Przegląd zegarków solarnych. Dostępne modele, funkcjonalności

Gdy technologia udostępnia nam nowe możliwości, warto zapoznać się z korzyściami, które możemy wykorzystać w codziennym życiu. Energooszczędność, ekologiczne podejście do sprawy i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych to bardzo popularne kwestie poruszane w mediach, więc nic dziwnego, że zegarki solarne tak szybko pojawiły się na rynku.

Czym one różnią się od klasycznych czasomierzy napędzanych za pomocą baterii? Czy ich ceny są wciąż wysokie? W przeglądzie zegarków solarnych chętnie przybliżymy Wam temat związany z zasilaniem słonecznym i pokażemy, że zegarek nie musi być wcale drogi, by był elegancki i zaawansowany technologicznie.

Najtańsze i najprostsze modele – wysoka jakość i atrakcyjna cena

Ciężko określić granicę, na której kończy się produkt tani i zaczyna drogi, ponieważ jest ona dla każdego inna. Załóżmy więc, że poszukujecie zegarka do 300, maksymalnie 400 złotych.

Q&Q RP00J001Y

Na początku przyjrzyjmy się modelowi Q&Q RP00J001Y. Biały kolor stawia zegarek na półce dla Pań, lecz w ofercie producenta znaleźć można również czarny odpowiednik, który jest bardziej w stylu unisex. Panele słoneczne wbudowane w tarcze magazynują energię w niewielkim akumulatorze, którego rezerwa chodu wynosi 90 dni przy pełnym naładowaniu. Biorąc pod uwagę cenę 123 złotych, jest to imponująca propozycja. Model wyposażony został w pasek z tworzywa sztucznego i klasę wodoszczelności na poziomie 50 metrów (zegarek odporny na zachlapania i moczenie w wodzie).

Nieco droższą, aczkolwiek jeszcze ciekawszą propozycją jest CASIO AQ-S800WD-1EVEF. W cenie 270 złotych otrzymujemy bardzo schludny i elegancki czasomierz na srebrnej bransolecie o wodoszczelności na poziomie 100 metrów (można w nim pływać i nurkować bez butli z tlenem). Z dodatkowych funkcjonalności należy dodać: MUTE, podświetlaną tarczę, datownik, 5 alarmów, stoper, timer, tryb wyświetlania godziny 12/24, Neobrite - specjalne pokrycie wskazówek i indeksów, czas światowy, wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, oszczędzanie energii. Jak widać, jest to świetny pomysł na prezent – niezależnie, czy chcecie kupić go dla siebie, czy komuś z najbliższego otoczenia.

AQ-S800WD-1EVEF

Oferta z wyższej półki – jakie niespodzianki czekają na klientów?

Ciężko ukrywać fakt, że jakość i funkcjonalni często idą w parze z ceną. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na model SEIKO SSG005P1. Na pierwszy rzut oka widać, że ten czasomierz jest wykonany z myślą o osobach stawiający na prestiż i luksus. Warto zauważyć, że ten model posiada m.in. takie funkcjonalności jak: automatyczna synchronizacja czasu z satelity - do trzech razy dziennie, 25 stref czasowych, chronograf do 60 minut w 1/5 sekundy, sekundnik, datownik, obrotowy pierścień, wieczny kalendarz - do 2099 roku, funkcja oszczędzania energii, wskazówki i indeksy pokryte powłoką Seiko Lumibrite.

SSG005P1

Design także jest interesujący, ponieważ samych ogniw zupełnie nie widać i SEIKO niczym teoretycznie nie wyróżnia się wśród pozostałych konstrukcji tego producenta. Bez wiedzy o tym, że jest to produkt wyposażony w ogniwa czerpiące energię z promieni słonecznych, nie da się tego stwierdzić. Został jednak wykończony w sposób niezwykle atrakcyjny. Czarna tarcza doskonale komponuje się ze srebrną kopertą i brązowym paskiem przeszytym białymi nićmi. Projektanci naprawdę się postarali przy pracy.

Rynek solarnych zegarków stale się rozwija, a producenci coraz chętniej oferują klientom takie rozwiązania. Zachęcamy, by każdy zapoznał się z propozycjami od najpopularniejszych marek, ponieważ trzeba powiedzieć otwarcie, że odnawialne źródła energii to przyszłość – nawet w świecie czasomierzy naręcznych.