Sławne zegarki, które wpisały się w historię kina

Dopasowanie odpowiedniej garderoby i wyposażenia do bohaterów jest podstawowym obowiązkiem ekipy filmowej. Krytycy i widzowie bywają niezwykle spostrzegawczy, więc są w stanie oni rozpoznać drogi produkt u biednego adwokata, czy model, który wyszedł na rynek w roku 1980, a akcja filmu toczy się, np. w roku 1940 – niska jakość obrazu często nie jest przeszkodą, a nawet niewielkie logo, czy kształt czasomierza, będzie wskazówką dla łowców błędów.

Doskonałym przykładem są m.in. sceny, w których widzowie dopatrzyli się, że główny bohater Piratów z Karaibów posiadał bandamkę produkcji firmy Adidas. Takich sytuacji możemy podać wiele, jednak warto wziąć pod uwagę, że często mogą być to sprytne kampanie marketingowe – jednak nie nam to oceniać.

Zegarek Adidas ADH2788

Nie będziemy również mówić o wpadkach modowych i zajmiemy się konkretnie zegarkami, które pojawiły się w kinowych produkcjach. Zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu!

Kapitan Phillips, Bad Boys i Jurassic World – Casio G-Shock w natarciu

Biorąc pod uwagę, że film Kapitan Phillips jest jedną z wybitnych produkcji, o których słyszał każdy, a Tom Hanks to dla wielu ludzi autorytet, to główny bohater nie mógł zostać wyposażony w byle jaki czasomierz. Na nadgarstku aktora możemy zaobserwować m.in. taki model jak Casio G Shock DW-6900-1V, który mimo niskiej cenie i niewielkiej funkcjonalności, został w sercach miłośników serii na długie lata.

Bad Boys to film o policyjnych twardzielach, którzy z dużą dawką humoru, walczą codziennie z przestępczością na ulicach Miami. Casio G-Shock DW-5900 pojawił się co prawda u biedniejszej części zespołu, w którą wcielił się Martin Lawrence, to jednak na tamte czasy i tak był on prestiżowym modelem sportowym.

Ostatnim filmem, który chcemy przedstawić w tym zestawieniu serii Casio G-Shock, jest Jurassic World, gdzie możemy spotkać Chrisa Pratta i G-Shock GD-100-1B. Chociaż jest to kolejny hit kasowy, to główny bohater w dalszym ciągu posiada produkt z niskiej półki cenowej. Czy to oznacza, że firma Casio chcę pokazać swoim klientom wybitną jakość i wytrzymałość nawet najtańszych modeli? Istnieje takie prawdopodobieństwo.

Casio G-shock GD100-1B GD-100-1BER

Czas Apokalipsy, Uciekinier, Predator i Commando – Seiko dla prawdziwych twardzieli

Gdybyśmy mogli zapytać zarówno starych, jak i młodych kulturystów, kto jest ich największą inspiracją, to prawdopodobnie odpowiedzą, że jest nią Arnold Schwarzenegger. Posiada on zarówno sukcesy na deskach filmowych, kulturystycznych, jak i politycznych.

Można również pomyśleć o tym, że zegarek Seiko H558 był w pewnych latach jego ulubionym modelem czasomierza. Mimo iż na tamte czasy wartość tego produktu wynosiła 150 dolarów, to można było spotkać go w takich filmach jak Uciekinier, Predator i Commando.

Zegarek Seiko pojawił się również w filmie Czas Apokalipsy, gdzie na ręce Martina Sheena, można było zauważyć Seiko 6105. Obecnie jest to model kolekcjonerski, więc ciężko jednoznacznie ustalić jego cenę.

Rolex, czyli prestiżowe wyposażenie aktorów

Nie bez powodu marka Rolex kojarzona jest z luksusem i elegancją, w końcu produkty firmy pojawiają się wśród ról bogatych bohaterów. Świetnym przykładem jest m.in. Glengarry Glen Ross, gdzie Alec Baldwin mógł pochwalić się modelem Rolex Daydate. Identyczny model można nabyć w granicy 73 tysięcy złotych – czy to dużo? Czasem jest to wartość kawalerki lub luksusowego auta, jednak taki czasomierz to prawdziwy prestiż.

Rolexa posiadał również Sean Connery, grając agenta 007, Steve McQueen w Le Mans i Steve Carrell w Big Short.