Chmura tagów

Niemcy z chmur

5
Niemcy z chmur

Większość ludzi postrzega Szwajcarię jako kraj słynący z produkcji najlepszych czasomierzy na świecie. Znajdujący się na tarczy zegarka pożądany przez wszystkich napis „Swiss Made” jest wyznacznikiem luksusu i gwarancją niezawodności. Jednak pasjonaci wiedzą, że dobry czasomierz to nie tylko ten szwajcarski, ponieważ zegarki produkowane w Niemczech, Japonii, Rosji czy Stanach Zjednoczonych również cechują się wysoką jakością. 

Produkcja zegarków w sąsiadujących ze Szwajcarią Niemczech zawsze charakteryzowała się wysokim poziomem o czym świadczy zaufanie klientów i długa tradycja. Marki takie jak Junghans czy Laco przetarły szlaki młodym firmom, które próbują wzbudzić zaufanie w ludziach. Doskonałym przykładem są czasomierze Junkers i Zeppelin. 

Właścicielem marek jest niemiecka firma POINT tec Electronic GmbH z siedzibą w południowych Niemczech. Kluczowym momentem był 1997 rok, kiedy władze firmy podjęły współpracę z rodziną Junkers, a następnie z największym niemieckim przewoźnikiem lotniczym Deutsche Lufthansa AG. Zegarki Junkers są stylizowane na lotnicze, przez co stały się oficjalnymi zegarkami niemieckich linii lotniczych. 

W ofercie znajduje się bogata gama modeli, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od zegarków ze szwajcarskimi mechanizmami kwarcowymi, przez te z naciągiem automatycznym typu ETA 2824-2 (25 kamieni), po Poljot Cal 3133, (23 kamienie) z ręcznym naciągiem oraz pochodzący z kraju kwitnącej wiśni mechanizmem Citizen Miyota Cal 821.A, (21 kamieni) z automatycznym naciągiem. Większość modeli jest stylizowana na lata 30 ubiegłego wieku. Ciekawostką dla miłośników historii jest fakt, że Junkers także zajmuje się produkcją replik czasomierzy, z których korzystały powołane przez Hitlera siły powietrzne III Rzeszy – Luftwaffe. 

Trzy lata po podjęciu współpracy z Junkersem i Lufthansą firma z Ismaning zaczęła także współpracować z Luftschiffbau Zeppelin GmbH. Siedziba firmy znajduje się w Friedrichshafen. Zegarki spod szyldu Zeppelin uchodzą za bardziej prestiżowe od Junkersów, jednak ich ceny są porównywalne. Podobnie jak Junkers, Zeppelin prowadzi marketing, który ma kojarzyć markę z lotnictwem. Wygląd czasomierzy został zachowany w stylu retro, natomiast na denkach znajduje się sterowiec. W zegarkach najczęściej znajdują się kwarcowe mechanizmy ETA i RONDA stworzone w sąsiedniej Szwajcarii, ale nie brakuje także modeli wyposażonych w mechanizm Pesseux z ręcznym naciągiem oraz tych mechanicznych z automatycznym naciągiem produkcji japońskiej, czyli Citizen Miyota Cal 821.A, (21 kamieni). 

Obie marki zegarków stały się szybko popularne w krajach europejskich. Władze firmy chcąc podziękować klientom za zaufanie w 2007 roku na dwudziestolecie istnienia wprowadziły do sprzedaży po jednym jubileuszowym modelu Junkersa i Zeppelina. IronAnnie JU 52 i Zeppelin LZ127. Oba czasomierze pracują na mechanizmie ETA / Valjoux Kaliber 7753. 

Można stwierdzić, że za sukces tych marek odpowiadają dwa zasadnicze czynniki. Z jednej strony dobrze przygotowana strategia marketingowa skutecznie przekonująca grupę ludzi, do których czasomierze są kierowane, czyli miłośników lotnictwa. Z drugiej, niemiecka wytrzymałość i dokładność. Zarówno Junkers jak i Zeppelin nie posiadają na swoich tarczach napisu „Swiss Made”, za to w jego miejscu, czyli zazwyczaj pod godziną szóstą znajduje się napis „Made In Germany”, który także jest dobrym zapewnieniem, że produkt będzie spełniał niezawodnie swoją rolę. 

Spoglądając na polskich miłośników zegarków zauważa się, że nie odstępują upodobaniami od reszty świata i podobnie jak oni preferują czasomierze szwajcarskie, japońskie i rosyjskie. Przy wyborze zegarka warto także zerknąć na bogatą ofertę sąsiadów z zachodu, ponieważ może okazać się ona strzałem w dziesiątkę. Niemieccy producenci zegarków umiejętnie określili grupy konsumenckie, do których chcą trafić. Najbardziej prestiżowi wciąż pozostają Junghans i Stowa, nieco tańsze są zegarki Junkers i Zeppelin. Natomiast, jeśli budżet przeznaczony na zakup zegarka jest niewielki zawsze można przyjrzeć się niektórym modelom marki Kienzle, której marketing skupia się wokół sportów wodnych. Jakość zegarków jest bardzo zadowalająca w tym segmencie cenowym. Podsumowując można powiedzieć, że nie taki Niemiec zły jak kiedyś.

