Breitling B55 Connected

Spoglądając na ostatnie dokonania Breitlinga można stwierdzić, że jest to jedno z najbardziej postępowych przedsiębiorstw produkujących czasomierze. Czołowi producenci zegarków przyglądają się z należytą uwagą elektronicznym gigantom i ich próbom stworzenia nowoczesnego zegarka, czyli smartwatcha. Jednak zdecydowana większość z nich nie jest zadowolona z efektów. Breitling wyszedł naprzeciw takim markom jak Apple, Sony czy Samsung i opracował własny inteligentny czasomierz.

Breitling proponuje wszystkim miłośnikom zegarków model „B55 Connected”. Zaawansowany technologicznie zegarek przez wielu jest postrzegany jako jeden z nielicznych, który w należyty sposób łączy tradycyjne zegarmistrzostwo i nowoczesną technologię. Producent unika nazywania zegarka smartwatchem. Zaznacza, że to całkowicie inne urządzenie w porównaniu do klasycznych produktów z tego segmentu. Następca modelu „B50” charakteryzuje się przede wszystkim odmienną stylistyką, która przypomina tradycyjny zegarek dedykowany pilotom. Tytanowa koperta i chroniona szafirowym szkłem tarcza zegarka zostały zachowane w ciemnej kolorystyce. Na tarczę naniesiono białe indeksy, które zapewniają przejrzystość podczas użytkowania. Całość została zamocowana na niebieskim pasku wykonanym z tworzywa sztucznego. Za poprawną pracę czasomierza odpowiada bardzo nowoczesny kwarcowy mechanizm, który umożliwił naszpikowanie urządzenia unikalnymi funkcjami. Mechanizm cechuje się dziesięć razy większą dokładnością od tradycyjnych mechanizmów kwarcowych. Uzyskał status chronometru wydany przez szwajcarski instytut Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres.

Pierwszą i najważniejszą funkcją jest wbudowany moduł bluetooth, dzięki któremu „B55 Connected” może łączyć się ze telefonami nowej generacji. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na włączenie wbudowanej funkcji chronografu i odczytywania pomiarów z poziomu telefonu. Wystarczy, że użytkownik pobierze i zainstaluje w nim odpowiednią aplikację. Podobnie telefon można połączyć z zegarkiem. Opracowanie i wdrożenie dwukierunkowej komunikacji tworzy z zegarka i telefonu dwa odrębne urządzenia, które w każdej chwili mogą zacząć ze sobą współpracować tworząc komplementarną parę.

Producent zdecydował się na takie połączenie, ponieważ telefon komórkowy cechuje się większym wyświetlaczem od tarczy zegarka. Zatem pilot podczas lotu może wyświetlić na ekranie telefonu pomiary odnotowane przez czasomierz i nanieść na nie pewne korekty. Innowacyjne rozwiązanie znacznie ułatwi pracę pilotom samolotów, którzy będą mogli w odpowiedni sposób zarządzać aktualnie obowiązującym czasem w danej strefie, wszystkimi alarmami, a także trybem nocnym. Inżynierowie Breitlinga rozpoczynając pracę nad zegarkiem położyli nacisk na komfort obsługi i wydajność. Pilot wyposażony w „B55 Connected” może w swoim telefonie stworzyć bazę z parametrami odbytych lotów, ponieważ przesłane do smartphona dane tyczące się czasu lotu czy średniej wysokości może zapisać co przyczyni się do dokładniejszego wytyczenia tras kolejnych lotów.

BREITLING B55 CONNECTED

Oprócz nowoczesnego chronografu zegarek został wyposażony w cały szereg innowacyjnych funkcji. Do najbardziej spektakularnych zalicza się obrotomierz elektroniczny wyposażony w system odliczania i naliczania czasu. Zatem czasomierz jest w stanie wskazać pilotowi jaki jest postęp lotu w stosunku do upływającego czasu. Ponadto „B55 Connected” ma możliwość zapamiętania dokładnego czasu startu i czasu lądowania. Szwajcarskie przedsiębiorstwo zadbało, żeby czasomierz był niezwykle prosty w obsłudze. Wszystkie funkcje przemawiające za najnowszą propozycją Breitlinga obsługuje się koronką i dodatkowymi przyciskami. Ponadto zegarek posiada wbudowany moduł podświetlający tarczę co sprawia, że można z niego korzystać podczas lotów nocnych. Czasomierz także będzie się dobrze sprawował w trudnych warunkach atmosferycznych. Zegarek jest w pełni funkcjonalnym przedmiotem, ale wymaga ładowania. Inżynierowie pracujący na sukces przedsiębiorstwa postanowili dać użytkownikom możliwość ładowania czasomierza poprzez podłączenie go do sieci bądź do portu USB.

Władze Breitlinga zadbały również o odpowiedni marketing dla swojego produktu. W celu rozreklamowania urządzenia powstała trwająca około trzech minut wizualizacja będąca filmem instruktażowym. Potencjalny nabywca czasomierza oglądając prezentację dowie się, jak wygląda proces łączenia się zegarka z telefonem, gdzie został zamontowany wlot USB, jak wygląda menu aplikacji odpowiedzialnej za obsługę urządzenia oraz jak bardzo złożony jest mechanizm napędzający „B55 Connected”.

Najnowsza propozycja Breitlinga dedykowana jest przede wszystkim pilotom. Zegarek został stworzony wyłącznie po to, żeby ułatwić im pracę. Wszyscy miłośnicy marki, którzy nabędą zegarek, a nie są w żaden sposób związani z lotnictwem najzwyczajniej nie wykorzystają jego funkcjonalności. Cena zegarka jest jeszcze nieznana. Jednak branżowi eksperci zgodnie stwierdzają, że potencjalni nabywcy muszą się przygotować na duży wydatek, ponieważ Breitling od chwili swojego powstania słynie z konstruowania czasomierzy najwyższej jakości, a jak widomo w zegarmistrzostwie jakość jest najważniejsza.