Historia zegarków Nautica

Początki amerykańskiej firmy Nautica datuje się na 1983 rok. Założycielem przedsiębiorstwa jest wybitny projektant mody David Chu. Amerykanin tajwańskiego pochodzenia początkowo miał na celu stworzyć markę działającą w branży odzieżowej. Firma niemal natychmiast została zauważona na rynku a wysoka jakość oferowanych produktów sprawiła, że zyskała uznanie w oczach klientów. Po upływie roku od chwili powstania prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo zostało sprzedane firmie State-O-Main. Nowe władze firmy postanowiły poszerzyć dotychczasową ofertę o zegarki, które w późniejszym czasie okazały się niezwykle popularne. W 2003 roku State-O-Main sprzedał Nautice firmie VF Corporation. Przez 30 lat istnienia firma odniosła niespodziewany sukces. Obecnie produkty sygnowane logiem Nautica można nabyć w 64 krajach świata.

Koncepcja firmy została dogłębnie przemyślana. Wygląd produktów Nautica jest inspirowany sportami wodnymi a w szczególności żeglarstwem. Władze firmy tłumaczą, że nazwa nie jest przypadkowa ponieważ, pochodzi od łacińskiego słowa „Nauticus”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Statek”. Asortyment przedsiębiorstwa ma wskazywać na to, co dotychczas było nieznane dla konsumenta zarówno w branży odzieżowej, jak również w zegarmistrzowskiej. Zatem nazwa odwołuje się do historii odkryć geograficznych, ponieważ pierwsze wielkie odkrycia nowych lądów odbywały się podczas wypraw morskich. Kolejnym istotnym elementem jest logo firmy, które przypomina żagiel klasy spinaker. Znak rozpoznawczy marki nadaje jej niepowtarzalny charakter, gdyż jest kojarzony z klasyką żeglarstwa oraz ze sportowym charakterem. Żagle typu spinaker zwane potocznie „motylami” są dużych rozmiarów a ponadto są wypukle co sprawia, że montuje się je na statkach sportowych.

Projektanci marki Nautica postawili na niepowtarzalny, ale też niezwykle awangardowy styl produkowanych zegarków. Czasomierze charakteryzują się bardzo przystępnymi cenami oraz niezwykle dobrą jakością wykonania co sprawiło, że zyskały uznanie wśród wszystkich miłośników i obserwatorów branży zegarmistrzowskiej. Koperty zegarków posiadają dużą klasę wodoszczelności a ponadto są odporne na wstrząsy, pył i kurz. Zdecydowaną większość zegarków marki Nautica napędzają bardzo precyzyjne japońskie mechanizmy zasilane baterią, dzięki czemu ewentualny posiadacz takiego czasomierza zawsze będzie miał pewność tyczącą się dokładności wskazywanego czasu. Następnym ważnym aspektem jest funkcjonalność. Obszerna oferta skupia w sobie zegarki na kopertach, których zostały zamontowane obrotowe pierścienie uproszczające mierzenie danych odcinków czasu. Również można nabyć czasomierze z funkcją rozbudowanego kalendarza wskazującego dni miesiąca i tygodnia. Niektóre modele zostały wyposażone w chronograf, czyli precyzyjny stoper. Funkcjonalność sprawia, że wszystkie zegarki mają na celu ułatwić ludziom uprawianie sportów wodnych. Ponadto czasomierze świetnie spisują się w codziennym życiu, przez co można uznać, że amerykańskie przedsiębiorstwo oferuje produkty nieszablonowe i innowacyjne.

Zegarki Nautica to nie tylko nieszablonowość i gwarancja jakości, ale także specyficzny styl, który nierzadko wyróżnia zegarki znajdujące się w ofercie firmy na tle innych bardzo prestiżowych manufaktur. Czasomierze są konstruowane w taki sposób aby nikt nie miał problemów z odczytem aktualnej godziny. Tarcze są przejrzyste i pozbawione zbędnych elementów. W starannie przygotowanej ofercie każdy pasjonat czasomierzy znajdzie coś dla siebie. Przedsiębiorstwo produkuje zegarki na kolorowych paskach wykonanych z wysokiej jakości tworzywa, paskach skórzanych i materiałowych oraz na bransoletach. Jednym z najbardziej imponujących modeli jest „A12628G”. Czasomierz posiada czerwony pasek, czarny pierścień i białą tarczę. Model został wyposażony w chronograf a cyfry pełniące rolę indeksów zastąpiono flagami. Nietuzinkowy jest także model „A18666G”. Zegarek został wyposażony w nowoczesny system podświetlenia tarczy NDIGLO night-light, wskazówki pokryte Neobrite oraz 24-godzinny stoper z funkcją LAP lub SPLIT. Ponadto zastosowanie w zegarku funkcji podwójnego czasu T1/T2 pozwala na jednoczesny pomiar czasu w dwóch różnych strefach. Wszystkie zegarki sygnowane logiem Nautica są niezwykle zaawansowane technologicznie a przy tym charakteryzują się przystępnymi cenami.

Zaledwie 30 lat istnienia marki zaowocowało w piękną tradycję, wiele innowacyjnych zastosowań oraz wypracowanie oryginalnego stylu. Wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki wytwarzane przez Nautice mogą śmiało konkurować z czasomierzami szwajcarskich manufaktur, które mogą się pochwalić wielkim dorobkiem i ponad stuletnią tradycją. Władze firmy i konstruktorzy pracujący na sukces marki mają na celu nieustannie dążyć do zaspokojenia wszystkich wymagań potencjalnego klienta noszącego się z zamiarem zakupu zegarka. Amerykańskie przedsiębiorstwo nie spoczęło na laurach po odniesieniu pierwszych sukcesów, lecz konsekwentnie pracuje nad stworzeniem czasomierzy cechujących się jeszcze większą jakością i w jeszcze bardziej umiarkowanych cenach. Na przestrzeni lat Nautica stała się symbolem nowoczesności, jakości i funkcjonalności.