Jak dobrać zegarek damski?

Kobiety przy wyborze zegarka najczęściej kierują się jego wyglądem. Płeć piękna uwielbia rzeczy ładne, a więc to walory estetyczne są kluczowym aspektem. Wynika to nie tylko z kobiecej natury, ale nierzadko również z braku wiedzy i zrozumienia technicznych aspektów budowy zegarka. Jak dobrać zegarek damski? Podpowiadamy!

Technologia w kobiecym języku

Timex zegarek damskiPo zakupie może się okazać, że zegarek jest niepraktyczny lub trudny w naprawie. To efekt nieodpowiedniego wyboru jego mechanizmu. Obecnie na rynku dostępne są zegarki mechaniczne, pierwszy z nich pojawił się już w XVIII wieku, dzisiaj jest zatem bardzo skomplikowany, kiedy porównamy go do nowoczesnych rozwiązań. Wyposażony jest w specjalną sprężynę, a sposób jego działania jest na tyle skomplikowany, że zagłębiają się w niego tylko koneserzy. Uznaje się je za najbardziej wytrzymałe, jednak nie znajdziemy w nich żadnych dodatkowych funkcji. Problem może jednak pojawić się, kiedy... zegarek przestanie działać. Jego naprawa to zadanie dla doświadczonych zegarmistrzów.

Inną propozycją są zegarki damskie, automatyczne. Nakręcane są w bardzo ciekawy sposób, a mianowicie z wykorzystaniem ruchów wykonywanych ręką.  Dedykowane są dla kobiet, które rzadko je zdejmują. Są jeszcze zegarki kwarcowe charakteryzujące się bardzo precyzyjnym pomiarem czasu. Wśród nich znajdziesz modele eleganckie i sportowe, posiadają wiele funkcji i obecnie są najczęściej wybierane przez damską klientele, nie zawsze świadomie.

Wygoda vs. elegancja – pasek czy bransoleta?

Jak dobrać zegarek damski Lorus?Kobiety traktują zegarek jako przyjemny dla oka dodatek, który musi koniecznie współgrać z całą stylizacją. Jest on niczym biżuteria, która ją zdobi i dopina na ostatni guzik, taka wisienka na torcie. Zasadne wydaje się zatem zapytanie, czy kobieta powinna nosić zegarek na pasku czy na bransolecie.

Jeżeli decydujemy się na pasek, to najlepiej jeżeli jest on wykonany ze skóry, posłuży nam przez długie lata, zachowując swój estetyczny wygląd. Idealny jest przede wszystkim do casualowych stylizacji, a więc będzie idealnym dodatkiem na co dzień. Możemy wybrać zegarek z paskiem w uniwersalnym kolorze, jak czerń i brąz lub pokusić o odważniejsze akcenty kolorystyczne, jak czerwień czy też pastelowy róż lub zieleń.

Zegarek na bransolecie jest z kolei bardziej stylowy, to połączenie praktycznego zegarka z ozdobną biżuterią. Bransoleta jest bardziej odporna na uszkodzenia niż pasek, jednak tylko wtedy, kiedy wykonano ją z materiałów wysokiej jakości, w przeciwnym razie może się wycierać.

W modzie liczą się detale - jak dobrać zegarek damski z myślą o nich?

A takim detalem jest zegarek, który jako dodatek do stylizacji powinien z nią perfekcyjnie współgrać. Do strojów wieczorowych – koronkowych i koktajlowych sukienek – najlepiej pasują zegarki na cienkiej bransoletce w kolorze złota lub srebra, z tarczą ozdobioną cyrkoniami. Przy jeansach i T-shircie doskonale prezentować się będą zegarki w asymetrycznych kształtach, ale też klasyka, czyli okrągła biała tarcza ze skórzanym paskiem, która jest niezawodna również w biurowych stylizacjach.

Moda na zegarki rozkwita, a kobiety nie pozostają na nią obojętne. To praktyczny element stylizacji, który nie tylko odmierza czas, ale również podkreśla charakter stylizacji.