Chmura tagów

Swimmo - polski zegarek dla pływaków

14
Swimmo - polski zegarek dla pływaków

W ostatnich miesiącach widać duże zainteresowanie wokół nowoczesnych zegarków elektronicznych. Podobnie duże znaczenie ma wkład Polaków w rozwój tej młodej gałęzi zegarmistrzostwa. Polska aplikacja dedykowana smartwatch'om sprawiła, że urządzenie może stać się niezbędnym wyposażeniem zakładów przemysłowych. Jednak w tym samym czasie olbrzymi sukces odniosła też marka Swimmo, która zaproponowała czasomierz specjalnie przygotowany z myślą o pływakach.

Zamysł stworzenia inteligentnego zegarka dla pływaków powstał w głowach polskich biznesmenów o bogatym dorobku. Mateusz Heleniak stojący na czele przedsiębiorstwa w rozmowach z mediami przyznał, że urządzenia elektroniczne przeważnie nie charakteryzują się żadną klasą szczelności, przez co nie można z nich korzystać w wodzie. Osoby często uczęszczające na basen mogą czuć się zawiedzione bagatelizacją tego problemu. Zatem tę barierę powinno się przełamać. Z tego tytułu marka Swimmo postanowiła podjąć próbę skonstruowania czasomierza, który zadowoli wymagania wszystkich pływaków.

Pierwsze kroki przybliżające do realizacji pomysłu zostały postawione w serwisie Kickstarter. Inicjatorzy mający na swoim koncie takie sukcesy jak portfel Woolet czy kostkę DICE+ zdecydowali się na szukanie kapitału w sieci. Z założeń wynikało, że aby nowy produkt Swimmo ujrzał światło dzienne potrzebna jest kwota oscylująca na granicy 39 tysięcy dolarów. Zwrócenie się z pomocą do internautów okazało się bardzo dobrym posunięciem, ponieważ już po upływie 48 godzin twórcy na skonstruowanie zegarka uzbierali 25 tysięcy dolarów. 20 maja o godzinie 13:00, czyli w chwili zakończenia kampanii w serwisie Kickstarter pomoc finansową zadeklarowało około 1000 internautów, którzy łączenie uzbierali kwotę około 180 tysięcy dolarów.

Czasomierz dla pływaków ma charakteryzować się prostym wyglądem i jeszcze prostszą obsługą. Nie będzie posiadał żadnych przycisków. Obsługa będzie się odbywać za pomocą wykonywania określonych gestów. Dane wyświetlają się na wyświetlaczu typu OLED o przekątnej 1,29 cala. Zegarek został wyposażony w baterię, która zapewnia pracę od pięciu do siedmiu dni bez konieczności ładowania. Proces ładowania baterii odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanej przystawki przystosowanej do wlotu USB. W urządzeniu nie zabrakło także sprawdzonych rozwiązań, czyli modułu Bluetooth, który pozwala na połączenie czasomierza ze smartphonem wyposażonym w aplikację, dzięki której można odczytać szczegółowe dane pobrane przez czasomierz. Ponadto zainstalowanie aplikacji na smartphonie umożliwia publikacje osiągów w social media. Jednak należy pamiętać, że aplikacja została stworzona tylko na telefony z systemem Android oraz iOS.

Wszystkie funkcje wdrożone w urządzenie mają na celu wspierać pływaków. Inteligentny zegarek będzie przede wszystkim mierzył przepłyniętą odległość, czas, w jakim użytkownik ją pokonał oraz ile podczas wykonywanej czynności spali kalorii. Podobnie jak w większości zegarków dla sportowców także i w tym nie zabraknie funkcji mierzącej puls. Jednak produkt oferowany przez Swimmo daje możliwość zmierzania tętna pod wodą. Wszyscy miłośnicy pływania z pewnością będą zachwyceni sensorem odpowiadającym za wibracje. Sensor uaktywnia się, kiedy użytkownik wytyczy sobie określone tempo i płynie za wolno lub za szybko, aby osiągnąć określony wynik.

Twórcy inteligentnego zegarka obiecali, że w przypadku zebrania większej kwoty dołożą wszelkich starań, aby usprawnić urządzenie. Zatem produkt ma zostać wyposażony także w dodatkowe funkcje. Swimmo oprócz smartphonów i mediów społecznościowych będzie mógł się łączyć z innymi popularnymi aplikacjami przeznaczonymi dla sportowców. Za doskonały przykład może posłużyć aplikacja Endomondo. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwoli właścicielowi zegarka precyzyjnie określić krok pływacki i liczbę ruchów pływackich koniecznych do pokonania jednej długości basenu.

