Jaki zegarek na basen?

Założenie eleganckiego zegarka na basen jest nie tylko niepraktycznym rozwiązaniem, ale również grozi uszkodzeniem mechanizmu, paska i wielu funkcji czasomierza. Chociaż większość modeli posiada zabezpieczenia przed wodą, oferując możliwość zanurzenia się na określoną głębokość, warto pamiętać o pasku i materiałach zewnętrznych, które mogą stracić swój urok, a nawet funkcjonalność.

Czym powinien charakteryzować się zegarek, spełniający wymagania osób uczęszczających na basen? Jakimi funkcjami powinien dysponować, by użytkowanie sprawiało satysfakcję? Warto się temu przyjrzeć!

Basen w budynku i obiekt otwarty

Wybierając zegarek pływacki, należy zwrócić uwagę czy posiada on możliwość dostosowania do obiektów zamkniętych i otwartych. Budynki zagłuszają sygnał GPS, więc trzeba samodzielnie wybrać lub ustawić długość toru – dla basenów na świeżym powietrzu, rozwiązaniem jest sygnał nawigacji, rozwiązując problem analizy pokonanego dystansu.

Zegarek DW 5600Hr

Wielofunkcyjność zegarków pływackich

Zegarki sportowe dla pływaków, posiadają zazwyczaj w swojej funkcjonalności o wiele więcej ciekawych narzędzi, które będą przydatne dla osób aktywnych fizycznie – chodzi oczywiście o triathlonowe tryby biegowe i rowerowe.

Możliwość szybkiego przełączenia z biegu na rower i pływanie jest nie tylko wygodne, ale również użyteczne. Czasomierz staje się wielozadaniowym akcesorium, dzięki któremu każda aktywność fizyczna jest dokładnie monitorowana i łatwiej weryfikować postępy oraz obszary do poprawy.

Najbardziej topowi producenci zegarków sportowych umieszczają w nich nawet turystyczne mapy Europy! Standardem są obecnie zegarki, oferują do wykorzystania tryb żeglarski, a nawet wędkarski, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Posiadają także optyczny pomiar tętna, dzięki czemu nie trzeba dokupować kolejnych, kompatybilnych narzędzi, by stale monitorować pracę organizmu.

Dodatki do zegarków sportowych

Kompatybilność z akcesoriami i telefonami jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeśli w zegarku nie ma funkcji mierzenia tętna. HRM swim i HRM trio to niemal podstawa, wśród wszystkich profesjonalnych zawodników, dla których sport to nie tylko pasja, ale również sposób na życie.

Niestety, nadal wiele popularnych produktów jak m.in: Vivoactive 3 i Forerunner 645, nie oferują opcji sparowania z HRM swim i HRM trio, chociaż są wielokrotnie wymieniane w rankingach najlepszych modeli dla pływaków i triathlonistów.

Forerunner 645 został udostępniony w wersji klasycznej i music, do której dodano 4 Gb pamięci wewnętrznej. Użytkownicy mogą umieścić na niej ulubione utwory muzyczne, tworząc playlisty podnoszące poziom determinacji. Używając słuchawek bluetooth w czasie pływania, można urozmaicić każdy trening i sprawić, że walka z czasem będzie niezauważalna.

Zegarek G7700

Wybierz mądrą cenę

Miłośnicy gadżetów, z pewnością wybiorą najdroższy model, charakteryzujący się największą ilością trybów, funkcji i możliwości. Jest najlepszy wybór dla zawodowych sportowców, potrzebujących naprawdę porządnego wyposażenia.

Amatorzy szukający dobrego sprzętu, mogą wybrać tańsze modele zegarków na basen, które nadają się zarówno na pływalnię krytą i otwartą. Pozwalają one, podobnie jak ich droższe odpowiedniki, na stworzenie szczegółowego podsumowania treningu – analizując ilość ruchów ramion na minutę, tempo, dystans i Swolf.