Zegarki antyalergiczneAlergicy nie mają prostego życia. Muszą oni uważać na to, co jedzą, jakie kosmetyki stosują i jakie detergenty kupują. Zakurzone pomieszczenia lub okres wiosenny to szczególnie trudne warunki dla ich egzystencji, gdyż pojawiają się częste problemy z oddychaniem. Czy na zegarki i inne akcesoria również powinni szczególnie zwracać uwagę? Okazuję się, że tak!

Rynek oferuje obecnie wyjątkowe wsparcie dla osób, które potrzebują pomocy. Niemal w każdym sklepie można znaleźć środki czyszczące lub preparaty do higieny intymnej pozbawione alergenów. W miejscach oferujących sprzęt elektroniczny dostępne są oczyszczacze powietrza, natomiast u najlepszych producentów czasomierzy, kupicie modele z obojętnych materiałów dla organizmu. Jaki więc będzie najlepszy zegarek dla alergika? Przedstawiamy Wam kilka propozycji!

Tytan, czyli maksymalny poziom wytrzymałości

Tytan bez dwóch zdań kojarzy się raczej z imponującym poziomem wytrzymałości i odporności na zarysowania. Jest on również lżejszy o 40% od stali. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na dużo większe i ciekawsze modele czasomierzy, bez obaw o pojawienie się dyskomfortu. Ten hipoalergiczny materiał jest obojętny dla skóry, więc alergicy nie powinni obawiać się o jakiekolwiek problemy podczas użytkowania. 

Dodatkowym atutem jest fakt, że tytan nie rdzewieje, dlatego zegarki z tego metalu doskonale sprawdzą się u osób aktywnych. Podczas wyboru modelu, należy zweryfikować informacje na temat materiału, z którego wyprodukowana została koperta i bransoleta. Tytan jest droższym tworzywem od stali, dlatego wielu producentów stara się minimalizować koszty produkcji, wykorzystując różne połączenia. 

Citizen AT8154-82E - zegarek dla alergika

Chcecie znaleźć świetny zegarek, który będzie doskonale prezentować się z jeansami i codziennym t-shirtem? Citizen AT8154-82E sprawdzi się idealnie. Warto wyróżnić jego dodatkowe funkcjonalności, do których należą m.in.:

  • Japoński mechanizm Citizen Eco-Drive cal.H800,
  • Eco-Drive - pozyskiwanie energii światła słonecznego poprzez tarczę zegarka,
  • Radio Controlled - synchronizacja czasu z zegarem atomowym,
  • datownik - wieczny kalendarz,
  • sekundnik,
  • czas światowy,
  • chronograf,
  • tarcza 24H,
  • wskaźnik rezerwy chodu.

Komponenty syntetyczne

Nie każdy jednak lubi bransolety i metalowe tarcze. Styl sportowy dużo lepiej komponuje się z zegarkami wykonanymi z syntetycznych materiałów. Tworzywo sztuczne może okazać się świetnym wyborem dla osób, u których występują alergie skórne. Zegarki dla alergików o sportowym charakterze znaleźć można m.in. u takich firm jak:

Stal szlachetna? Tańsza alternatywa

Stal 316 L jest uznawana za materiał hipoalergiczny. Często można spotkać na rynku biżuterię dla alergików, która została wykonana z tego tworzywa, dlatego czasomierz również powinien być dobrym wyborem. Ich cena będzie bez wątpienia dużo bardziej atrakcyjna, niż w przypadku tytanu. 

Należy dowiedzieć się wcześniej, czy zegarek został polakierowany lub zabezpieczony preparatami, które mogą powodować reakcje alergiczne. Producenci coraz chętniej wprowadzają do swoich ofert takie rozwiązania i często o nich informują, kategoryzując konkretne produkty dla osób uczulonych. 

Pasek dla alergika

Zegarki dla alergików - czy skóra może uczulać?

Naturalna skóra, z której produkowane są paski dla eleganckich czasomierzy, powinna być obojętna dla ciała użytkowników. Stosunkowo rzadko słyszy się, że wyroby z tego tworzywa powodują u kogoś alergie, lecz problem może leżeć w lakierach i preparatach zabezpieczających skórę. 

Planując inwestycję w zegarek dla alergika, lepiej skonfrontować z nim swój wybór. Niespodzianki może nie będzie, lecz wykluczycie zagrożenie wystąpienia nieprzyjemnych zmian.