Jak wybrać zegarek do garnituru?

Idealnie wpisujący się w wizerunek współczesnego mężczyzny Firth (mimo wieku) udowodnił, że garnitur i klasa to wciąż najlepiej rozgrzewający afrodyzjak. Tym samym brytyjski aktor zadał kłam panującemu obecnie stereotypowi, według którego współcześni mężczyźni zegarków nie potrzebują. A potrzebują, rzecz oczywista: jako broni na pole bitwy jakim nierzadko stają biznesowe spotkania.

I chociaż Firth nie demonstruje w filmie jak wybrać zegarek do garnituru, to staje się świetnym przyczynkiem do dyskusji na temat atrybutów męskości. A od dawania rad ma przecież nas - doskonałych doradców:)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka do garnituru?

Citizen zegarek męski BM6580-49APrzy doborze zegarka generalnie, jak to w modzie, panuje zasada: im mniej tym lepiej. Dlatego właśnie wizytowe modele zegarków to modele klasyczne, które nie rzucają się w oczy nachalnym wzornictwem, posiadają czytelne tarcze i zgrabny kształt. Mało tego - do fraka i smokingu powinno się zakładać zegarki z czystą tarczą - czyli taką, na której nie będzie grawera marki.

Najważniejszą zasadą w doborze zegarka do wizytowego stroju, jest jego mocowanie. Ważne, by nie była nim duża bransoleta. Pasek z dobrej gatunkowo skóry to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, które subtelnie zasygnalizuje o znajomości nie tyle trendów, co zasad modowego savoir-vivre’u. Najczęściej spotykane są brązowe i czarne paski z niewidocznymi przeszyciami, które lepiej też komponują się z garniturami w standardowych kolorach. Nie bez znaczenia jest także zapięcie zegarka. Najbardziej eleganckie są zapięcie klamerkowe.

Tarcza zegarka do garnituru powinna też kolorystycznie kontrastować z kopertą (czyli “obudową” zegarka). Ciekawe i jednocześnie gustowne zestawienie to na przykład złota koperta i ciemna tarcza czasomierza. Sama zaś koperta zegarka powinna pasować do pozostałych dodatków w stroju. Jeśli ubieramy pasek ze srebrną klamrą lub srebrne spinki do mankietu - to i koperta powinna być w tym samym kolorze. Lepiej by była też jak najmniejsza, by móc swobodnie zmieścić się pod mankietem koszuli.

Pozostałe zasady doboru zegarka do garnituru

Zegarek do garnituru Cetrina DS Caimano Powermatic Dobrą praktyką jest również kolorystyczne “zgranie” zegarka z paskiem od spodni oraz butami. Jeśli jeszcze te elementy łączyć będzie wspólna faktura - tym lepiej. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć wytworny outfit wyjściowy.

Oczywiście - tak jak nieśmiałej kobiecie nie zaproponujemy nabitej ćwiekami ramoneski, tak i każdemu mężczyźnie radzimy dopasować zegarek męskido swojego charakteru i piastowanej funkcji. Marketingowiec w garniturze i sportowym zegarku jest zestawieniem nie budzącym sprzeciwu, ale już w przypadku szefa korporacyjnego teamu może już razić.

Niezależnie jednak od tego nie dajmy zwieść się wrażeniu, że zegarki nosiła wyłącznie tzw. stara gwardia - czyli nasi dziadkowie. Owszem - to oni i szarmancki James Bond rozpropagowali modę na zegarki, jednak współcześnie o tym ważnym dodatku przypomina nam chociażby wspomniany już Harry Hart. Wszak wciąż jest to element świadczący o nienagannym wizerunku, wskazujący na gust oraz materialny status właściciela. I choć podczas współczesnego rozwoju technologii możemy nie wierzyć w jego użyteczność, jego wizerunkowej wartości już powinniśmy.