Wywiad ze zwycięzcą konkursu

Spośród olbrzymiej liczby fotografii konkursowych zespół LuxTime wybrał najciekawszą. Zwycięzcą konkursu „Pokaż LuxTime w ciekawym miejscu” został Pan Marcin Banasiak, z którym rozmawiamy o zegarkach, emocjach towarzyszących podczas trwania konkursu i życiowej pasji.

 • Interesuje się Pan zegarkami?

Uważam, że zegarek to jedyna biżuteria, z jaką powinien mieć do czynienia każdy mężczyzna. Zainteresowaniem nie mogę tego nazwać, natomiast lubię mieć „coś ładnego” na lewym nadgarstku ;)

 • Jak dowiedział się Pan o konkursie organizowanym przez LuxTime?

Od znajomego. Dziękuje Norbertowi za to, że pomyślał o mnie i podzielił się informacją o konkursie, gdyby nie on, nie miałbym szansy się wykazać.

 • Ile czasu zajęły Panu przygotowania do konkursu?

Niemalże natychmiast po otrzymaniu informacji o konkursie organizowanym przez LuxTime zabrałem się do zrobienia zdjęcia. Już następnego dnia wysyłałem email z gotową fotką.

 • Pomagał Panu ktoś w przygotowaniach?

Najbardziej pomocny okazał się mój brat Grzegorz, który wcielił się w rolę modela i spisał się przy tym doskonale.

 • Długo zastanawiał się Pan nad miejscem, w którym została wykonana fotografia konkursowa?

Moją pasją jest nurkowanie. Pracuję w szczecińskim centrum nurkowym „OSN Water Planet” jako Divemaster. Hobbystycznie zajmuję się też fotografią podwodną, dlatego pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, to wykonanie zdjęcia w swoim żywiole. Podwodne filmy i zdjęcia mojego autorstwa można śledzić na stronie: facebook.com/NuREC.HD, do czego gorąco zachęcam.

 • Co skłoniło Pana do wykonania zdjęcia w basenie pod wodą?

Do wykonania zdjęcia przedstawiającego biznesmana zanurzonego w wodzie zainspirowało mnie połączenie, które oferują państwa produkty: z jednej strony luksus w postaci wyszukanej stylizacji, natomiast z drugiej, funkcjonalność jaką jest wysoka wodoodporność.

 • Przeszło Panu przez myśl, że wykonanie takiego zdjęcia może okazać się trudne do zrealizowania?

Fotografia podwodna różni się trochę od tej „lądowej”. Wraz z głębokością i światłem, pod wodą zanikają kolory, a poprzez efekt refrakcji występują pewne załamania, jeśli chodzi o kąty, stąd też ciężko o dobry kadr pod wodą. Natomiast, tak jak wspominałem, interesuję się tym, więc byłem na to wszystko przygotowany.

 • Za którą próbą uznał Pan, że zdjęcie spełnia Pana wymagania?

Podczas nurkowania wykonałem około 30 zdjęć. W domu, na komputerze wybrałem najlepsze z nich.

 • Nagrodą był prestiżowy zegarek SEIKO SPORTURA FC BARCELONA SPC089P1. Lubi Pan japońskie zegarki?

Nigdy nie miałem okazji użytkować japońskiego zegarka, więc ciężko mi powiedzieć. Natomiast przeglądałem katalogi i sądzę, że mogą się podobać.

 • Na tarczy zegarka widnieje herb FC Barcelony będącej jedną z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Jest Pan fanem piłki nożnej?

Jestem wielkim fanem piłki nożnej, natomiast drużyna, której kibicuję to POGOŃ SZCZECIN i nie opuszczam żadnego meczu tej drużyny.

 • Jaka była Pana reakcja, kiedy dowiedział się Pan, że wygrał nagrodę główną?

Bardzo się ucieszyłem, że spośród tak dużej ilości zdjęć, Jury wybrało właśnie moje, jako najlepsze. Jeszcze więcej radości sprawiły mi wypowiedzi ludzi, którzy w komentarzach pod ogłoszonymi wynikami wypowiadali się w samych superlatywach na temat mojego zdjęcia oraz przebiegu konkursu.

 • Gdyby LuxTime zorganizował kolejny konkurs wziąłby Pan w nim udział?

Oczywiście : )

 • Kilka słów do wszystkich miłośników zegarków.

Gorąco zachęcam wszystkich do odnalezienia i pielęgnowania swojej życiowej pasji. Moją okazało się nurkowanie i fotografia podwodna. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, do zobaczenia! może… pod wodą? ;)

Z Marcinem Banasiakiem rozmawiał Norbert Oruba