Jak nosić zegarek do koszuli?

Atrybut eleganckiego dżentelmena – zegarek, czyli męska biżuteria, która w modzie panów jest obecna od wieków. W świecie smartfonizacji, kiedy telefony komórkowe przejęły rolę wielu innych urządzeń, w tym również zegarka, istniało jeszcze do niedawna przekonanie, że mężczyzna zegarka nie potrzebuje. To dlaczego wciąż w eleganckich stylizacjach pojawia się czasomierz, zdobiąc nadgarstek mężczyzny z klasą? Należałoby się raczej zastanowić, jak go nosić do koszuli, czy dopasowywać go do spinek przy mankietach, marynarki czy może paska…

Męska biżuteria o wspólnym mianowniku

Mężczyźni coraz częściej decydują się na koszule z mankietami na spinki. Przekonują się do nich również młodzi panowie, którzy dotychczas mówili jednym głosem – koszule z mankietami na spinki są niewygodne i za eleganckie. Okazało się, że jednak jest inaczej.

Jeżeli zakładasz koszule na spinki, to zegarek warto wybrać z uwzględnieniem ich koloru, wykończenia i kształtu. Koperta zegarka i akcesoria do mankietów powinny być utrzymane w jednej kolorystyce. Nigdy nie łączymy złota ze srebrem, wyjątkiem są spinki, które łączą obydwa te kolory. Coraz częściej jednak spinki do mankietów występują w odważniejszej i zaskakującej formie. Brak jest w nich koloru złotego i srebrnego, co w klasyce jest według wielu panów, szczególnie tradycjonalistów, niedopuszczalne. Odchodząc jednak od sztampowej prostoty, zmierzamy w kierunku łamania stereotypów. Do eleganckiej koszuli doskonale prezentują się spinki z drewnianym wykończeniem. Zatem zegarek zamiast złotej lub srebrnej koperty, powinien mieć kopertę drewnianą w tym samym kolorze. Wspólnym mianownikiem męskiej biżuterii w eleganckich stylizacjach powinien być kolor.

Zegarek Męski Citizen BM7430-89L

Podstawowa wiedza dżentelmena

O kolorze tarczy wiesz już wszystko, co pozwoli Ci ją dopasować kolorystycznie do spinek przy koszuli. Wielu panów zwraca jednak uwagę na pewien problem – zegarek nie mieści się pod mankiet koszuli. Jego rozmiar ma więc bardzo duże znaczenie, koperta nie może być za wysoka i za szeroka. Najbardziej optymalną grubością w przypadku zegarków garniturowych jest 10 mm. Przykładem takie modelu, który doskonale pasować będzie do złotych spinek, jest TIMEX TW2R26000 z szarym paskiem ze skóry i czarną tarczą. Jeżeli Twoje spinki są srebrne, bardzo dobrze prezentować się będzie przy nich zegarek TIMEX TW2R26300 z tarczą o tej samej grubości ze srebrną kopertą, biała tarczą i szarym paskiem – klasyka z nowoczesnym polotem.

Pasek skórzany przy zegarku, który nosisz do koszuli, zawsze stanowi dobry wybór. W jego przypadku powinieneś jednak pamiętać o tym, że należy go kolorystycznie dopasować do innych skórzanych elementów stylizacji, czyli paska przy spodniach i butów. Pamiętaj jednak, że mamy szeroką paletę odcieni brązów, przy dużym kontraście np. między brązowym paskiem zegarka a paskiem przy spodniach, elegancki outfit może być nie do końca udany. Postaraj się, aby odcienie były możliwie jak najbardziej zbliżony, nie musi być idealnie.

Męskie błyskotki

Jeżeli zegarek na pasku skórzanym Cię nie przekonuje, to masz jeszcze alternatywę – zegarek na bransolecie. Będzie idealnie prezentował się przy klasycznej białej koszuli. Styl smart casual w innej odsłonie, z biżuteryjnym dodatkiem to zestaw dobry zarówno na co dzień, na spotkanie biznesowe, do biura i na romantyczną kolację. Stawiamy na prostotę, czyli klasyczną tarczę z delikatnymi indeksami, jak w zegarku Fossil The Minimalist lub proste cyfry arabskie jak w modelu Timex Waterbury.

zegarek męski fossil minimalist 3h fs5305

Męska koszula to afrodyzjak, panowie noszą ją nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień. Zestawiając ją z niewłaściwie dopasowanym zegarkiem, pozbawiamy uroku i charakteru ją, jak również męską biżuterię.