Jaki zegarek do biegania?

Jogging to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu, w końcu poprawienie swojej kondycji, pobudzi organizm do większego wysiłku podczas codziennych czynności, natomiast wzmożona produkcja endorfin w organizmie, wpłynie na lepsze samopoczucie.

Monitorowanie biegu jest bardzo istotną kwestią – zwłaszcza dla osób początkujących, które potrzebują większej motywacji do zebrania swoich sił, w końcu nawet pół kilometra więcej, będzie ogromnym sukcesem. Dobranie odpowiedniego i wygodnego zegarka do biegania jest doskonałym pomysłem na wynagrodzenie sobie trudu i determinacji, po osiągnięciu pierwszego celu! Jaki model najlepiej wybrać, by jogging był jeszcze wygodniejszy?

Smartwatch – na co dzień elegancko, w czasie biegu na sportowo

Połączenie telefonu z elektronicznym smartwatchem jest niezwykle wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, tworzącym na nadgarstku użytkownika, niewielkie centrum dowodzące.

Największą zaletą takich zegarków jak Fossil Q Wander Smartwatch jest ich wielozadaniowość, ponieważ po sparowaniu go z telefonem przez bluetooth, w prosty sposób można:

 • odczytywać wiadomości SMS i powiadomienia z Social Mediów,
 • odbierać i odrzucać połączenia,
 • dokonywać szczegółowych pomiarów treningu, w połączeniu z aplikacjami,
 • sterować muzyką.

Fossil Q Wander

Są to tylko poszczególne funkcje, które użytkownik smartwachów otrzymuje dodatkowo – możliwości są niemal nieograniczone i wszystko zależy od wyboru interesantów.

Jedyną wadą jest stosunkowo wysoka cena, gdyż nawet prosty zegarek do biegania w opcji smart, kosztuje od 600 złotych w górę. Jednak elegancki design i wiele możliwości ustawień, pozwala na codzienne użytkowanie – zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym.

Na sportowo w niskim budżecie

W zestawieniu zegarków dla biegaczy, nie może zabraknąć firmy Casio i ich najpopularniejszego sportowego modelu czasomierza, jakim jest znana na całym świecie seria G-Shock!

Niezwykle wygodne, masywne i wytrzymałe zegarki w atrakcyjnych cenach, dostosowanych do wszystkich grup odbiorców. Przedział cenowy oferowany przez firmę zaczyna się od 359 złotych (np. CASIO G-SHOCK G-7900-2ER) i kończy nawet na +30 000 złotych (np. CASIO G-SHOCK MRG-G2000HT-1ADR).

Funkcjonalność oferowana przez Casio G-Shock jest w dużej mierze zależna od wybranego czasomierza. Najtańsze modele oferują co prawda ciekawe opcje jak wskazanie faz księżyca i wskaźnik pływów morskich, jednak droższe produkty, zamieniają się w wielofunkcyjne narzędzie! W funkcjonalności firmy Casio i modelu G-Shock można znaleźć m.in. takie elementy jak:

 • wychwytywanie fal radiowych,
 • SmartAccess
 • GPS,
 • Dual Time,
 • Wskazanie godziny dla 29 stref czasowych,
 • połączenie przez bluetooth z systemami iOS i Android,
 • wykrywanie pozycji dłoni.

To tylko część intrygujących opcji, które mogą okazać się świetnym wsparciem w czasie joggingu.

Dla osób z niewielkimi wymaganiami i niskim budżetem możemy zaproponować podstawowy model Casio Sport STL-S110H-1B2EF, który charakteryzuje się niską ceną, podstawowymi funkcjami, wygodą i lekkością oraz niezawodnością dla sportowców!

Casio Sport STL