Jaki kolor paska do zegarka wybrać?

Każda stylizacja rządzi się własnymi prawami. I choć obecnie modne jest przełamywanie trendów, bawienie się modą i zestawianie ze sobą elementów garderoby totalnie z innej bajki są sytuacje, w których lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usystematyzowanych rozwiązań. Jedną z nich jest dobór paska do zegarka, a konkretnie - jego koloru - co wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych czynności. Wszak zegarek to obecnie dodatek, który o statusie materialnym właściciela, jego upodobaniach, a także guście mówi najwięcej.

Rzecz o podstawach


Zanim zdecydujemy się na wybór koloru paska do zegarka, najpierw należy skupić się na jego szerokości. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedzi jest kilka. Zbyt wąski pasek spowoduje wypinanie się teleskopu, natomiast za szeroki będzie ulegał nieestetycznym deformacjom. Idealny pasek powinien mieć taką samą szerokość, co rozstaw mocowań przy zegarku. Bardzo łatwo można to sprawdzić: wystarczy zmierzyć wspomnianą odległość za pomocą linijki lub metra krawieckiego. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, iż został on dobrze dobrany. Popularne rozmiary pasków wynoszą od 6 do 40 mm i zazwyczaj są to rozmiary parzyste.

Mocowanie zegarka


Najpopularniejszymi z mocowań nieprzerwanie pozostają paski oraz bransolety. Warto mieć na uwadze, iż bransoleta jest rozwiązaniem zdecydowanie mniej formalnym i nie będzie dobrze widziana na tzw. salonach. Uznawana za mniej elegancką nie powinna towarzyszyć użytkownikowi zegarka jako dodatek do garnituru. O wiele lepiej w tym przypadku jest zaufać paskom z naturalnej skóry, które wykończone drobnym szyciem nie przytłoczą stylizacji, a jedynie delikatnie i gustownie ją uzupełnią.

Jak dobrać kolor paska do zegarka?


Najbardziej uniwersalnym kolorem paska do zegarka jest oczywiście czerń. W rodzajach paska o tym kolorze wręcz przebierać. Paski w tym kolorze najczęściej występują w zestawieniu z zegarkami klasycznymi. Podobnie jest z brązem i coraz częściej także z połyskliwym granatem.

Zegarek Męski Citizen BJ6501-01E


Kolorowe paski, pod pojęciem których rozumiemy takie barwy jak czerwień, zieleń, odcienie pomarańczu oraz słonecznej żółci, a nawet różu i fioletu to zdecydowanie domena pasków codziennych. Rozwiązania takie upodobały sobie szczególnie trendsetterki, które zegarek traktują jako dodatek, swego rodzaju biżuterię, która przede wszystkim ma wyrazić aktualny stan pogody ducha lub charakter. Jednocześnie paski w takich kolorach częściej nosić będziemy latem, jako uzupełnienie letniego, swobodnego outfitu. Jednak regułą wartą zapamiętania jest dobranie koloru paska zegarka do koloru jego tarczy, tak by kolor paska i kolor tarczy współgrały ze sobą.

Zegarek Lacoste 1212 2030004Przy doborze koloru paska do zegarka istotna jest także harmonia pomiędzy kolorem zapięcia z kolorem koperty. Jeśli zegarek wykonany jest ze stali, sprzączka, czy też zapięcie motylkowe powinno być stalowe. Złota zasada króluje także w przypadku doboru kolorów pozostałych metalowych dodatków do bransolety. niedopuszczalnym jest, by wszystkie "metalowe" elementy garderoby powinny miały inną barwę. Oczywiście idealne komponowanie się z pozostałymi dodatkami to kolejna równorzędna zasada królująca w podręcznym savoir vivre dotyczącym zegarków. Na przykładzie: kolor oraz faktura paska powinny być takie same jak np. w przypadku butów. To z nimi pasek do zegarka stanowi perfekcyjny duet, na który najczęściej zwraca się uwagę wśród mężczyzn.

Wydawać by się mogło, iż schowany zazwyczaj pod mankietem zegarek jest dodatkiem na który nie zwraca się uwagi. Jest jednak wręcz odwrotnie. Śmiało można zaryzykować ze stwierdzeniem, iż jest to najważniejszy element garderoby każdego mężczyzny.