Władze przedsiębiorstwa oznajmiły również, że w przypadku zebrania kwoty wynoszącej 250 tysięcy dolarów wyposażą swój produkt w funkcję treningu interwałowego. Jednak zebrana kwota jest niewystarczająca do opracowania, a następnie wdrożenia takiej funkcji. Zabrakło około 70 tysięcy dolarów. Jednak polscy konstruktorzy nie mogą narzekać, ponieważ zebrali czterokrotnie więcej pieniędzy niż planowali. Rekompensatą jest fakt, że zegarek ukarze się w dwóch dodatkowych wersjach kolorystycznych.

Na forach internauci nieustannie dyskutują o zbliżającej się premierze Swimmo. Z pewnością nie mogą się na niego doczekać również pływacy. Wszyscy podchodzą do zegarka z dużą dawką entuzjazmu. Jednak zanim pływacki zegarek zagości na ich nadgarstkach upłynie jeszcze kilka miesięcy. Oficjalna premiera urządzenia została zaplanowana na październik bieżącego roku. Każdy, kto będzie chciał wejść w posiadanie innowacyjnego czasomierza musi się przygotować na wydatek około 150 dolarów. Obserwatorzy branży zegarkowej zgodnie przyznają, że nie jest to wygórowana kwota.

Komentarze do wpisu (14)

28 lutego 2016

Bardzo często pływam i uważam, że taki zegarek jest świetnym rozwiązaniem, a dlaczego? Już wody nie będziesz się bał kolego? Dlaczego? Bo pływanie z zegarkiem na ręku to nic złego! Ojej! To dla mnie coś nowego. A do tego wyjątkowego! Myślę, że takich słów nie zawahają się użyć znani pływacy :)

29 lutego 2016

Świetny pomysł na polski smart-zegarek! Z wyglądu lekko przypomina Smart Watch 3 od Sony, design na czasie. Co do opcji to posiada chyba wszystko czego potrzebują pływacy - dystans, czas, kalorie, tętno a nawet bluetooth czy świetny ekran OLED. Dobrze, ze ma też uzyteczną aplikację na telefon z Androidem czy iOS. Ciekawi mnie tylko jak on liczy dystans pokonany na krytym basenie bez GPS? Jak miarodajne jest liczenie dystansu po wykonywanych ruchach? Jak na Kickstarterową konstrukcję jest ok, chociaż trochę drogi i dostępny tylko na zamówienie. Na stronie pokazany też tylko w języku angielskim...

29 lutego 2016

Zegarek można śmiało polecić wszystkim uprawiającym sporty wodne. O ile biegacze i ogólnie sportowcy dyscyplin "naziemnych" mogą z powodzeniem używać swoich smartfonów, to w wodzie z wiadomych względów, zastosowanie znajdzie tylko smartwatch.

1 marca 2016

CZY W MAZURSKICH JEZIORACH CZY W SŁONEJ WODZIE BAŁTYKU POLSKI ZEGAREK SWIMMO DODA CI SZYKU I ZAPOMNISZ O RYZYKU.

1 marca 2016

Pływam rekreacyjnie od pięciu lat i chociaż nie uprawiam tego sportu zawodowo to jestem mile zaskoczony że tym razem smart-zegarek będzie dostępny dla osób którzy pływają i lubią mieć w zasięgu technologie która może nie pozwala lepiej pływać, ale ulepszy im kontrolę nad swoim dystansem, spalonymi kaloriami i nie tylko. Jestem osobą która lubi nowinki technologiczne lecz nie spodziewałem się że znajdę coś co uczyni moje pływanie sportem w którym można będzie kontrolować nasz organizm jak w innych sportach za naprawdę przystępną cenę do tego dodam Polskiej produkcji czym jestem bardzo mile zaskoczony, lecz nie może być tak by innowacje technologiczne prowadzone na rynku Polskim w tym przypadku smart-zegarka miały ciężką możliwość rozwoju z powodów materialnych. Nasz kraj powinien wspierać finansowo twórców nowych, funkcjonalnych rzeczy które będą się dobrze sprzedawać a co za tym idzie promować nasz kraj w dziedzinie inteligentnych zegarków.

2 marca 2016

Jestem pływakiem to jasna sprawa czy ten zegarek w tym pomaga??!! mam nadzieję, że się o tym przekonam i dobrego wyboru dokonam.

