubilerskiego przedsiębiorstwa musiały dokładnie przemyśleć koncepcję zegarków, aby po ich wyprodukowaniu nie było żadnych wątpliwości co do dokonanego wyboru postaci

Limitowane wersje Apple Watch dla Rosjan

Pierwszy czasomierz upamiętania cara Piotra I Wielkiego, który panował w latach 1689-1721. Bok koperty zegarka charakteryzuje się imperialnym wzornictwem. Ponadto przycisk odpowiadający za włączenie urządzenia także jest zdobiony. Widnieje na nim korona, którą nosili włodarze Rosji w czasach kiedy obowiązywał w kraju carat. Koperta zegarka jest srebrna i została zamocowana na czarnym pasku. Drugi zegarek nawiązuje do Włodzimierza Lenina i okresu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Na boku zegarka widnieje duży wygrawerowany cyrylicą skrót „CCCP”. Natomiast na dolnej stronie koperty zostało wygrawerowane mauzoleum imienia Włodzimierza Lenina. Dzieła dopełnia jeden z najbardziej charakterystycznych symboli komunistycznego Związku Radzieckiego, czyli sierp i młot, który widnieje na przycisku włączającym czasomierz. Odpowiadająca za design firma Caviar oznajmiła, że zegarek odnoszący się do Lenina ma na celu wskazywać także na „najlepszy okres w historii Rosji, czyli czas Związku Radzieckiego, który miał potężne osiągnięcia i zwycięstwa". Koperta urządzenia jest srebrna podobnie jak w przypadku wersji odwołującej się do cara Piotra I Wielkiego, ale nie została zamocowana na czarnym pasku a na meshowej bransolecie.

Ostatnia i można rzec, najbardziej przykuwająca uwagę wersja nosi nazwę „Putin”, na cześć obecnego prezydenta Rosji Wladimira Putina. Koperta i meshowa bransoleta zostały zachowane w złotej kolorystyce. Na bocznej stronie koperty została wygrawerowana panorama Moskwy. Natomiast na dolej reprodukcja podpisu prezydenta Wladimira Putina. Oczywiście zdobiony jest także przycisk, którym włącza się zegarek. Jednak w przypadku tej wersji znajduje się na nim godło Rosji. Smartwatch na tle pozostałych wchodzących w skład limitowanej edycji cechuje się najbardziej prestiżowym wyglądem. Z pewnością znajdzie się w Rosji wielu pasjonatów elektroniki i zegarmistrzostwa, którzy dołożą wszelkich starań, aby uzupełnić nim swoje kolekcje.

Limitowane wersje Apple Watch dla Rosjan

Nowoczesne zegarki są funkcjonalne i innowacyjne. Trafiły na sklepowe półki w ostatnich dniach lipca i bardzo szybko zagościły na nadgarstkach najważniejszych Rosyjskich polityków. Swoim egzemplarzem upamiętniającym Piotra I Wielkiego chwalił się obecny premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Na razie nie wiadomo czy swój egzemplarz nabył Wladimir Putin bądź czy otrzymał go w prezencie od firmy jubilerskiej. Wiadomym jest, że ceny zegarków nie są niskie. Za dedykowanego Rosjanom Apple Watcha trzeba zapłacić od 2500 do 3100 dolarów. Zatem są one propozycją dla zamożnych Rosjan. W sieci nie brakuje dyskusji, w których przeciwnicy inicjatywy kpią z intencji firmy jubilerskiej. Zarzucają jej, że cała kolekcja została stworzona z myślą o obecnym Prezydencie Rosji. Powszechnie wiadomo, że Piotr I Wielki jest ulubioną postacią historyczną Wladimira Putina. Zatem trudno jednoznacznie stwierdzić czy firma jubilerska stworzyła edycję limitowaną „inteligentnego” zegarka dla Rosjan czy dla Prezydenta Rosji.