Historia zegarków Karl Lagerfeld

Niemiecki projektant Karl Lagerfeld wzbudza kontrowersje od dnia swoich narodzin. Z jednych źródeł wynika, że urodził się w 1933 roku. Z innych, że w 1938. Ikona świata mody przez całe życie utrzymywał, że przyszedł na świat rok przed wybuchem II Wojny Światowej. Jednak niemieckie czasopismo Bild am Sonntag przeprowadziło śledztwo, z którego wynika, że prawdziwa data urodzin Karla Lagerfelda to rok 1933. Dziennikarze dotarli między innymi do przyjaciół projektanta z czasów szkolnych. Po ujawnieniu tych faktów w 2013 roku Niemiec przyznał, że kilka lat wcześniej wszedł w posiadanie dokumentu, który ukrywała przed nim matka. Z dokumentu wynika, że prawdziwa data jego narodzin to 1933 rok. Podobne kontrowersje krążą wokół rodziców projektanta. Wiadomo, że jego matka była Niemką a ojciec Rosjaninem. Natomiast Lagerfeld utrzymuje, że jego ojciec pochodzi ze Szwecji.

Trudny do ustalenia wiek i pochodzenie projektanta jest jedynie tłem, ponieważ jeszcze większe kontrowersje wzbudza jego życie zawodowe. Dopasowanie wydarzeń do dat, w których miały miejsce jest niezwykle trudne, ponieważ ilekroć projektant jest pytany o swoją przeszłość, to ciągle zmienia wersję wydarzeń. Pewne jest, że w latach pięćdziesiątych wyjechał do Paryża, gdzie uczył się rysunku i sztuki. Następnie wygrał prestiżowy konkurs modowy. Szkic jego płaszcza pokonał dwa tysiące innych prac i został urzeczywistniony przez dom mody Balmain a on sam został w nim zatrudniony. Od tamtego czasu pracuje dla najlepszych marek jak Chanel, Fendi czy H&M.

Oprócz nieustannych kontrowersji, które towarzyszą projektantowi, zachwycających ubrań i dodatków Karl Lagerfeld projektuje także czasomierze. Jak sam twierdzi, swoją kreatywność zawdzięcza nietypowemu edukowaniu się. Nie ma ukończonej żadnej szkoły związanej z modą, ale posiada kolekcję 300 000 książek. Zdarza się, że jego stroje zamiast profesjonalnych modelek reklamują aktorki pornograficzne. Tego typu skandale zapewniają mu rozgłos i dają siłę do jeszcze częstszego zaskakiwania swoich fanów.

Zegarki projektowane przez Karla Lagerfelda wyrażają jego wnętrze. Projektant całe życie manipulując datą swoich urodzin udowodnił, że potrafi panować nad czasem. Stworzone przez niego kolekcje czasomierzy to prawdziwy designerski majstersztyk. W przeciwieństwie do innych firm i projektantów, którzy oprócz odzieży zajmują się także konstruowaniem i sprzedażą zegarków, można zauważyć, że niemiecki projektant całkowicie odstąpił od tworzenia czasomierzy typu unisex. Przyglądając się projektom Karla Lagerfelda niemal od razu widać, że kolekcje damskie różnią się od męskich przede wszystkim rozmiarami i kolorystyką.

Zegarki dedykowane kobietom charakteryzują się małymi rozmiarami kopert mocowanych na bransoletach i cechujących się ostrymi krawędziami. Większość czasomierzy jest zachowana w złotej kolorystyce. Znamienną cechą zegarków Karl Lagerfeld są zamieszczone na tarczy dekoracje dodające elegancji. W wielu przypadkach jest to okrąg bądź mozaika. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że zegarek jest nie tylko praktycznym przedmiotem odmierzającym czas, ale także idealnym dodatkiem biżuteryjnym uzupełniającym strój.

Spoglądając na kolekcje zaprojektowane z myślą o mężczyznach, należy zauważyć, że czasomierze przeważnie są czarne. Zimna kolorystka ma na celu podkreślić zdecydowanie mężczyzny. Zegarki są większych rozmiarów od tych opracowanych dla kobiet. Zarówno męskie, jak i damskie zegarki mają wspólne cechy. Dekoracje nanoszone na tarcze damskich czasomierzy można także znaleźć na męskich. Sporadycznie można natrafić na zegarki, które posiadają więcej niż jeden kolor. Przeważnie mają one czarne tarcze, srebrne koperty i bransolety. Ponadto projektant zadbał także o osoby, które preferują aktywne spędzanie czasu i specjalnie dla nich chcąc zapewnić im optymalną funkcjonalność, wyposażył niektóre modele w chronograf. Zatem każdy miłośnik mody i zegarmistrzostwa w propozycjach niemieckiego projektanta będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Zarówno czasomierze damskie, jak i męskie mają te same rozwiązania konstrukcyjne. Za poprawną pracę odpowiadają precyzyjne mechanizmy kwarcowe zasilane baterią. Każdy zegarek charakteryzuje się przyzwoitą klasą wodoszczelności. Ponadto tarcze chroni odporne na zarysowania mineralne szkło. Klient nabywając taki produkt może mieć pewność, że wydaje pieniądze na trwały i dobry jakościowo zegarek, który będzie mu służył przez długie lata.

Czasomierze sygnowane nazwiskiem wybitnego projektanta to prawdziwa rewolucja w świecie mody. Projektant wykorzystał całe swoje doświadczenie i stworzył niepowtarzalne zegarki, które są przeznaczone do odmierzania czasu podczas wyjątkowych wydarzeń. Warto śledzić poczynania Karla Lagerfelda, ponieważ niemal każdego sezonu prezentuje on nowe modele swoich czasomierzy. Przystępne ceny pozwalają na skompletowanie nawet całej kolekcji unikalnych zegarków, które zawsze będą wzbudzały podziw wśród wszystkich pasjonatów sztuki zegarmistrzostwa.