2 marca 2016

Inteligentne zegarki. Nawet nie wiem czy jestem gotowy na ten termin, chociaż żaden ze mnie piernik. Ostatnio jest tego coraz więcej. Co najdziwniejsze, bardziej angażuje się w smartwatche niż w... smartbandy? Chyba że to już marka Sony? Wydaje mi się, że zegarek powinien pozostać już tylko zegarkiem. Swimmo mógłby mierzyć czas pod wodą, tak, to zabawnie brzmi. Ale poważnie. Rozumiem, że dzisiaj wszystko musi być smart, ale dlaczego akurat zegarek? Zdaję sobie sprawę, że funkcjonalność z innymi aplikacjami za sprawą systemu to niewątpliwy atut, ale dlaczego by nie stworzyć samodzielnego urządzenia w postaci, np. wcześniej wspomnianej odpornej na wodę opaski? Inaczej jestem zdania, że Swimmo okaże się tylko zbędnym dodatkiem do tego, do czego posiadamy już dostęp. Myślę, że ten zegarek dla pływaków byłby czymś jeszcze bardziej pożądanym, gdybyśmy nie widzieli tego, nie wiem, no, wszędzie?

2 marca 2016

Super pomysł. Bardzo irytowały mnie aplikacje, które nie były miarodajne i kłopotliwe. Tutaj zakładam zegarek na rękę i praktycznie zapominam o nim w trakcie pływania, mogę w pełni się skupić na tym co kocham najbardziej. Już nie mogę doczekać się premiery, aby wspólnie z narzeczoną się w niego zaopatrzyć. Uwielbiamy rywalizację i wzajemne porównywanie własnych osiągnięć. Zegarek może być też super pomysłem na prezent! Już nie mogę się doczekać!

2 marca 2016

Zegarek idealny dla ekologów którzy chcą na każdym kroku udowadniać prawdziwość globalnego ocieplenia i podniesienia się tym samym poziomu wód. A tak na serio, to bardzo ciekawa propozycja dla osób które uprawiają sporty wodne i nie tylko. Bardzo interesujące rozwiązania techniczne Swimmo, który nie posiada żadnych fizycznych przycisków, a obsługa odbywa się za pomocą dwóch gestów spodoba się entuzjastom futurystycznych rozwiązań. To co w szczególności docenią "pływacy" to oczywiście możliwości powiadamiania podczas pływania np. o konieczności przyśpieszenia, zwolnienia w celu utrzymania tempa. Cena zegarka może odstraszać, ale jest to produkt na pewno godny uwagi

2 marca 2016

20000 lat temu wszyscy ludzie mieli taką samą grupę krwi.

2 marca 2016

Zegarek bardzo fajny, w końcu coś porządnego od polskich producentów. Pływam amatorsko dla umilenia czasu ale w taki wypasiony gadżet, ktory ma tyle ciekawych i żądnych mnie do spróbowania funkcji byłbym w stanie wydać odpowiednie pieniądze. Pozdrawiam

2 marca 2016

Czy wiesz, że.. kupując zegarek LuxTime twoje złe samopoczucie staje się 100 razy lepsze i na twojej twarzy pojawia się uśmiech?

2 marca 2016

Mam takie marzenie… A może by tak na kilka wypatrzyć w Internecie używany Volkswagen Transporter T2 znany jako „ogórek”, taki z duszą i zdartymi oponami, taki co to już sporo widział i gdziekolwiek już w świecie był. Wydać na niego wspólne oszczędności i spędzić razem kilka sobotnich wieczorów na „odświeżaniu” tego cacka, czytaniu przewodników, na niekończących się rozmowach i planowaniu objazdówki po miejscach, które od zawsze chcieliśmy zobaczyć! Razem! Europa kryje w sobie tyle pięknych zachodów słońca, trzeba jedynie odważyć się i wyruszyć po nie! Piaszczyste plaże Chorwacji, Półwysep Bałkański wzdłuż i wszerz, usiane makami pola Toskanii i nurkowanie w Morzu Tyrreńskim i niekończąca się opowieść po włosku pod tytułem „smakowanie” życia. Można zapomnieć o całym świecie, ale wiadomo, że świat nie zapomina o nas. Czas leci nieubłaganie. Pływackie zegarki pozwalają odliczać zwalniający pod wodą czas. Człowiek wie, że aby nacieszyć wszystkim oczy trzeba dobrze wykorzystać każdą minutę. Z takim zegarkiem żadna się nie zgubi.

2 marca 2016

Co jak co ale SWIMMO to produkt POLSKI a nie "made in china", który "wodoodporny" ma tylko napis. A funkcje działają tylko na papierku.

Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Swimmo - polski zegarek dla pływaków
Jaki zegarek do biegania?

Monitorowanie osiągów podczas biegania to istotna kwestia dla każdego miłośnika joggingu. Żeby robić to skutecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - zegarek lub smartwatch, który będzie mierzył wyniki. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru czasomierza do biegania.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl