Historia zegarków Ingersoll

Ingersoll to nie tylko perfekcyjny, klasyczny design a również nieprzeciętna historia, licząca sobie już ponad 100 lat. W 1892 roku bracia Robert i Charles Ingersoll otworzyli pierwszą w USA fabrykę zegarków, rozpoczynając od ręcznej produkcji. Aby udoskonalić ten proces, postanowiono wprowadzić system produkcji automatycznej, wzorowanej na pomyśle Henry Forda. Dzięki temu rozwiązaniu bracia Ingersoll byli w stanie wprowadzić na rynek zegarek kosztujący zaledwie jednego dolara.

Nazywany "Dollar-Watch" lub "Yankee" zegarek ten stal się prawdziwa rewolucja, gdyż do tej pory zegarki osobiste były luksusem dostępnym dla nielicznych - Zegarki kieszonkowe stanowiły niegdyś prestiżowa wizytówkę majętnych panów. Właśnie ten model nosił Theodore Roosevelt w trakcie swoich podróży po Afryce. Z kolei w 1933 roku Walt Disney zamówił zegarki z grafika Myszki Mickey. Oprócz wyjątkowego zegarka opracowano równie niepowtarzalne opakowanie. Dziś cały zestaw jest poszukiwanym unikatem, który podczas aukcji osiąga astronomiczne ceny.

W swej historii zegarki Ingersoll nosiły takie osobistości jak wymieniony już wcześniej Theodore Roosevelt (wspomniał później, że w czasie swoich podróży po Afryce został opisany jako "człowiek z kraju, gdzie produkowano Ingersoll") ale również James Dean czy Mahatma Gandhi oraz Thomas Edison, Mark Twain czy jeden z pionierów awiacji Alan Cobham, któremu towarzyszył on m.in. w trakcie lotu nad Afryka w 1928 roku.

Nie można również nie wspomnieć o następujących faktach: W roku 1912 zatonął luksusowy statek pasażerski "TITANIC". Jeden z pasażerów, Oscar Scott Woody, który zginął podczas katastrofy, także był posiadaczem kieszonkowego zegarka "Ingersoll-Midgett". Zegarek z wygrawerowanym napisem został znaleziony we wraku w czasie niedawnej ekspedycji nurków.  W roku 1919 bracia Ingersoll opracowali pierwszy zegarek z tzw. "nocną konstrukcją", "RADIOLITE" ze świecącą tarczą. W międzyczasie Charles Ingersoll wyprodukował dla armii wyjątkowo solidny i wytrzymały zegarek mechaniczny z rozszerzająca się bransoleta, tzw. "zegarek wojskowy".

Kolekcja zegarków kieszonkowych to klasyka sama w sobie, która zapewne  nigdy nie ulegnie  przedawnieniu. Tezę tę potwierdza współczesna linia Pocket Watches tej marki. Kolekcja ta stanowi szeroki wybór zegarków nawiązujących do pierwszych egzemplarzy tego typu. Stalowa, okrągła busola zawieszona na cienkiej dewizce, piękne grawery odwołujące do poszczególnych wydarzeń historycznych (np. zatoniecie Titanica), ciekawie dopasowany kolor tarczy (biała, czarna lub przedstawiająca mechanizm wewnętrzny) oryginalne cyfry, sprawiają ze precyzyjnie odmierzany czas przywołuje jednocześnie klimat minionej epoki. Przez ponad 100 lat marka Ingersoll pozostała wierna swej zasadzie tworzenia wyjątkowych zegarków, odznaczających się wysoka jakością i przystępną cena. Dziś najnowsze modele projektowane sa w niemieckiej miejscowości Bhull przez utalentowanych europejskich designerów.

W 2007 roku odbyła się premiera linii Bison, której nowoczesny design szybko podbił serca klientów na całym świecie. Niezależnie jednak od kolekcji zegarki Ingersoll zawsze wykonane są z najlepszych materiałów, zapewniających trwałość i niezawodność. 120 lat po wyprodukowaniu pierwszego zegarka marki Ingersoll w Nowym Yorku, marka wciąż przyciąga oko całego świata. By celebrować ten rok w wielkim stylu, godnym historii marki, powstała kolekcja zegarków upamiętniających ta chwile. Zegarki te cechują się różnorodnym designem oraz posiadają okolicznościowy napis na tarczy ,,120th Anniversary”. Kolekcja ta na pewno przyciągnie oko ludzi doceniających markę oraz tych, którzy chcą rozpocząć nowy rozdział w życiu wraz z zegarkiem bogatym w 120-letnia historię.