Komentarze do wpisu (5)

29 lutego 2016

Wielkie niemieckie marki, dumnie eksponowane na nadgarstkach. Tak musi być!

1 marca 2016

Może i niemieckie czy inne marki zagranicznych zegarków są znane z wysokiej myśli technologicznej, wyznacznikiem luksusu ale my Polacy powiniśmy wiedzieć że nawet polskie marki zegarków takich jak np. Xicorr czy Błonie mają długą tradycje zegarmistrzowsķą a co za tym idzie wyposażone są w wysokiej klasy mechanizm, pięknie wykończone ale nie są tak rozpowszechnione jak zagraniczne marki zegarków więc powinno się to zmienić

3 marca 2016

Chcesz latać wysoko niczym Zeppelin ? Wybierz niemiecką sięgającą chmur jakość. Wiem co mówię w końcu mam lotne nazwisko ;p

9 marca 2016

Albert Einstein to jeden z najbardziej znanych na świecie naukowców, fizyk teoretyk, który opisał dwoistość światła i wyprowadził słynny wzór E=mc2. Każdy kojarzy jego epicką fryzurę. Rontgen, pierwszy człowiek, który otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a dzięki któremu możemy teraz zrobić sobie hardcorowe prześwietlenia naszych połamanych kończyn. Dzięki niemu, możemy też prześwietlać bagaże na lotnisku! Bach, którego muzyka zadziwia od pokoleń i jest znana każdemu człowiekowi. Wspaniałe Piwo i Oktoberfest, najbardziej pożądany przez facetów festiwal na świecie. Kto odmówiłby pszenicznego piwka w wysokiej szklance do dobrego meczu bundesligi? Kilometry autostrad, na których można jechać ile fabryka dała… Smażona kiełbaska! To wszystko to znaki markowe naszych zachodnich sąsiadów – Niemców. Wszyscy wiedzą, że jeśli coś jest niemieckie to musi być solidne. Solidne jak Nokia 3310, dopracowane jak szwajcarski zegarek, trwałe jak mur chiński. Samochody takie, że po sprzedaniu Niemiec do granicy gonił bo się rozmyślił. I ten wspaniały język, gdzie motyl to schmetterling (brzmi jak rozkaz w wojsku)! Niemcy jak coś robią, to robią to dobrze. Skoro wszystko co robią, robią perfekcyjnie to może… to może zacząć produkować zegarki! Wszyscy idą w nowoczesność to my wróćmy do korzeni! – powiedział Hans. Tak powstała marka Zeppelin wzorowana na majestatycznych i budzących podziw wielkich sterowcach. Połączenie doskonałych umiejętności, niemieckiej myśli technicznej, precyzji i stylistyki lat 30 i 40 XX wieku. Rzeczy, które mimo upływu czasu się nie starzeją. Ponadczasowe czasomierze! Takie też są Zeppeliny. Kiedy zakładasz zegarek przenosisz się 80 lat wstecz. Przechadzasz się po ulicach Berlina, obserwujesz eleganckich dżentelmenów, piękne damy (hehe) oraz ten klimat, klimat retro. Na ulicy gra muzyka a w restauracjach pali się papierosy i dyskutuje o najnowszych trendach prosto z Paryża. Tego nie da się opisać, to trzeba poczuć. My w czasie się już nie cofniemy ale z pewnością niemieckie zegarki Zeppelin pozwolą wyróżnić się w tłumie i nawale tandety oraz kiczu. Osobiście urzekł mnie ich design, mają w sobie to coś, czego nie mają inne zegarki. Smak i gust związany z dawnymi czasami w dobrym tego słowa znaczeniu. Czasami, gdzie wyrób nie miał gwarancji i daty ważności bo jego solidność przekraczała wszelkie normy. Jeśli nie mieszkasz w Niemczech, nie stać Cię na najnowsze Audi to zafunduj sobie trochę niemieckiej perfekcji zamkniętej w ponadczasowym zegarku. Niech Zeppelin nie będzie tylko znaną nazwą zespołu ale marką zegarków, która sprawi, że czas będzie pod naszą kontrolą.

12 marca 2016

Co by o Niemcach nie mówić to na pewno nie można odmówić im jednego - solidności. Jeśli już coś robią, robią to porządnie. Niemieckie samochody to najlepszy przykład trwałości i wysokiej klasy. Tego samego oczekuję od zegarka - wydaję pieniądze raz i nie małą kwotę mogę na to przeznaczyć. Warunkiem jest wysoka trwałość, taka że zegarek ten może stać się pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ten sam zegarek będzie mierzył czas życia mojego i moich potomków. I to jest piękne.

Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Niemcy z chmur
Jaki zegarek do biegania?

Monitorowanie osiągów podczas biegania to istotna kwestia dla każdego miłośnika joggingu. Żeby robić to skutecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - zegarek lub smartwatch, który będzie mierzył wyniki. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru czasomierza do biegania.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl