Nietypowe zegarki

Każdy miłośnik zegarków pamięta modele Casio z kalkulatorami i melodyjkami, które były szczytem prestiżu wśród każdej grupy nastolatków w latach 90-tych – co ciekawe, w dalszym ciągu są one dostępne w cenach od 100, do 250 złotych.

Warto jednak powiedzieć nieco więcej, na temat nietypowych zegarków, które w dalszym ciągu są niespotykanym rarytasem na rynku. Pisaliśmy już na blogu o zegarku analogowym z "cyfrowym" wyświetlaczem i modelu napędzanym powietrzem, więc przyszedł czas, by pójść o krok dalej!

Najbardziej nietypowe zegarki na świecie

 1. Zegarek z kieszonkowym pistoletem

  Gadżet rodem z westernów, reżyserowanych przez Quentina Tarantino, którego niestety nie możesz nosić przy sobie. Kieszonkowe zegarki z pistoletem, posiadają kaliber 3 mm i zawodów strzeleckich z nim nikt nie wygra, jednak będzie doskonałym argumentem w czasie każdej zażartej dyskusji w barze. Podchodzi on jednak pod broń palną, której nie wolno posiadać bez stosownego zezwolenia, a samo zarejestrowanie takiego egzemplarza przez osobę prywatną, będzie niezwykle trudnym zadaniem – o ile nie będzie ono niemożliwe.

 2. Najbardziej depresyjny zegarek świata

  W czasach gdzie większość osób cierpi na depresję, wyprodukowanie zegarka ze wskazówkami, które stale powtarzają “Pamiętaj, umrzesz”, jest niezwykle odważnym posunięciem. Firma Mr. Jones nie boi się takich rozwiązań, a sam elegancki model The Accurate można kupić w cenie 150.00 GBP (około 735 PLN, biorąc pod uwagę obecny kurs funta).

 3. Magia ziemi, czyli zegarek dla geografów i nie tylko

  Jeśli ktoś posiada 2 mln złotych i nie wie co z nimi zrobić, warto zainwestować w zegarek Hysek Colosso. Posiada on na swojej tarczy wirujący, niewielki glob ziemski, który został umieszczony pod kryształową kopułą. Ciekawostką jest fakt, że obraca się on wraz z czasem, wskazując położenie promieni słonecznych – z pewnością przydatny gadżet, dla pracoholików, którzy nie lubią wychodzić ze swoich biur i często tracą rachubę czasu.

  Hysek Colosso nietypowy zegarek
  Źródło: hysek.com

 4. Cały kosmos na nadgarstku

  Gadżety związane z kosmosem, są w większości zarezerwowane dla geeków – jednak nie w przypadku zegarka oferowanego przez firmę Romain Jerome i ich serii Moon Dust-DNA. Czasomierze wyglądają pozornie normalnie, jednak nie tylko cena wyróżnia te produkty wśród innych wyjątkowych zegarków, znajdujących się w tym zestawieniu. Każdy element zegarka został wyprodukowany z materiałów, które znajdowały się w kosmosie – np. koperta wykonana jest ze stali, pochodzącej z rakiety Apollo 11.

  Można powiedzieć, że każdy model jest inny, co również łatwo zauważyć po cenach. Koszt zakupu zegarka z serii Moon Dust-DNA, znajduje się w przedziale 15-350 tysięcy złotych.

  Romain Jerome i ich serii Moon Dust-DNA

 5. Zegarek z gwarancją oryginalności

  Inwestując w zegarek kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych, każdy inwestor chce posiadać gwarancję, że kupuję w pełni oryginalny i wartościowy produkt. Biorąc pod uwagę cenę wielu modeli czasomierzy kolekcjonerskich, oszustów i fałszerzy na rynku nie brakuje.

  Firma Vacheron Constantin oferuje model Quai de l’Ile, który posiada niewidoczne oznakowanie UV i wiele innych systemów, wykorzystywanych m.in. do zabezpieczenia dokumentów osobistych i banknotów – na niektórych znajduje się również niewielki napis, widoczny jedynie z pomocą szkła powiększającego.