Jak dobrać rozmiar zegarka?

Elegancja zazwyczaj oznacza dbałość o szczegóły, dobranie odpowiedniej kolorystyki i stylu dodatków, a nawet rozmiar asortymentu, który planujemy wykorzystać w swoim stroju. Nic dziwnego, że producenci luksusowych zegarków, często oferują różne rozmiary podobnych modeli czasomierzy, by każdy znalazł coś, co będzie pasować do jego nadgarstka i preferencji.

Na co należy zwrócić uwagę? Jak dobrać rozmiar zegarka do swojej ręki? Czy istotna jest tylko szerokość koperty, czy warto także spojrzeć na informacje odnośnie bransolety lub paska? Spróbujemy przedstawić Wam kilka propozycji, dzięki którym dopasowanie odpowiedniego produktu, przestanie być już tak dużym wyzwaniem!

Spróbuj przymierzyć przed zakupem

Jeśli szukasz drogiego produktu, który posiada cenę przekraczającą kilka tysięcy złotych, to warto mieć pewność, że jest to model spełniający wszystkie oczekiwania. Inwestycja w taki asortyment przed dokonaniem przymiarek może nie przynieść satysfakcji i zadowolenia, co będzie głównym powodem braku użytkowania zegarka – natomiast sprzedaż prawdopodobnie przyniesie stratę nawet kilku procent, dlatego koniecznie musisz znaleźć placówkę stacjonarną lub kogoś, kto umożliwi Ci sprawdzenie swojego wyboru na sobie. Dzięki temu idealniedobierzesz rozmiar zegarka dla swojego komfortu

Zamówienie oczywiście możesz zawsze zrealizować w sklepie internetowym, który zaproponuje dużo mniejszą marżę. Zazwyczaj takie placówki działają na zasadzie dropshippingu lub nie muszą utrzymywać drogiej placówki stacjonarnej i posiadają jedynie magazyn – w ten sposób oszczędzają i prezentują lepsze ceny, co podczas zakupu zegarka za kilka tysięcy złotych może mieć już naprawdę duże znaczenie. Czasem opłacalną opcją jest skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni – jednak uważaj podczas zakupów produktów używanych i na firmę.

Rozmiar koperty i nadgarstka

Chociaż nie ma zależności, która mówi, że osoby ze szczupłym nadgarstkiem powinny wybierać koperty poniżej 40 mm, natomiast klienci posiadający szerokie przedramię będą wyglądać źle z czasomierzem węższym niż 44 mm, to dobrze mieć na uwagę odpowiedni stosunek produktu do ciała.

W pierwszej kolejności warto zmierzyć swój nadgarstek i kopertę przykładowego modelu zegarka – może być on zbyt mały lub zbyt duży, chodzi o to, by posiadać jakikolwiek punkt odniesienia podczas ewentualnego wyboru. Oczywiście istotna jest nie tylko szerokość koperty, ale również jej wysokość, gdyż większe produkty mogą nieco bardziej odstawać od ręki, jeśli zostały tak zaprojektowane przez producenta z myślą o postawnych mężczyznach – na drobnym nadgarstku osoby szczupłej może wyglądać to bardzo nieatrakcyjnie, a jeśli dana osoba szuka szerokiej tarczy, to w dalszej części znajdzie wskazówki, jaki czasomierz najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę.

Rozmiar zegarka, a jego kształt i styl

Obecnie na rynku klienci mogą znaleźć o wiele więcej ciekawych propozycji zegarków naręcznych. W sklepach znajdują się zegarki męskie i zegarki damskie w wielu odsłonach. Dostępne są m.in. modele kwadratowe, owalne, wykorzystujące bransoletę do wskazania godziny, szerokie i płaskie, a nawet posiadające wyjątkowe i niepowtarzalne dodatki (np. czasomierz z niewielkim globusem). Odpowiedni dla nas rozmiar zegarka może się różnić odpowiednio do wybranego kształtu.

W takich wypadkach rozmiar będzie posiadać jeszcze większe znaczenie, dlatego warto znaleźć poglądowe zdjęcie, dzięki któremu mniej więcej ocenimy sytuację. Do jednych z najpopularniejszych ostatnimi czasy trendów, koniecznie powinniśmy zaliczyć kontrast, który spowodowany jest dużą, płaską tarczą i wąską bransoletą.

Są to zazwyczaj zegarki mało eleganckie i wybierane raczej na co dzień, niż jako dodatek do eleganckiej koszuli – warto więc zobaczyć, czy czujemy się swobodnie z takim modelem na nadgarstku. Moda jednak lubi zmiany, więc nie mamy pojęcia, co przyniesie nam jutro! Pamiętajmy jednak o tym, żeby zachowywać zdrowy umiar i nie łączyć na siłę dwóch niepasujących elementów, byle wyróżnić się w tłumie.