Tag Heuer Carrera Carbon Matrix Concept

Zaprezentowany niedawno jeden z najbardziej futurystycznych i awangardowych projektów, o niezwykłości którego świadczy materiał wykorzystany do budowy koperty – włókno węglowe - materiał ery kosmicznej wykorzystywany w przemyśle lotniczym oraz w konstrukcjach bolidów Formuły I.

Materiał niezwykle lekki a ponadto bardzo wytrzymały – włókna o grubości 0,007 mm  formowane w kształt koperty, po ogrzaniu do bardzo wysokiej temperatury zagęszczają się i uzyskują dużą sztywność. Powłoka koperty wykonanej z włókna węglowego będzie bardziej odporna na zarysowania i uszkodzenia w porównaniu do tradycyjnie wykorzystywanych stopów metali.  Zegarek wpisany do kolekcji Carrera inspirowany pierwszym zegarkiem z tej kolekcji, która z założenia nawiązuje do sportów motorowych, a dokładnie zegarkiem zaprojektowanym przez samego  Jacka Heuer’a w 1963 roku – model Carbon Concept powstał w 50 rocznicę tego wydarzenia. Oprócz niezwykłych materiałów i designu to co przy pierwszym spojrzeniu od razu przyciąga wzrok to umiejscowienie koronki i przycisków chronografu, które zostały przesunięte o 45 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek.

Dane techniczne:

  • Waga koperty 10.5 gram
  • Waga dekla (bez szkła) 4.35 gram
  • Waga uchwytów do paska 2.77 gram
  • Waga pierścienia koperty 1.23 gram

Sercem zegarka jest kultowy, pierwszy manufakturowy mechanizm Tag Heuer Kaliber 1887, nad którym prace projektowe trwały ponad 4 lata - finalnie został wprowadzony do produkcji seryjnej w 2011 roku, w 150 rocznicę powstania firmy.  Koperta, co jest standardem w tej klasie, od góry i od spodu domknięta szafirowym szkłem z podwójną powłoką antyrefleksyjną z oznaczeniem wodoszczelności 10 BAR – 100 metrów. Jako dopięcie całości mamy pasek ze skóry aligatora z pełnym zapięciem zabezpieczonym przyciskami.

Tag Heuer Carrera Carbon

Tag Heuer Carrera Carbon