tel. 753 753 300

Breitling Emergency II

11-12-2013

W 1995 roku Breitling wprowadził na rynek pierwszy zegarek z serii Emergency z wbudowanym mikrotransmiterem umożliwiającym precyzyjną lokalizację - pracujący na częstotliwości 121,5 MHz. Od tego czasu, zegarek ten był używany i testowany przez wielu profesjonalnych pilotów i odegrał ważną rolę w licznych misjach poszukiwawczo-ratowniczych.  Od premiery pierwszej generacji  firma Breitling sprzedała ponad 40 tysięcy zegarków Emergency – na sukces handlowy miała niewątpliwie wpływ funkcjonalność zegarka, która została dostrzeżona i doceniona przez wiele firm lotniczych, które wprowadzały ten model jako podstawowe wyposażenie pilota. Założenie to było podstawowym celem jaki przyświecał konstruktorom czyli stworzenie zegarka umożliwiającego dokładną lokalizację rozbitków po katastrofach morskich i lotniczych.

Na Targach Baselworld 2013, Breitling zaprezentował  II generację opisywanego modelu -  pierwszy zegarek pracujący na dwóch częstotliwościach ratunkowych – jednocześnie.  W 2009 roku międzynarodowa organizacja Cospas-Sarsat, której misją jest nadzorowanie globalnego systemu wymiany i monitorowania sygnałów alarmowych (funkcjonuje w oparciu o sieć satelitów na orbitach LEOSTAR i GEOSTAR) wprowadziła nowy cyfrowy kanał na częstotliwości 406 Mhz aby zapewnić większe bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. Pomimo tego „stara” częstotliwość jest ciągle w użyciu dlatego też profesjonalne nadajniki ratunkowe muszą oferować podwójne częstotliwości dla zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Inżynierowie Breitling’a  po wielu latach prac, testów i badań opracowali mikro nadajnik PLB, który na przemian funkcjonuje na dwóch odrębnych częstotliwości w czasie 24-godzin. Zegarek w pierwszej kolejności przesyła cyfrowy sygnał na częstotliwości 406 MHz, przeznaczonej dla satelitów – trwający 0,44 sekundy co 50 sekund, a następnie sygnał analogowy na częstotliwości 121,5 MHz na kanale naprowadzania i ratownictwa, trwający 0,75 sekundy co 2,25 sekund.  Technologię tą  Breitling opracował dla przemysłu lotniczego i obrony obejmującą innowacyjny system dwóch wysuwanych anten aktywowanych za pośrednictwem wbudowanego pokrętła.  Aby zainstalować antenę, która automatycznie aktywuje nadajnik, należy odkręcić i wyciągnąć nasadkę pokrętła do której przymocowana jest wysuwana podwójna antena – jej długość jest automatyczne dostosowana do długości fali.

Breitling musiał także zająć się kwestią energii i wytrzymałości, aby sprostać standardom COSPAS-SARSAT, które wymagają aby ratunkowe urządzenie nawigacyjne miało zdolność funkcjonowania  do 24 godzin przy temperaturze -20 stopni Celsjusza. Ponadto, anteny na dwie częstotliwości działają na bardzo różnych poziomach mocy, dlatego we współpracy z innym partnerem przemysłowym, Breitling opracował nowy, solidny akumulator stworzony specjalnie dla tego zegarka. Każdy zegarek Breitling Emergency II jest dostarczany w komplecie z ładowarką pełniącą jednocześnie funkcję testera dla sprawdzenia poziomu naładowania oraz prawidłowej pracy przetwornika.

Breitling Emergency II

Oprócz wszystkich funkcji ratujących życie, nowy Emergency II jest również wielofunkcyjnym czasomierzem pracującym na bazie Breitling Caliber 76. Zegarek oferuje cyfrowe i analogowe wskazanie czasu , chronograf, alarm, drugą strefę czasową, kalendarz, oraz funkcję wskazania poziomu naładowania akumulatora. Dokładność zegarka potwierdza uzyskany certyfikat chronometru C.O.S.C. Emergency II posiada kopertę i bransoletę wykonane z lekkiego i wytrzymałego tytanu, dzięki czemu zegarek waży tylko 140 gramów i jest wodoodporny do 50 metrów. Na deklu zegarka producent umieścił instrukcję postępowania w sytuacji  awaryjnej, gdy chcemy wezwać pomoc.  Zegarek będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (tarczy) – czarnej, żółtej i brązowej . Cena tego modelu to około  15 tys. USD

 

Breitling Emergency II

Breitling Emergency II

Breitling Emergency 2

Breitling Emergency II

Breitling Emergency

Breitling Emergency