Historia zegarków DKNY

Donna Karan urodziła się w 2 października 1948 roku. Pierwsze kroki w świecie mody stawiała w latach sześćdziesiątych jako asystentka wybitnej projektantki Anne Klein. Kiedy w 1974 roku projektantka zmarła jej dom mody został wykupiony przez japońskie przedsiębiorstwo Takihyo Corporation. Nowi właściciele przydzielili Donnie Karan niezwykle odpowiedzialne stanowisko. Mianowicie wraz ze swoim kolegą Louisem Dell'Ollio odpowiadała za wszystkie projekty sygnowane metką firmy. Po kilku latach władze przedsiębiorstwa zaproponowały projektantce otworzenie własnej działalności. Donna Karan skorzystała z tej propozycji.

Zadaniem projektantki po rozpoczęciu własnej działalności było zaprojektowanie nowoczesnych ubrań dla najbardziej wymagających klientów. Pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w 1985 roku. Jednak Donna Karan na tym nie poprzestała i postanowiła zrobić kolejny krok, którym było zaprojektowanie linii ubrań dla młodszych i mniej zamożnych klientów. Kolekcje zostały opatrzone nazwą DKYN, która po pewnym czasie przekształciła się w pełnoprawną etykietę odzieżową Donna Karan New York.

Obecnie licząca 25 lat firma jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek modowych na świecie. Sumienna praca projektantki skutkowała ciągłym rozwojem. Z biegiem lat prowadzone przez nią przedsiębiorstwo zaczęło się rozrastać. Donna Karan oprócz odzieży damskiej i męskiej wprowadziła do sprzedaży także perfumy oraz zegarki. Czasomierze spotkały się z dużym zainteresowaniem miłośników zegarków na całym świecie.

Cechą wyróżniającą zegarki oferowane przez dom mody Donna Karan New York jest przede wszystkim kolorystyka. Czasomierze są zachowane w różnych kolorach. Jednak ich dobór i połączenie sprawia, że noszenie zegarka zaprojektowanego przez projektantkę z Nowego Jorku ma na celu zwrócenie uwagi w subtelny sposób. Niezwykłą popularnością cieszą się kolekcje dedykowane kobietom. W szczególności Westside i Reade. Zdecydowana większość zegarków jest zamocowana na bransoletach. Wykorzystanie takiego rozwiązania jest ściśle powiązane z etykietą zegarmistrzostwa. Panuje przeświadczenie, że bransolety są damskie, ponieważ kobieta ma się skrzyć i błyszczeć. Zatem bransoleta zegarka pochodzącego z domu mody Karan ma służyć jako element ubioru przyciągający uwagę. Natomiast paski są przeznaczone dla mężczyzn, którzy z zasady powinni być eleganccy, ale stonowani. Donna Karan uwzględniając też niepisaną zasadę, doprowadziła do prawdziwej rewolucji w świecie mody.

Czasomierze oferowane przez Donne Karan są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Jednak wielu pasjonatów zegarmistrzostwa przyglądając się tarczom zegarków stwierdza, że projektantka często czerpie inspiracje od niemieckiej szkoły Bauhas propagującej minimalizm. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Zatem każda kobieta nosząca zegarek sygnowany logiem DKNY stanie się bardziej subtelna i intrygująca. W kolekcji DKNY kobieta zawsze dostrzeże coś wyjątkowego. Niektóre zegarki charakteryzują się klasycznym wyglądem pasującym do strojów wieczorowych. Inne zostały wyposażone w chronograf, co nadaje im bardziej sportowy styl. Zatem oprócz wyszukanego wyglądu każdy czasomierz jest ponadprzeciętnie funkcjonalny, co przekłada się na niezawodność i komfort użytkowania.

Istotne są także materiały oraz mechanizm w oparciu, o który pracują zegarki. Wszystkie materiały są najwyższej jakości. Koperty i bransolety większości zegarków wykonane są ze stali. Jednak w sporadycznych przypadkach można także spotkać czasomierze mocowane na kauczukowych paskach imitujących bransolety bądź na paskach skórzanych. Niektóre bransolety, aby nadać większego blasku właścicielce są dekorowane cyrkoniami i kryształkami Swarovskiego. Skrzący się czasomierz jest bardziej elegancki, przez co może służyć jako zegarek codzienny, jak również wieczorowy zakładany tylko na specjalne okazje.

Za pomiar czasu w zegarkach DKNY odpowiada zazwyczaj precyzyjny kwarcowy mechanizm. Konstrukcja takiego mechanizmu przeważnie jest prosta, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia któregoś z elementów jest niemal zminimalizowane do zera. Donna Karan ma świadomość, że kobiety często przywiązują się do swoich biżuteryjnych dodatków, dlatego postanowiła zadbać o ich jakość. Tarczę w zegarkach chroni odporne na zarysowania mineralne szkło. Ponadto czasomierze charakteryzują się klasą wodoszczelności od 30 do 100 metrów.

Dom mody prowadzony przez Donne Karan należy do jednego z nielicznych, który bardzo szybko i regularnie aktualizuje i powiększa swoje kolekcje. Szeroki wachlarz produktów sprawia, że niezwykle trudno spotkać osobę, która będzie nosiła taki sam model zegarka. To w pewnym stopniu element odpowiadający za pokazanie własnych upodobań. Jedną z podstawowych wspólnych cech pasjonatów mody i zegarmistrzostwa jest oryginalność.

Zegarki oferowane przez Donne Karan spotykają się z uznaniem kobiet na całym świecie. Czasomierze oferują dobrą jakość, elementy są dobrze spasowane a ceny bardzo atrakcyjne. Amerykańska projektantka uchodzi za jedną z najważniejszych ikon w świecie mody, która oprócz odzieży zajmuje się także produkcją zegarków. Stanowi poważną konkurencję dla innych domów mody. Niepowtarzalny design, jakość i przystępne ceny to główne walory czasomierzy produkowanych w przedsiębiorstwie DKNY. Dlatego każda kobieta szukająca zegarka, który będzie także służył jako dodatek biżuteryjny powinna zapoznać się z ofertą marki.