Jak nie nosić zegarka? Najczęstsze błędy

Zegarek stał się nieodłącznym elementem stylizacji kobiet i mężczyzn. Niepozorne akcesorium dodaje jego właścicielowi elegancji i klasy. Niestety, nieprawidłowy dobór sprzętu lub niedopasowanie go do okazji może przynieść rezultat przeciwny do zamierzonego. Jak nie nosić zegarka? - w dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka błędów, które z pewnością zauważyłeś kiedyś na ulicy.

Sportowy zegarek tylko na maraton

Najczęstszy błąd przy noszeniu zegarka szybko wkradł się do codziennych stylizacji kobiet i mężczyzn. Fascynacja sportem opanowała świat tak mocno, że na nadgarstkach pasjonatów zdrowego stylu życia możemy znaleźć wodoszczelne, wyposażone w czujnik tętna czasomierze. Akcesorium tego typu jest co prawda ciekawym uzupełnieniem stylizacji, lecz nie powinien gościć na ręce elegancko ubranego mężczyzny. Zakładanie sportowego zegarka do garnituru nie będzie mile widziane zwłaszcza w czasie rozmowy o pracę lub podczas innej, formalnej okazji.  

Bransoleta - tak, ale...

Gruba, stalowa bransoleta wciąż cieszy się dużą popularnością wśród panów. Uznawana za eleganckie i szykowne uzupełnienie stylizacji, może szybko stać się wadą i dodać ciężkości outfitowi. Znacznie lepszym wyborem będzie więc ta o drobnych oczkach. Nie zapomnij również o odpowiedniej konserwacji zegarka. Szlachetne kruszce pokryte nieeleganckim nalotem nigdy nie będą prezentowały się dobrze.

Zegarek Damski Calvin Klein Sensual K8E2M1Z6

Nie na tej ręce

Jak nie nosić zegarka? - z pewnością nie w sposób uniemożliwiający swobodną pracę i wykonywanie codziennych aktywności. Wiele osób zapina dodatek na ręce wiodącej. Praworęczni z ciężką bransoletą na ręce mogą mieć spore kłopoty z pisaniem na klawiaturze, obsługą telefonu a nawet prowadzeniem samochodu. Niewygodna, powodująca napięcie klamra może raz na zawsze odwieść Cię od posiadania zegarka w przyszłości. Lepiej zapiąć sprzęt na drugiej dłoni i swobodnie wykonywać codzienne zadania.

Nie serwisowany

Zegarek to najczęściej akcesorium przekazywane z pokolenia na pokolenie. Piękna pamiątka po dziadku, która ma lata świetności za sobą, powinna trafić w ręce specjalisty. Zegarmistrz dokładnie wyczyści jego krzywizny i przywróci do pierwotnego zadania - odmierzania czasu. Modele w stylu vintage, z klasyczną tarczą, możesz uzupełnić o piękny, skórzany pasek lub utkany z trwałego materiału.  

Nie noś zegarka, który zaburza Twoją sylwetkę

Zegarek powinien podkreślić Twoją stylizację i dopasować się do wyglądu ciała. Mowa tutaj nie tylko o zdecydowaniu się na odpowiedni rozmiar paska i sposobu zapięcia. Kolor, który pasuje do karnacji i oprawy oczu podkreśli Twoje atuty. Drobne panie o wąskich nadgarstkach i ramionach będą wyglądały dobrze w zegarku z małą tarczą na cienkim pasku. Jeśli masz szerokie dłonie i przedramiona, lepiej zapiąć na ręce akcesorium z dużą tarczą w jednolitym kolorze.

Zegarek Męski Danish Design IQ16Q1071

Stylowy miszmasz

Zegarek towarzyszy najczęściej innym dodatkom. Piękne kolczyki i naszyjnik u pań oraz połyskujące spinki do mankietów i krawata u panów są zwykle eleganckim dopełnieniem formalnego outfitu. Jak nie nosić zegarka by nie popełnić modowego faux pas? Akcesoria powinny być połączone kolorystycznie. Jeśli spinki wykonano ze złota, element zegarka również powinien mieć choćby niewielki element zrobiony z tego kruszcu.

Jak nosić zegarek?

Niewielki element już dawno przestał spełniać swoją podstawową funkcję. Czas najczęściej sprawdzany na ekranie telefonu, a połyskująca tarcza, zamiast informacji o upływających minutach, wskazuje status jego właściciela. Dodatek powinien więc odzwierciedlać charakter właściciela, podkreślać atuty jego sylwetki i dodawać niewymuszonej elegancji.